Fungicydy nowej generacji-octan wapnia cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
borowiczek
50p
50p
Posty: 88
Od: 23 cze 2009, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Moje pomidorki hodowane wg zaleceń forumowicz wyglądają tak: Obrazek
Zapraszam do mojego wątku: Borowiczek moje początki ...
Awatar użytkownika
kanclerz
500p
500p
Posty: 505
Od: 15 lip 2012, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Drugi raz zaatakowała mnie brunatna plamistość,i drugi raz HT rozprawiło się w 100% z tym grzybkiem :heja
Awatar użytkownika
ED99
200p
200p
Posty: 220
Od: 11 sie 2013, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Obrazek
Tydzień temu HT dzisiaj chciałem opryskać OW ,ale po zauważeniu niedoborów magnezu na dolnych liściach megagrona i innych krzakach,postanowiłem opryskać siarczanem magnezu.Czy mam zastosować oprysk z florowitem?
Dotyczy to też Perły Małopolski zdjęcie na61str.wątku choroby szkodniki.
Kozula zalecała powtórzyć oprysk siarczanem co 5-7dni, a co z opryskiem OW w takim przypadku?
Pozdrawiam ED.
ilona58
100p
100p
Posty: 120
Od: 10 lut 2012, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Po oprysku siarczanem magnezu musisz odczekać 7 dni by móc opryskać OW.Można pryskać HT nawet w tym samym dniu ,bo Mg wchłania się po 5 h- są to informacje od forumowicz . Ilona
Awatar użytkownika
cydynka
100p
100p
Posty: 175
Od: 24 sty 2013, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Stosuję opryski HT i OW+HB naprzemiennie na pomidorach w gruncie.Liście są piękne ,zielone i pomidorki zaczynają owocować.Jednak wczoraj zauważyłam pierwsze ogniska ZZ na liściach kilku krzaczków.Zrobiłam oprysk OW+HB, ale za pół godziny od oprysku spadł deszcz.Czy ten oprysk będzie skuteczny czy trzeba go jak najszybciej powtórzyć? A może to już za pózno i trzeba bardziej restrykcyjne opryski z chemii wykonać?
pozdrawiam Monika
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Kanclerz

To b. dobra wiadomość ;:138

Twój post nasunął mi pewien pomysł jak wydłużyć czas działania HT a jednocześnie utrudnić jego zmywanie z liści. Muszę wykonać próby w gronie osób, które testowały ze mną fitotoksyczność tych ekopreparatów.

ED 99

Na czas stosowania siarczanu magnezu pryskaj HT. Spróbuj wręcz dawać HT do roztworu siarczanu magnezu i pryskać razem.



Cydynka

Powtórzyć. OW nie jest systemiczny więc mogą wystąpić plamy zz wskutek niedokładnego pokrycia preparatem liści
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

W wątku pomidory w pigułce przydałby się konkretne zalecenia dotyczące mieszania poszczególnych naturalnych fuingycydów z różnego typu nawozami, bo robi się lekkie zamieszanie.

Kilka stron wcześniej pytałem o możliwość mieszania HT z siarczanem magnezu i zrozumiałem, że mieszać nie można. Teraz czytam, że są sytuacje, że może to być wskazane.
Pozdrawiam
Adam
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Gdzie to napisane jest o HT i siarczanie magnezu ?.

Pięć dni temu pytałeś o siarczan magnezu, ale w połączeniu z OW

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 9#p4750159
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Racja, myślałem o HT, a napisałem, chyba z pośpiechu, o octanie wapnia. Ale te zalecenia dotyczące mieszania zebrane w jednym miejscu przydałyby się.
Pozdrawiam
Adam
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Już tu nie raz była mowa o łączeniu OW z nawozami. Tymol i jemu podobne obecne w HT reagują jedynie z sodem i potasem albo ich wodorotlenkami, ale mimo takiej reakcji nie tracą swojej aktywności. Stają się jedynie rozpuszczalne w wodzie. Tymol np reaguje z ługiem sodowym ale już z węglanem sodu nie reaguje, a co dopiero mówić o siarczanie magnezu.

Jeśli bym napisał o niemieszaniu siarczanu magnezu z HT to oznaczałoby, że nie wszystek zacier przeznaczyłem na sporządzenie HT :;230
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

A czy sód i potas po reakcjach z tymolem i jemu podobnymi są później wartościowe dla roślin?

I mam jeszcze pytanie dotyczące zwalczania fusarium octanem wapnia. Tutaj konieczne jest chyba podlanie. Czy zalecane stężenie OW powinno być bez zmian?
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Moje pomidory mają się dobrze. Oczywiście piszę tu w odniesieniu do oprysków OW =HB i o oprysku HT.
Papryka kiepsko kiełkowała i nie chciała rosnąć , siałam uparcie kilka razy i porażka. Nasieona musiałam źle przechowywać . Na początku maja dostałam papryki z marketu NN długie czerwone słodkie, mięsiste, wydłubałam ziarnka wsiałam , za dwa dni wykiełkowały . teraz wyglądają tak.

Obrazek Obrazek
Może nie zdąży urosnąć do jesieni, ale próbować warto.
Muszę jeszcze pokazać jak działają opryski na róże. Moje rabatowe rosną w gromadzie na jednej rabacie. \Od wiosny pryskałam tylko jedną stronę. I teraz wyraźnie widać różnicę gdzie pryskałam a gdzie nie pryskałam . Oczywiście od wczoraj pryskam już wszystko , bo szkoda mi się zrobiło róż.
Obrazek
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2599
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Tacca!

Dziękuję Ci w imieniu wszystkich,szczególnie niedowiarków za pokazanie efektów oprysków na różach.
Pozdrawiam Maria.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”