Papryka do gruntu. Część 2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Papryka do gruntu. Część 2

Post »

Do sosu z papryki słodkiej (z dowolnego przepisu) można dodać chociaż jedną albo parę drobno pokrojonych/posiekanych ostrych, i już można mówić o udziale.
pozdrawiam, Gunnar
Awatar użytkownika
himalaya
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 5 gru 2011, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Papryka do gruntu. Część 2

Post »

A ja polecam zrobienie ajvaru z własnych papryk :-)
Z większości przepisów dostępnych online wychodzi nieźle. Tylko nie dodawać pomidorów! Prawdziwy ajvar ma być nieskalany pomidorami.
Spread your wings and fly away
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3805
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Papryka do gruntu. Część 2

Post »

Ja w tym sezonie wszystkie ostre pozostałe na krzaczkach wysuszyłem. Susz zmieliłem w młynku do kawy na proszek.Mam teraz znakomitą przyprawę. Znaczy, zagospodarowałem te ostatnie zielone, przed przymrozkiem.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Papryka do gruntu. Część 2

Post »

W tym roku w ogóle nie uprawiałem papryk, przed rokiem miałem słodkie (czerwone i żółte), ale z nie zbyt dobrymi wynikami.
pozdrawiam, Gunnar
kjakub
100p
100p
Posty: 113
Od: 5 lut 2012, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Papryka do gruntu. Część 2

Post »

W końcu udało mi się wrzucić zdjęcia mojej papryki.
Otóż po prawej na zdjęciach widnieje krzaczek który wyrósł(był tylko 1 taki) z nasion Hot Banana/Hot Hungarian Wax(krzaczek po lewej) - owoce nawet zupełnie niedojrzałe są znacznie ostrzejsze od przejrzałej Hot Banana, oraz mają bardzo cienki miąższ.
Zastanawiam się czy to efekt zapylenia się jakąś inną odmianą, czy może po prostu darczyńcy z poprzedniej akcji zaplątało się nasionko czegoś innego... tylko czego? ;:oj

Obrazek
Obrazek

Jeśli ktoś będzie reflektował nasionka, to wysłałem na akcję jako NN ostra 9 porcji :wink:
Pozdrawiam, Jakub.
Uwaga: Post może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych, oraz wiele substancji uznawanych za niebezpieczne - wskazana ostrożność!
Awatar użytkownika
arty
500p
500p
Posty: 501
Od: 6 kwie 2012, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa

Re: Papryka do gruntu. Część 2

Post »

Ja mam pytanko co do tunelu, mianowicie ma do dyspozycji prowizoryczny tunelik długość 4 m szeroki na 1 m i wysoki naokoło 1,5m czy w takim namiocie można hodować paprykę nie będzie on za niski .? folia bedzie z jednej strony okopana z drugiej przykryta kamieniami żeby w każdej chwili było można ją zdjąć co o tym sądzicie .?
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4069
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Papryka do gruntu. Część 2

Post »

Taki tunelik jest bardzo dobry. Papryki nie rosną wysokie - przeważnie do ok. 0,5m. chociaż u mnie w szklarni jeden gatunek osiągnął 1m. Ja próbowałam uprawiać w gruncie, ale były takie mizeroty a owocki nędzne, że szkoda było tej pracy. Natomiast w szklarni a przedtem w namiocie foliowym to mam prawie takie jak kupne :heja . Tak, że trzymaj tą folię cały sezon, tylko jak będzie ciepło wietrz, a potem to zostawiaj i na noc otwarte drzwi i jakieś okienko, żeby był przeciąg (bo od nadmiaru wilgoci i ciepła może się wdać jakiś grzyb, szara pleśń ;:145)

-- 27 gru 2012, o 19:26 --

Tylko nie wiem jak z podlewaniem, chyba będziesz się :;230 musiał tam czołgać.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Rumianka
500p
500p
Posty: 510
Od: 31 paź 2011, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Papryka do gruntu. Część 2

Post »

Tomek , tylko nie wsadzaj do tego tunelu papryki Dzwonek, moja mnie przerosła ( mam 1,5 m wzrostu). Inne papryki będą na pewno zadowolone z dachu nad głową :D .
Pozdrawiam , Bożenka.
Awatar użytkownika
arty
500p
500p
Posty: 501
Od: 6 kwie 2012, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa

Re: Papryka do gruntu. Część 2

Post »

tylko nie wiem czy da rade posadzić to w dwóch rzędach bo to tunel jest dość wąski około 1,5 metra , wcześniej pisałem ze mniejszy ale teraz sprawdziłem. nie wiem czy taki tunel sprawdziłby sie bo mam 2 warianty jego rozłożenia. tunelik jest z drutu wygiętego na pół okrągło. i można zrobić tak ze folia będzie tylko w postaci dachu dla papryki bez frontu ,wtedy długo będzie na jakieś 6 metrów bo mogę połączyć 2 takie tuneliki, albo jeden o długości 4 metrów i folia będzie tez na front i tył. Pierwsza opcja będzie bardziej przewiewna , ale w ciągu dnia będzie na pewno wyższa temp. niż normalnie.

co o tym sądzicie, to ma byc mój pierwszy rok z papryka,
Awatar użytkownika
eldo
200p
200p
Posty: 362
Od: 12 lis 2011, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Papryka do gruntu. Część 2

Post »

ja myślę,że najważniejsze dla papryki to osłonięcie od wiatru,czyli dach mniej ważny niż boki
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4355
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 2

Post »

A ja polecam przeczytanie tego wątku, to kopalnia informacji o uprawie papryki. :)
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 2

Post »

arty

Stanowczo odradzam sadzenia w taki tunelik. Za mała kubatura. Podczas upałów rośliny się ugotują. Chyba, że w lipcu ściągniesz folię.
Awatar użytkownika
arty
500p
500p
Posty: 501
Od: 6 kwie 2012, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa

Re: Papryka do gruntu. Część 2

Post »

forumowicz pisze:arty

Stanowczo odradzam sadzenia w taki tunelik. Za mała kubatura. Podczas upałów rośliny się ugotują. Chyba, że w lipcu ściągniesz folię.
to może można wykorzstac go pod arbuzy i melony.?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”