Ostrzenie noży do kosiarki

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Kadet
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 cze 2007, o 22:18
Lokalizacja: Białystok

Post »

A tak a propos kupna nozy do kosiarki, gdzie ogolnie mozna kupic noze? Zaraz uslysze odpowiedz tam gdzie kupywales kosiare, kupywalem w Liroy'u a tam jak dotad nie wiedzialem ale moze jestem slepy. Mam tez drugie pytanie czy ktos na forum rozbieral spalinowa kosiarke? Moja ma trzeci sezon i zauwazylem a raczej usluszalem ostatnio dziwne dzwieki wydobywajace sie z niej, jakby cos sie odkrecilo albo cos sie poluzowalo w mechanizmie przenoszenia napedu (przkladni). Noz sprawdzlaem nie mam mowy o odkrecaniu.Moze ktosmial podobny przypadek?
Awatar użytkownika
gebo13
200p
200p
Posty: 490
Od: 1 mar 2007, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Noże można kupić w Castoramie ale nie zawsze mają taki
jak się szuka :wink:
Szczęście to nic innego jak dobre zdrowie i krótka pamięć
bliźniak
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 30 sie 2005, o 11:28

Post »

Jak ktoś chce kupić noże do kosiarki dobre zapraszam na stronę www.jakmet.pl. Można tam zadzwonić i dowiedzieć się gdzie dostarczają. Mają naprawdę dobre noże do ponad 120 typów kosiarek. Jak w kosiarce spalinowej coś brzęczy to nie jest napęd. Przekładnia pracuje w oleju i nie ma biegów. Napedza koło ślimakowe dające napęd na oś. Poszukaj brzęczenia w mocowaniu kół, ewentualnie poluzowaniu jakiś łączeń (mogły poluzować śrubki). Dla pewności odwiedź serwis kosiarkowy. Dla pewności sprawdź mocowanie noża - czy jest odpowiednio mocno dokręcony. Pozdrawiam :)
Kadet
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 cze 2007, o 22:18
Lokalizacja: Białystok

Post »

Ok Dzięki za odpowiedz, niestety jeśli chodzi o "brzeczenie" to wykluczam luzne srubki w zawieszeniu, poluzowane połaczenia stelarza itp, No nic rzeczywiscie udam sie moze gdzies do serwisu kosiarkowego o ile istnieje taki :)
Pozdrawiam
bliźniak
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 30 sie 2005, o 11:28

Post »

W Białymstoku polecam serwisy: Solo, ul.Wasilkowska 47B; Amah, ul.Choroszczańska 11. Możesz spróbować również w Godan, ul.Baranowicka 119. Pozdrawiam ;:333
Awatar użytkownika
gebo13
200p
200p
Posty: 490
Od: 1 mar 2007, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Kadet napisał: Moja ma trzeci sezon i zauwazylem a raczej usluszalem ostatnio dziwne
dzwieki wydobywajace sie z niej, jakby cos sie odkrecilo albo cos sie poluzowalo
w mechanizmie przenoszenia napedu (przkladni). Noz sprawdzlaem nie mam mowy o odkrecaniu.
Moze ktosmial podobny przypadek?

Mój chłopek mi tu podpowiada :D Czy wymieniałeś olej co sezon i czy uzupełniłeś
jego braki?
Sprawdż luz na wale w którym zamocowany jest nóż(chwycić za nóż i pociągij
dół,góra)
Jeżeli jest luz,to wyrobione jest mocowanie korbowodu z wałem.
Może też być uszkodzone koło rozbryzgowe smarowania tłoka olejem.
Chyba czeka Cię serwis.

W silniku kosiarki spalinowej nie ma zadnej przekładni
Szczęście to nic innego jak dobre zdrowie i krótka pamięć
Kadet
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 cze 2007, o 22:18
Lokalizacja: Białystok

Post »

Jeszcze raz Dzięki za wszystkie odpowiedzi, rzeczywsicie udalem sie dzis do serwisu SOLO, przyjeli kosiare posprawdzali i napierwszy rzut oka nie stwierdzili nic poza ostrzeniem noza. Wytlumaczylem dokladnie o co co chodzi, mam nadzieje ze kosiarka zaostanie dokladnie z serwisowana bo tak sie umowilismy *(wymiana oleju, swiecy, ostrzenie i wywaznie noza + uwaga na moje spostrzezenia) no nic odbieram w nastepnym tygodniu (pn - pt) poinformuje o efektach :)
Pozdrawiam
PS olej byl prawie na full :)
bliźniak
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 30 sie 2005, o 11:28

Post »

Kadet, jak będziesz odbierał kosiarkę z serwisu SOLO (Białystok, ul.Wasilkowska) pozdrów pana Wakuluka od bliźniaka. Może skojarzy. To naprawdę dobry serwis z kilkunastoletnim doświadczeniem :lol:
Kadet
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 cze 2007, o 22:18
Lokalizacja: Białystok

Post »

Nie ma sprawy :)
Awatar użytkownika
jolanda
50p
50p
Posty: 71
Od: 20 kwie 2007, o 19:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post »

A ja słyszałam że kosiarka ręczna ma z boku jakieś kółeczko które trzeba co jakiś czas podkręcic i naostrzy się sama :?: :?: :?: :P
moje roślinki moja radośc
szpadlowy
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 6 cze 2009, o 22:15

Re:

Post »

gebo13 pisze:Wypadało by się też nauczyć konta szlifowania,ale to jest tylko
błąd,który nas będzie mobilizował do ponownego ostrzenia. :D
nóż do krojenia kiełbasy ostrzymy pod kątem ok 20 stopni
siekierę ostrzymy pod kątem 35 stopni
nóż kosiarki ostrzymy...

no własnie... jak?

znalazłem w necie różne odpowiedzi:
A. 30 stopni
B. 40 stopni
C. 60 stopni

poproszę o koło "pytanie do publicznosci" ;) im większy kąt (bliższy 90 stopni) tym mniej dokładne cięcie ale z kolei im mniejszy kąt tym ostrze jest bardziej wrażliwe na uszkodzenia (kamyki, patyki itp.) i szybciej się tępi. wychodzi z tego że kąt 40 stopni byłby najodpowiedniejszy, ale z drugiej strony nóż w kosiarce obraca się z dużą prędkoscią więc nawet przy sporym kącie będzie ciął trawę. kto rozwieje moje dylematy?
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2019
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Ostrzenie noży do kosiarki

Post »

Nie wiem jak inni, ja ostrzę pod takim kątem jaki już ma nóż, to chyba najprostsze rozwiązanie :wink:
Pozdrawiam, Maciek.
Awatar użytkownika
gebo13
200p
200p
Posty: 490
Od: 1 mar 2007, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ostrzenie noży do kosiarki

Post »

35-40 stopni z mojego doswiadczenia.
Mamy troche tego do cięcia trawy i zdaje ten kont egzamin.
Ważna jest tez wyważarka do noży o której już wcześniej wspominałam.
To takie użądzenie na której się zawiesza naostrzony nóż i obydwa ramiona
noża muszą się równowarzyć.Jeśli tak nie jest,cieższe ramie ostrza trza podszlifować
to tak dla ochrony silnika aby nam dłużej slużył.
pozdrawiam odrodowo Małgosia
Szczęście to nic innego jak dobre zdrowie i krótka pamięć
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”