Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Zablokowany
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ja moje jutro wsadzam w glebę 8-) mam w doniczkach w domu już wielkie krzaki i jeszcze trochę to chyba zakwitną :lol:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ja róże kupione na początku marca w Auchan od początku trzymam na zewnątrz. Pierwsze trzy dni siedziały w tych balotach/kartonikach (pod stołem na balkonie), a potem wsadziłam je do zbiorczej wielkiej donicy, bo nie miałam czasu zrobić tego wcześniej.
Gdyby ziemia nie była wtedy zamarznięta, to od razu bym je zadołowała w ogrodzie, ale, że akurat była zamarznięta, to 'zadołowałam' je w donicy. Donica stała trochę na balkonie na I piętrze okryta kawałkami kartonu, wtedy 2-3 dni były mrozy do max -8 st. Potem donicę wyniosłam do ogrodu. Po sprawdzeniu wszystkich róż, jedna róża zrobiła się czarna, Dr Blue. Pozostałe wyglądają dobrze. Pędy, które róże wypuściły będąc jeszcze w ciepłym sklepie, oklapły, ale wszystkie oprócz tej Dr. Blue mają zielone pączki liściowe. Trochę szkoda mi tej Dr Blue, bo ma ładny kolorek, żąłuję, że tych róż nie przetrzymałam na czas mrozów chociażby w piwnicy, ale jakoś nie miałam czasu i nawet o tym nie pomyślałam. No nic, wsadzę ją w weekend już na miejsce stałe, może jeszcze odbije, kto wie.
Koteq06
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 15 cze 2017, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Moje róże posadzone do doniczek zauważyłam że zaczynają powoli więdnięć. Co zrobić żeby w porę je uratować? Moze jest im za ciepło bo trzymam przy oknie w pobliżu grzejnika?
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Koteq06 a dlaczego trzymasz je w domu? Wynieś na zewnątrz, tylko nie na ostre słońce.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ja moje chce wynieść do foli. Mają juz bardzo ładne listki i nowe pędy. Trzymałam je do tej pory w nie ogrzewanym pomieszczeniu.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

A ja znowu będę się tłukła z tymi bambetlami jak co roku- rano wynieść, wieczorem przynieść, bo noce długo są zimne i przyrosty szlag trafi. Wysadzę do gruntu pod koniec maja, jak pomidory :D.
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Moje już poszły do gruntu, teraz czas pokaże co będzie z nimi miały już takie pędy ,że jeszcze chwilę a by zakwitły :lol: w zeszłym roku też sadziłam wcześnie i mimo ,że
jakieś tam potem minusowe temp. były dały radę liczę ,że w tym roku będzie to samo :lol:

Obrazek
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2643
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

W OBI są te angielki w karonikach co minionych lat, ale już po 12pln z groszami... Także wiele innych- asortyment podobny do poprzednich lat. Nowość to chyba tylko rabatowe belgijskie i większy wybór z seri Frayla-z Bałkanów...

Obrazek

przykładowa angielka...

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Chyba 22, a nie 12 złotych :wink:
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2643
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Tak- 12 z groszami. Te na regałach to inny zestaw- z nazwami. Seria Island, Ruffles, seria Frayla, dwie angielki imienne- po 37 pln- Glamis Castle i Munstead Wood i jeszcze inne... Te angielki w kartonikach były osobno. Białe, różowe, żółte i czerwone. Tak tylko wkleiłam przykładowo różową. Wiecej fotek wstawie na Zielonym Forum, bo tam łatwiej...
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ja też zrobiłam sobie dziś wycieczkę po sklepach. W Auchan całe regały zasuszonych roślin, powinni je dawno przecenić, może więcej zostało by uratowanych.
W moim Obi też róże po 22, 12 zł i trochę innych, ale też sporo bez oznak życia.

Moje marketowe róże już dawno w donicach (na tarasie), wygląda na to, że przetrwały mrozy.
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Owszem te z Auchan wyglądają okropnie. Właściwie to nie żyją już. Wzięłam jedną co się jeszcze jako tako prezentowała, myślałam, że przecenili bo ceny nigdzie nie było. Ale nie, twardo 7 zł. Tylko żal było ją odkładać więc zabrałam jednak do domu.
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Za dużo ich rzucili i pogoda nieodpowiednia. Większość kupuje, żeby od razu wkopać do ziemi, a jak ziemia zamarznięta, to po co kupować. Mało kto bawi się z doniczkami. Za 20 złotych, to można kupić pięknie podpędzoną w centrach ogrodniczych czy u indywidualnego ogrodnika i wiadomo jaką, chyba, że ktoś lubi ryzyko :wink:
Zablokowany

Wróć do „Róże”