Moje roslinki i moj ulubiony sklep

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

No faktycznie ogromne te piwonie. Rewelacja. Bardzo ładne kwiaty.
A jak tam miasto wygląda :?: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Edyta 74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 6 sty 2009, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Piękne piwonie i jakie mają wielkie kwiaty.
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5057
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Post »

Piękne masz piwonie tylko mam pytanie Jaka to odmiana piwoni na ostatniej fotce bardzo interesująca? :lol:
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
nelly.trott
100p
100p
Posty: 119
Od: 10 lip 2008, o 14:54
Lokalizacja: MALMÖ

Post »

Piotr=) pisze:Piękne masz piwonie tylko mam pytanie Jaka to odmiana piwoni na ostatniej fotce bardzo interesująca? :lol:
Wiesz ze nie wiem bo to nie moj ogrod ja w nim tylko pracuje =) ale na pewno piwonia "drzewiasta" - Paeonia suffruticosa
Bardzo przepraszam za brak polskich liter ale takich nie mam :( Zapraszam do mojego watku
Awatar użytkownika
fela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1565
Od: 23 lut 2009, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Fr

Post »

Witaj Nelly, bardzo ciekawe rośliny prezentujesz :D . Gratuluję Ci nowych liści sagowca, bo pojawiają się one dość rzadko. Czytałam, że można oczekiwać nowych raz na dwa lata. Trochę dziwny jest Twój cykas...Poprzednio jego liście były raczej w pozycji pionowej. Potem, nowe liście były wygięte i tworzyły piękną rozetę. I takiego cykasa znam i mam. Czy starsze liście również się wygięły tak jak te nowe?Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że pozostały nadaél w tej, raczej pionowej pozycji. Mnie również zachwyca ta roślina. W internecie czytałam, iż nie lubi bezpośredniego słońca, a jednocześnie kocha światło, natomiast w sklepie powiedziano mi, że uwielbia słońce. Chętnie pozostawiłabym go na tarasie,ale tam jest słońce przez cały dzień. Co o tym sądzisz, czy to ryzykowne? Wiem, że Twój jest w domu, ale co z nim robisz zimą? Na etykiecie była informacja, że zimą muszą być w chłodnym i jednocześnie jasnym pomieszczeniu(raczej takiego nie mam). Pozdrawiam ;:100
Ogródek Feli
A tu wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
nelly.trott
100p
100p
Posty: 119
Od: 10 lip 2008, o 14:54
Lokalizacja: MALMÖ

Post »

fela pisze:Witaj Nelly, bardzo ciekawe rośliny prezentujesz :D . Gratuluję Ci nowych liści sagowca, bo pojawiają się one dość rzadko. Czytałam, że można oczekiwać nowych raz na dwa lata. Trochę dziwny jest Twój cykas...Poprzednio jego liście były raczej w pozycji pionowej. Potem, nowe liście były wygięte i tworzyły piękną rozetę. I takiego cykasa znam i mam. Czy starsze liście również się wygięły tak jak te nowe?Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że pozostały nadaél w tej, raczej pionowej pozycji. Mnie również zachwyca ta roślina. W internecie czytałam, iż nie lubi bezpośredniego słońca, a jednocześnie kocha światło, natomiast w sklepie powiedziano mi, że uwielbia słońce. Chętnie pozostawiłabym go na tarasie,ale tam jest słońce przez cały dzień. Co o tym sądzisz, czy to ryzykowne? Wiem, że Twój jest w domu, ale co z nim robisz zimą? Na etykiecie była informacja, że zimą muszą być w chłodnym i jednocześnie jasnym pomieszczeniu(raczej takiego nie mam). Pozdrawiam ;:100
Witaj Fela,
Wiec zaczne od lisci i ich ksztaltu, niestety szwecja jest polozona jak jest polozona na naszej kuli ziemskiej i nie jest obdarzona wieloma godzinami swiatla dlatego tez liscie potrafia wygladac dziwacznie (np. dlugie i zadkie) ja mialam lampe dla roslin nad cykasem wiec liscie i tak fajnie wyszly =) czy lubia solnce ja uwazam ze uwielbjaja wystarczy popatrzec skad te rosliny poschodza i gdzie naturalnie rosna. jezeli chcesz miec swojego na tarasie to mi sie wydaje to okej lecz przez jakies 2 tygodnie trzeba by bylo je przyzwyczaic do slonca bo inaczej sie spali (poparzy ) mozesz uzyc takiego bialego wlokna ogrodowego , moj rosnie na balkonie od maja(lub po przymorzkach jak okres ten minie)
wyczytalam tez zeby stymulowac przyrost to mozna przyciac/odciac najstarsze liscie i tez tak zrobilam wiec ma teraz tylko te duze pierzaste.
Zima byl w malym pokoiku goscinnym gdzie mialam lampe dla roslin i grzejnik na 10-15 stopni (roznie grzali ) i tam spedzil zime .

Podlewanie zima bylo rozlozone na stopnie czyli srednia stopni byla ok 12/13 wiec bylo planowane podlewanie 12/13 razy w okresie zimowym (czyli pazdziernik do kwietnia ) czyli okolo 2 razy na miesiac i polowe wody co w lato.

