Sałata,pietruszka i koper

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Post »

Czy jeśli sałata została opryskana miedzianem - rosła razem z pomidorami - to po upływie karencji można ją skonsumować czy raczej nie. Miedzian chyba nie jest do sałaty przeznaczony więc zastanawiam się czy lepiej nie wyrzucić tej sałaty.
smoczyca111
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 15 kwie 2009, o 11:20
Lokalizacja: pabianice

Post »

No, posadziłam koper i rzodkiewki i sałatę. Poradziliście, że koper można siać "ciągle" a tymczasem rzodkiewka i sałata już pięknie kiełkują a koper siedzi w ziemi i ani drgnie ;-) mam nadzieję że lada dziń wyjdzie. Pozdrawiam i dziękuję
Awatar użytkownika
peneloppe
200p
200p
Posty: 336
Od: 30 mar 2009, o 22:46
Lokalizacja: ciechocinek

Post »

Sałatę siałam na początku marca i dobrze się miała, można też siać w grudniu na zbiór wczesno wiosenny ale nie wszystkie odmiany dobrze sobie radzą ;D
tak samo koper również siałam na początku marca i ten ma około 30 cm, a ten siany w połowie lutego ma półtora metra i sięga mi do brody - jakby ktoś nie wierzył to wklejam fotę ;
Obrazek

muszę przyznać ,że do małosolnych jest idealny
Fiołki w fiolecie ukryte w zieleni ,Szukały wiosennych, wonnych promieni.
Rosły spokojnie kusząc motyle.Rosły i rosą kochały chwile.Mój Tajemniczy Ogród
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2812
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

koper w tym roku jest wyjątkowo wielki, ja mój muszę powyrywać bo samosiewy zarosły mi pietruszkę i marchew... czekam jednak na ogórki... :) wczoraj prezrwałam marchewkę i pietruszkę. Marcheweczki będą z bułeczką tartą do obiadu a z natki pietruszki zrobiłam pesto z czosnkiem :) pycha :D
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6593
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Post »

Madziu ,ale mi narobiłaś apetytu :)
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Post »

Koper u mnie ani w piątek nie rośnie. Znowu będę na targu kupować i mrozić na zimę kupny. Z pietruszką jest jeszcze gorzej. To co wylazło z ziemi stoi w miejscu jak zaklęte i ruszyć nie chce. Za to marchew jest jak do tej pory rewelacyjna, oby tak dalej to marchwi będzie całe mnóstwo. Redliny się sprawdzają.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

A u mnie marchew śmieszna, bo okrągła wyszła albo jajowata. Chyba ma za mokro. W przyszłym roku zmodyfikuję uprawę i też w redliny pójdę! A koper dosiałam tydzień temu i zobaczymy! Na razie wschodzi, a że mokro może coś z tego będzie.
Dąbek
50p
50p
Posty: 64
Od: 15 lip 2009, o 17:11

Post »

witam
mi marchewka i koper rewelacyjnie rosną. Bób mi się a w tym roku tylko nie udał;/ a możecie mi powiedzieć co to sa te redliny??
Dąbek
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Post »

Wyobraź sobie pole z ziemniakami. Wygląda to tak samo, tyle że w przeciwieństwie do ziemniaków, najpierw usypujesz te "górki" i dopiero na ich wierzchu siejesz korzeniowe warzywa. Ja sieje na jednej redlinie dwa rządki obok siebie. Woda lepiej spływa (co w tym roku jest dość istotne), a warzywa rosną w spulchnionej glebie, przez co nie skręcają się, łatwiej im po prostu rosnąć. Tyle tylko że na początku pieli się troszkę gorzej. Między redlinami ściółkuję trawą skoszoną. Tak bynajmniej ja to robię.
Awatar użytkownika
Mateusz
100p
100p
Posty: 193
Od: 13 lut 2008, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post »

No to moje plony wg zapisu tematu: sałata, pietruszka, koper. Sałaty mam bardzo dużo, jedna masłowa już zjedzona, teraz jemy lodową. Pietruszka w tym roku marna, żółknie nie wiadomo dlaczego i po co. A koper przepiękny ;)

Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam,
Mateusz!
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2812
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Pietrucha żółknie od nadmiaru wilgoci.
Awatar użytkownika
Mateusz
100p
100p
Posty: 193
Od: 13 lut 2008, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post »

To na pewno prawda, bo u nas w tym roku takie deszcze, że ludziom domy zalewa i co tylko.... :?
Pozdrawiam,
Mateusz!
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1670
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Post »

Koper posialam za namowa Gieni rzutowo po grzadce z ogorkami i nie tylko :D swietna sprawa, rosnie jak szalony i żadne mszyce sie go nie imaja, chociaz obok roza byla obsypana mszycami. Niestety mam problem z lodowa, zawiazala duze glowki ale gnije :( za duzo wody????? W szlarni wogole nie podlewalam, dostawala tylko tyle wody co wycieklo spod cylindrow z pomidorami, a w gruncie to co z chmurek ( za duzo tego nie bylo)
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”