Ogródek AGNESS

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42197
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogródek AGNESS

Post »

No cuda pokazujesz Agnieszko i jak dużo różnych odmian, a zdjęcia bardzo wyraźne jak ilustracje do katalogu ;:215 Jak poszło przy zmianie opatrunku?
Jeżeli coś zostanie z podziałów to chętnie przygarnę. Na razie czekam na kwitnienie Stella de Oro od Ciebie (bo chyba jego mi posyłałaś), ale pąków nie ma, pewnie za rok :lol:
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9885
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Liliowce to nie moja bajka ale masz całkiem fajne ;:215 cóż że stare odmiany ale pięknie kwitną.
Mam nadzieję że ręka a właściwie palec zbytnio nie dokucza, a lewej ręki tak nie przemęczaj bo potem to ona będzie chora ;:168
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Wreszcie nadrobiłam zaległości u Ciebie. Musiałam przydreptać zobaczyć lilie i liliowce a tu czytam o Twoim wypadku.
Tak mi przykro! Wiem jak wkurza taka niemoc. W dodatku prawa ręka. Mam nadzieję,że szybko się zagoi.Ogród masz zadbany i wypieszczony. Chwasta żadnego nie dostrzegłam więc masz okazję zrobić sobie przymusowy urlop od prac ogrodowych.
Zdjęcia cudne jak na mańkuta. :) Żadnej różnicy. Bardzo lubię zdjęcia Twoich ogrodowych widoczków.
Teraz liliowce mają swoje 5 minut i dusza się raduje. Ciekawa jestem czy zakwitł Ci ten żółty pajączek? Moje w tym roku wystrzeliły w górę i musze je oodpierać patyczkami.
Chciałam zapytać jak wygląda ta muchówka. Nie masz przypadkiem zdjęcia? Znalazłam coś takiego czarnego w jednym liliowcu. Wielości zwyklej muchy ale bardziej plaskie ze skrzydłami schowanymi pod skorupką jak u biedronek. Myślisz,że to może by TO?
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Oj kusisz tymi liliowcami, baaardzo kusisz :) Aguś wspaniałe masz liliowce. Idealnie takie perełki pasują do Twojego ogrodu. Masz gust ;:333
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Tajeczko zapraszam w dogodnym dla Was terminie, będzie mi bardzo miło Was gościć w każdym czasie ;:196

Dorotko gdy jakieś kwiaty polubimy szczególnie, to ich liczba w ogródku wzrasta błyskawicznie ;:224

Marysiu dziękuję bardzo za miłe słowa ;:196
Zmiana opatrunku ok, bolało mniej niż się spodziewałam :D
Liliowcami chętnie się podzielę, ale to dopiero jesienią, gdy będę sprawna 8-) na razie tylko wchodzi w rachubę własnoręczne wykopanie i zabranie :D
Mam nadzieję, że Stella jeszcze w tym roku Ci zakwitnie, to jest liliowiec , który potrafi kwitnąć cały sezon, nawet do października...wciąż wypuszcza nowe gałązki z pąkami :D To najdłużej kwitnąca odmiana :D

Majeczko ciesze się że liliowce podobają Ci się, mimo, że nie są to kwiaty, które mają miejsce w Twoim sercu :D
Z pracami muszę troszkę wyhamować, bo na prawdę za mocno się forsuję.... ale ten typ tak ma :roll:

Aniu bardzo dziękuję ;:196 i za życzenia zdrowia i za miłe słowa o ogródku i zdjęciach :D
Pająk jeszcze nie kwitnie, ale ma badylek z kilkoma pączuszkami, więc lada dzień.... już nie mogę się doczekać :tan ;:196
Nie mam pojęcia jak wygląda ta muchówka..... długo szukałam w necie i nie potrafię znaleźć. Podam Ci nazwę - Contarinia cinqenotata (rząd Diptera - Muchówki ) może Ty będziesz miała więcej szczęście i uda Ci się ją odnaleźć.

Madziu bardzo dziękuję ;:196 Ciesze się bardzo, że podobają Ci się liliowce. To naprawdę wspaniałe rośliny. Praktycznie całkowicie bezobsługowe a takie dekoracyjne i piękne :D
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Jedyny ich minus to jednodniowe kwitnienie.. Gdy jest się daleko a one kwitną to można wszystko przegapić niestety .
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Oj jakbyś dzieliła kiedyś te fioletowe liliowce, to dałabym Ci za nie co zechcesz :D Są absolutnie doskonałe :D
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Madziu tak naprawdę to liliowce kwitną bardzo długo. Wprawdzie kwiat wytrzymuje tylko jeden dzień, ale zawsze jest cała masa pąków i kwitnie trwa i trwa..... no chyba, że maleńkie, młodziutkie krzaczki. Ale one bardzo szybko rozrastają się w piękne, dorodne kępy :D

COTE D'AZUR
Obrazek

Obrazek

nn
Obrazek

Lilia królewska
Obrazek

Obrazek

Saltarello
Obrazek

Obrazek

Pollyanna
Obrazek

Obrazek

White Pixels
Obrazek

Koreus
Obrazek

Carona
Obrazek

Garden Affaire
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Andzia84
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 23 sty 2014, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 40 km na pn-wsch od Warszawy

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aguś-w końcu mogę obejrzeć Twoje fantastyczne zdjęcia. Niestety mój wiejski internet nie pozwala mi w pełni cieszyć się takimi dużymi plikami fotek w dzień-i nie otwiera ich, lub robi to bardzo powoli. Niemniej zaglądać do Ciebie to prawdziwa przyjemność. Liliowce-ach...och...uch...jakie piękne, jakie cudowne. Chyba po raz pierwszy czegoś komuś zazdroszczę ;:306 Oj-na szczęście pozytywnie :) Są naprawdę wspaniałe, zresztą jak wszystko u Ciebie. Mistrzowski ogród. I wcale Ci się nie dziwię, że trawa została Ci już tylko jako ścieżki :D Ciekawe czy ja też kiedyś dojdę do takiego etapu :D
Zdrówka Aguś życzę i szybkiego operowania palcem, bo przecież on też ma na pewno swój udział w oporządzaniu takich fantastycznych rabat :)
Awatar użytkownika
oxalis
1000p
1000p
Posty: 1448
Od: 24 mar 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Urocze są te liliowce. Nie wiem dlaczego, ale zawsze podchodziłam do nich jak do uboższych krewnych lilii... :wink:
Aguś...lilie mam na balkonie. Jestem zachwycona ich zapachem ;:108 .
Ale kompletnie nie mam pojęcia czy liliowce też pachną...
Jest to dla mnie na tyle ważna informacja, że chciałabym mieć tę wiedzę zanim w coś z liliowców się zaopatrzę...
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42197
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agnieszko oczywiście jak palec wróci do sprawności, a poza tym może być nawet na wiosnę, ja tylko nie chcę dopuścić do tego żeby skończyły w miejscu nieodpowiednim ;:14
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Piękne są lilie u Ciebie. Co jedna to ładniejsza.
Jak paluszek?
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5989
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agniesiu, czarujesz liliami i liliowcami :shock:
Piszesz, że liliowce masz zwykłe, stare odmiany ... Ja też takich mam sporo i bardzo je lubię.
Co do lilii, to brak mi słów. Będę zaglądać do Ciebie, to może zidentyfikuję moje nn (czyli prawie wszystkie) :roll:
Napisz jeśli możesz, gdzie kupujesz swoje ? Ja w większości kupowałam na targowiskach i nic się nie zgadza z tym co miało być ... Ale mimo wszystko w większości podobają mi się.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”