Pomidory w donicach cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Swoje balkonowce ,gdzie ułożone są kafelki trzymam na drewnianych krążkach grubości ok.2-3 cm.
W innym przypadku,pewnie korzenie by się zagotowały od nagrzanych płytek ceramicznych.
W ciepłe dni podlewam ok.1,5-2 l.,w upały podlewanie dwukrotne.Słoneczko grzeje od wzejścia do godz.14. ;:333 ;:333
krysia67
200p
200p
Posty: 265
Od: 22 sty 2013, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko Biała /śląskie/

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

A oto mój Mikro Tom w 2 l doniczce /siony ok 20 marca/

Obrazek

pozdrawiam
Krystyna
DamianC
200p
200p
Posty: 479
Od: 11 mar 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tychy
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

DamianC pisze:
otojolka pisze:Florovit okazał się konserwowany czymś co nie nadaje się do spożywki. Najlepiej nie używać go wcale. Wejdź też na wątki nawozowe jest wątek -nawozy do fertygacji. Znajdziesz coś dla siebie. Podlewasz gdy podłoże przeschnie. Nie częściej niż raz dziennie.
Mam taki nawóz "azofoska dla wymagających" wpadł mi w ręce za darmo i może go wykorzystać?Dobry będzie? Obrazek Obrazek Obrazek
forumowicz wypowiedziałeś się pozytywnie na temat tej azofoski.Napisz proszę ile sypać tego pod moje pomidory w 10 litrowych donicach no i jak często?Także czy lepiej rozpuścić czy sypać? Ziemie mam słabą z biedronki tegoroczną.Podlewałem na razie wodą z florovitem.Myślałem tak po małej łyżeczce podsypać? Czy może po połówce malej łyżeczki żeby nie przesadzić
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Odpowiedz mi najpierw jakie masz nawozy oprócz tej Azofoski ?
DamianC
200p
200p
Posty: 479
Od: 11 mar 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tychy
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Mam tylko tę azofoske i resztki florovitu w płynie do pelargoni. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Musiałeś niezbyt uważnie śledzić wątki pomidorowe, bo umknęło Twojej uwadze , że w miejsce florovitu do pelargonii podałem 3 wersje nawozu do fertygacji oparte na nawozach sypkich głównie łatwo dostępnej Azofosce. Przepisy są tu:
http://magia-ogrodu.blogspot.com/2015/0 ... .html#more . Oceń sam czy jesteś w stanie wykonać sobie sam którąś z proponowanych tam wersji nawozów . Jeżeli nie, to wykonaj sobie koncentrat nawozu w płynie z samej Azofoski . Odważ 20 dkg Azofoski, wsyp do opisanej butelki i dopełnij do objętości 1 l wodą. Trzeba potrząsać butelką ,by się rozpuścił nawóz. Roztwór będzie mętny, ponieważ do nawozu jest dodawany antyzbrylacz /nieszkodliwy mineralny związek krzemu/, więc się nie stresuj tym faktem. Będziesz dodawał do każdego litra wody do podlewania 5 ml tego koncentratu . Zasady nawożenia jak przy florovicie. Oczywiście przy założeniu, że pomidory w doniczkach będą tylko podlewane przez Ciebie, a nie przez aniołków.
DamianC
200p
200p
Posty: 479
Od: 11 mar 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tychy
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Rozrobię taką azofoskę jak zaproponowałeś.Pomidory mam na balkonie pod zadaszeniem także nie grozi ze aniołki podleją.A coś na temat tych fotek moich? :wit
anqaw
200p
200p
Posty: 224
Od: 7 maja 2015, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Moje na balkonie wschodnim ładnie rosną, pod ziemią porcja krowiego nawozu :D, nic nie czuć.
Podlewam raz na jakiś czas ale obficie, są niestety za gęsto posadzone. W doniczkach mam 1 cream sausage, snow white kilkanaście, czerwony koktajlowy, da vaso, żółty o kształcie gruszki, pendulina orange. Póki co ładnie rosną, obrywałam dolne listki, a niektóre miały czarne plamki - czyżby grzyb? Rośliny ciemne, ładne.
DamianC
200p
200p
Posty: 479
Od: 11 mar 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tychy
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Jak w pełni zadaszone to chyba nie trzeba niczym pryskać co?
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Moje są również zadaszone,ale przy silnych burzach deszcz dostaje się na listki.Dlatego też są opryskiwane HT i OW.To tak zapobiegawczo,a OW również jako dostarczyciel wapnia.W tym roku dodatkowo dojdzie KSM.Dla osób stosujących Borasol,informuję ,że na znanym blogu ukazał się zmodernizowany przepis z dodatkiem mocznika.Warto poczytać. ;:333 ;:333
DamianC
200p
200p
Posty: 479
Od: 11 mar 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tychy
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Rozwiń skróty HT i OW?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Damian odpowiedział Ci Błażej.Dodam tylko,że HT to herbatka tymiankowa,a OW octan wapnia.
Środki te stosowane u mnie dawały mi pełną ochronę. ;:136 ;:136
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”