Kwiatowe rozmaitości Heliofitki

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki

Post »

;:7 - tak Saro,zgadza się,ale potzrebnych mi było parę rzeczy do moich kwiatuchów i przy okazji pooglądałam i kwiaty.Czasami coś się może trafić,
ale tym razem "strzału" nie było :(
Awatar użytkownika
AloesIk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 23 lut 2011, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki

Post »

Niestety w sklepach,a raczej marketach ceny zwykle są wysokie i naprawdę lepiej poszukac tutaj na forum roślinek
:wit Ale czasami w marketach też można trafić na bardzo przystępna cenę,albo gdy na przykład roślinka przekwitnie od razu tańsza i gdy oklapnie to tak samo ,a wystarczy tylko chcieć zaopiekować się taką roślinką ;:108
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20208
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki

Post »

A ja polecam rośliny od hodowcy. Na kiermaszach, wystawach etc. Takie są i najładniejsze i przystosowane do naszych warunków. :)
Henryk - moje kaktusy i sukulenty 1..., 8, 9,cz. 10
W tematach roślin proszę pisać na priv.
malgoska141
500p
500p
Posty: 519
Od: 5 mar 2011, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kańczugi, Podkarpackie

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki

Post »

Ty to zawsze trafisz na coś fajnego i taniego masz szczęście
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki

Post »

AloesIk - ostatnio widywałam już prawie całkiem padnięte,ledwo dało się wybrać jedną,dwie roślinki,w których jeszcze
tli się życie.Bardzo późno je przeceniają,dla większości,niestety za późno. ;:98 ;:98 ;:98
hen_s - prawda,niemniej bywam na stoiskach ogrodniczo-kwiatowych w marketach i ;:167 boli,jak człowiek widzi tyle biedaków.
Mam zawsze chęć uratować jakąś sierotę,a nawet kilka,w zależności od zasobów (finansowych i miejsca).
Nie zawsze dobrze wychodzę na tym przygarnianiu i kociusiów i kwiatuchów - ale co tam?
U hodowcy też kupuję,choćby ostatnio moje kalatee i hojkę.Nawet jako gratisek :D dostałam parasolkę :!: (papirusik do ukorzenienia.)
Awatar użytkownika
AnnaAgnieszka
1000p
1000p
Posty: 1347
Od: 16 sie 2010, o 10:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki

Post »

U mnie w kwiaciarni też takie pudełko stoi :D Czasami można naprawdę coś fajnego tam znaleźć
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki

Post »

;:7 - O,oooo- jak ja Wam zazdroszczę tych pudełek,chociaż ostatnio prawie nic nie robię tylko latam po ogrodniczych ;:65 ;:65 ;:65
Choroba to u mnie jakaś chyba,czy co ???
Ale inni też :;230 :;230 :;230 :;230 ją mają ;:180
kajbar
200p
200p
Posty: 311
Od: 16 lut 2011, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki

Post »

Iwonko nie mogę znaleźć twojego wątku ogrodowego,chciałam zobaczyć pieska
Zapraszam
Moj Ogrod
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki

Post »

;:7 Pewnie większość z nas przeżyła wczoraj krótkotrwały powrót zimy :evil: Na całe szczęście, nie zagroziło to zdrowiu naszych roślin doniczkowym. Oczywiście pod warunkiem, że już nie wynieśliście ich na letnisko do ogrodu ;:224

Żałujcie, że u Was nie ma takich pudełek w kwiaciarniach, bo naprawdę czasami można kupi coś ciekawego za niewielkie pieniądze. No właśnie...pieniądze ;:24 Jeżeli chodzi o podstawowe/standardowe gatunki roślin, to można kupić je bez problemu w popularnych marketach. Ja np. tego wilczomlecza kupiłam za 7 złotych w B.

Obrazek

Kiedy tydzień później zobaczyłam identyczny egzemplarz w znanym centrum roślin za 17 zł, nie miałam wątpliwości, że za zaoszczędzone pieniądze mogę kupić sobie kolejnego kwiatka :D

Schody zaczynają się wtedy, kiedy szukamy bardziej wyrafinowanych odmian. Wtedy zostaje nam internet i wspomniane przez Henryka kiermasze, wystawy...Ja część kaktusów kupiłam na Wystawie Kwiatów w Chorzowie. Co prawda poświęcona ona jest głównie roślinom ogrodowym, ale są również hodowcy kaktusów. Kupiłam sobie np. takiego kłujaczka...

Obrazek

...był bardzo ładny...ciekawe miał ciernie...zasuszyłam go :oops: ...ale w maju znowu wystawa :heja

Na zakończenie przyznam się Wam, że mojemu nieletniemu fiołkowi nie oberwałam pączusiów (oczywiście cały czas pod kontrolą) i już niedługo dowiem się, jaką tajemnicę krył otrzymany w prezencie listek :uszy

Obrazek

Życzę prawdziwie wiosennych dni dużo ;:3
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
renka1
500p
500p
Posty: 503
Od: 10 mar 2011, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Całowanie/mazowieckie/

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki

Post »

Bardzo ładny wilczomlecz.
Pozdrawiam! Renata
Moje kwiaty doniczkowe
davussum
500p
500p
Posty: 806
Od: 26 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 100-lica

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki

Post »

Witam się i ja
przewertowałam wszystkie Twoje wątki i standardowo napiszę że wszystko mi się podoba i że zazdroszczę :( u mnie na działce same chwasty, na balkonie jeszcze puste donice w mieszkaniu bez zmian :(
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki

Post »

...Iwonko śliczny fiołeczek szykuje się... :) a zakup bardzo ciekawy...szkoda że w moich kwiaciarniach brak takich pudełeczek... :;230
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki

Post »

Tak spojrzałam na to pudełeczko i ... naszła mnie nieodparta ochota na odwiedzenie kilku moich kwiaciarni. ;:224
Niestety będę musiała z tym jednak trochę poczekac, bo złapałam przeziębienie. ;:14
No cóż, im dłużej poczekam tym większa będzie radocha. :tan
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”