Taki - sobie ogród cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16109
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Z tego co wiem, to pomidory nie lubią azotu. Specjalne nawozy do pomidorów mają w zawartości dużą dawkę potasu.
Ja dolomit stosowałam głównie do powojników, bo one lubią taki odczyn.
Pozdrawiam Miłeczko piątkowo.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Pawle! Wandziu! Mam tylko nadzieję, że ta odrobina dolomitu nie zaszkodzi. Będę pamiętać na przyszłość. ;:223
Nie daję do moich warzyw żadnych sztucznych nawozów. Nie zastanawiałam się więc nad składem nawozu do pomidorów :wink:

Karolinko! dziękuję! Ja na szczęście mam takie co przekwitły i takie, co zaczynają. Musze jutro obciąć wszystkie przekwitłe tulipany i hiacynty, bo psują efekt tych pozostałych.

Marzka! Dalie są efektowne! Wszystkim szczęki opadną ;:oj Widzę u niektórych moich już wychodzą listki! :heja Nie mogę się doczekać ;:65

Nie było mnie przez kilka dni! Byłam w Słońsku na ptakach. W tym czasie nad ogrodem przeszło gradobicie. Przerażona sąsiadka dzwoniła do mnie, czy zamknąć mi szklarnię ;:202 Na szczęście nic się nie sało. W międzyczasie rozkwitł rododendron i kolejne tulipany. Pomidory urosły i sałata w szklarence. Mam też pyszną rzodkiewkę ;:333 A hosty porosły, że ich nie poznałam! ;:oj Może jutro, jak będzie pogoda, porobię trochę zdjęć.

Trochę off topicu - ptaszki z PN Ujście Warty (dla zainteresowanych http://www.garnek.pl/ptaszak )

Obrazek

Obrazek


Moje nowo zakupione kaktusiki. Nie jestem wielkim ich znawcą, ale umiem docenić ich walory ozdobne ;:173

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
mariasen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 10 paź 2006, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Miłka, ile masz dalii w tym roku? :wit
Pozdrawiam Majka
spis wątków
wizytówka
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Majeczko! Mam 59 odmian + kilka sztuk w donicach, bo były suche karpy i nie wiedziałam, czy coś z nich będzie.

Dziś posiałam ogórki i dynie, wsadziłam pora i selery (po kilka sztuk), popieliłam warzywnik i dałam piwa slimakom (w sklepie się dziwili, że najtańszego mocarza kupuję). Posadziłam kanny i ... wysiadł mi kręgosłup. Idę się położyć, bo jutro garden party mam - synuś ma urodziny.

Parę fotek na dziś:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
variegata
1000p
1000p
Posty: 1991
Od: 24 sie 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakole Dolnej Wisły

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Piękne zdjęcia. Nie moge się napatrzeć ;:oj Zwierzęta jak żywe a rośliny można wręcz dotknąć przez ekran.
59 odmian co roku wykopywanych "kartofli" :shock: Matko kochana, to jest dopiero miłość ;:215
Dom na wsi i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta- pasja i miłość. Pozdrawiam. Magda.
Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz.IV
Tak, lubię koty ;)
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3066
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Milko przepiękne fotki paproci jak ja je lubię ,a floks kanadyjski chyba we wszystkich ogrodach robi furorę jest przecudny i ten zapach :wit
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2232
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Pieknie wygląda Twoje paprotowisko! Kaktusiki ;:63 . A jak z ich hodowlą - własnych kwiatów się doczekałaś? Lato spędzają pod chmurką:)?
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6553
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Matko, tyle odmian! ;:oj Gdzie Ty je przechowujesz?
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Miłko uwielbiam Twoje zdjęcia mają to coś :D
Yoannak
500p
500p
Posty: 607
Od: 2 kwie 2011, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocław

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Miłko,

Dalie, życiowa pasja ;:215 ?? Ja ze swoimi kilkoma chyba startuję w nieznane ;:173.
Paprociowisko piękne ;:333. Floks jest na wyciągnięcie ręki, a gęsi chciałoby się dalej podglądać, w ciszy i spokoju ;:215. Tak jak napisała "trzynastka" Twoje zdjęcia mają coś co przykuwa uwagę i powoduje, że czekamy na kolejne ;:180.

Dolomit, już wiem, po co i dla kogo wysypywałaś, ale fusy?? Możesz mi napisać dla kogo są i w jakim celu, przepraszam jeśli odpowiedź jest oczywista ;:131 :wit.
Joasia
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Joasiu! Fusy są doskonałym nawozem. Fosfor i potas wyzwalają od razu, azot baaardzo powoli. Tak przynajmniej wyczytałam w necie. Mam źródło na fusy więc je wykorzystuję. ;:173 Sypię pod kwasoluby, krzewy, drzewka ale w zasadzie wszędzie tam, gdzie mam ziemę po budowie więc piaszczystą i wapienną.

Celinko! ;:196

Karolinko! W pracy mi kwitną, w domu nie, ale nie szkodzi :-) Część kaktusów wystawiam, część zostaje w domu. Kiedyś złapały na zewnątrz wełnowca i cały czas mają kurację, jestem zła :evil:

Dorotko! Projektując dom - przewidziałam pomieszczenie za garażem, które miało służyć do przechowywania narzędzi i miało mieć regał na przechowywanie kann i dalii. Ma grzejnik i ocieplane drzwi. Zimą panuje tam temp. 10st.

Magda! Dzień wsadzania i dzień wysadzania to cieżkie dni, ale pozostałe są fajne :tan

Dziś pozbierałam rano zieleninę ze szklarenki i sama się zdziwiłam, że jest tego tyle, że starczy na sałaty dla gości. To lubię: koperek, szczypior, rzodkiewki, rukola, sałata, pietruszka (z zeszłego roku).
Potem wypieliłam rządek tegorocznej pietruszki. To była robota dla krasnoludka, a nie dla mnie. Był moment, ze chciałam wziąć pęsetę ;:306

Parę fotek na dziś:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
evikc
500p
500p
Posty: 872
Od: 18 lis 2010, o 00:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Irlandia, Waterford

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

U ciebie paprocie wyglądają pięknie ja ciagle staram się ich pozbyć, już przeszły do sąsiada, z czego on jest zadowolony i jeszcze rozsadza. Rododendrony super
Zapraszam do siebie. Ewa
Mój wątekNadwyżki
Już Ireland!! Jak ja tęsknię za ogrodem!!
Awatar użytkownika
mariasen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 10 paź 2006, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Miłka, kupiłaś ślimakom kaktusa. :roll:
Trochę mnie zaskoczyłaś, że masz aż tyle dalii ;:224
Pozdrawiam Majka
spis wątków
wizytówka
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”