Powodzenie i pozdrawiam
i dziekuje za komentarz
Bardzo przepraszam za brak polskich liter ale takich nie mam :( Zapraszam do mojego watku
Awatar użytkownika
fela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1565
Od: 23 lut 2009, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Fr

Post »

Nelly, pierwszy raz w życiu słyszę o tej metodzie podlewania kwiatów „ilość podlewań=wys. temp.”Niesamowite! Przeczytałam już wiele wątków na tym forum, ale z podobną zależnością nigdy nie spotkałam się. Powiem więcej, nigdy nie przyszłoby mi to do głowy. Wiem, że cykas lubi słońce, ale wydaje mi się , że nie znosi słońca bezpośredniego i słusznym wydaje się pomysł włókna ogrodowego. Rozumiem, że to pewien rodzaj „przysłony”, podobnej jaką zastosowałaś w swoim parawanie balkonowym. Nelly, podziwiam Cię, zapewniasz swym roślinom doskonałe warunki, a to nie takie proste. Podobnego parawanu nie mogę zastosować u siebie, bo wieją tu dość silne wiatry i tylko jakaś mocna konstrukcja miałaby rację bytu. Dziś słońce było u mnie tak silne, że popaliło w ogródku dużo liści hortensji,zwłaszcza tych młodych. Zdecydowałam przenieść wiele kwiatów z tarasu do salonu, tymbardziej, że zapowiadano gwałtowne burze w nocy. Jak dotąd nie ma ani burzy,ani kropli deszczu. W związku z zapowiedziami nie podlałam ogródka,no i teraz, targana wyrzutami sumienia nie mogę spać. Nelly, fajnie, że pokój dla gości możesz traktować jako zimowy relaks dla kwiatów. Tutaj domy nie są podpiwniczone, w efekcie, nawet nieużywane pokoje należy ogrzewać i wietrzyć zimą. W przeciwnym wypadku, zakróluje w nich grzyb. ;:100
Ogródek Feli
A tu wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
nelly.trott
100p
100p
Posty: 119
Od: 10 lip 2008, o 14:54
Lokalizacja: MALMÖ

Post »

Dziekuje za przemile slowa!
Co do podlewania ogrodowego to moge poradzic ze najlepiej jest podlac w desz poniewaz ziemia wiecej przyjemuje wody i woda wtedy idzie glebiej i korzenie tez ida za woda i im glebiej tym lepiej ( na dluzej starczy =) )
Jezeli chodzi o burze i deszcze to nie musisz sie maartwic o kwiaty domowe w naturalnych warunkach tez na nie poda =) .
To wlokno to tylko przez jakies 2 tygodnie zby przyzwyczajic cykasa do slonca =) , moj sie wygrzewa na popoludniowym sloneczku od maja =)
Wysylam linka gdzie zobaczysz gdzie cykas sobie rosnie =)cykas na wolnosci[url]
Bardzo przepraszam za brak polskich liter ale takich nie mam :( Zapraszam do mojego watku
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Mamusiu! Ale sobie oczy napasłam!!! :shock:
Będę tu wracac, bo fajnie jest u Ciebie. ;:1
Pozdrawiam!
Ela
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
ogrodniczka01
1000p
1000p
Posty: 1602
Od: 18 lip 2009, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok. częstochowa

Post »

Witaj :)
Powiem tylko tyle
Pięknie tam u Ciebie :P
zarówno w domu jak i w sklepach , które odwiedziłam dzięki Tobie : :D
Super zdjęcia i super kwiaty na nich
Pozdrawiam i Zapraszam-Asia Ogród
Moje wątki
Sprzedam
Awatar użytkownika
nelly.trott
100p
100p
Posty: 119
Od: 10 lip 2008, o 14:54
Lokalizacja: MALMÖ

Re:

Post »

ogrodniczka01 pisze:Witaj :)
Powiem tylko tyle
Pięknie tam u Ciebie :P
zarówno w domu jak i w sklepach , które odwiedziłam dzięki Tobie : :D
Super zdjęcia i super kwiaty na nich
Dziekuje serdecznie =)
I wkancu jestem przy zyciu i moge dalej sie zajmowac moimi kwiatkami =)
Bardzo przepraszam za brak polskich liter ale takich nie mam :( Zapraszam do mojego watku
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Moje roslinki i moj ulubiony sklep

Post »

Fajnie, że wróciłaś. ;:196
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
nelly.trott
100p
100p
Posty: 119
Od: 10 lip 2008, o 14:54
Lokalizacja: MALMÖ

Re: Moje roslinki i moj ulubiony sklep

Post »

:heja
Dziekuje =)
Podroz w nieznane byla bardzo turbuletna i trudna ale jest juz super.
Postaram sie w przyszlosci nowe foteczki przeslac =)
Serdecznie pozdrawiam :D
Bardzo przepraszam za brak polskich liter ale takich nie mam :( Zapraszam do mojego watku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”