Ogród Marty - Cz. XI

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

Niestety śniegu Martuś miałam więcej, a zostało po stopieniu mniej więcej tyle co u Ciebie na zdjęciach. Dzisiaj przymrozek i nawet czosnek niedźwiedzi przeźroczysty ;:131 Czekam na dzień kiedy wreszcie jak wypruję rano do ogrodu to wrócę na czworaka o zmierzchu :;230 Moje pomidory też podgrzewane zniczami, bo może zmieściłabym w domu ale jak to wszystko przenosić ;:oj Byłam rano bo ptak wpadł do tunelu i żyją...ale jak to się niedługo okaże.
Dobrego i cieplejszego dnia ;:196
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3367
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

Marto u mnie śniegu już prawie ani śladu... to znaczy dzisiaj rano zdjęłam taki płat co spadł w nocy z dachu akurat na moje lilie ;:223 niestety jedną uszkodził ;:222 Na szczęście w nocy było tylko 0 st. więc w foliaku wszystko ok ... podgrzewane wkładami do zniczy :) Zdjęcie pierwiosnków pod śniegiem bardzo ładne i chyba one niewiele sobie robią z takiej pierzynki ;:173 No to czekamy na ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

To ja się cieszę u mnie śnieg nie leżał w południe dość intensywnie sypał, ale szybko spływał.
Od jutra ciut cieplej, jestem optymistką ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

Dopiero dzisiaj znalazłam czas, żeby nadgonić wątek. jakoś ten czas przecieka mi między palcami. Zresztą chyba jak wszystkim. Zapracowana jesteś strasznie, przy tylu zajęciach czas na forum znaleźć, to sztuka. A Tobie się to udaje ;:138 Pierwiosnki ząbkowane są śliczne, okrąglutkie bombeczki w ogrodzie. Najbardziej lubię jak dopiero gramoli się z liści, taki tłuściutki pączuś, a właściwie pączysko ;:306 Podoba mi się u Ciebie, bo sama jeszcze ich nie mam, ale już w sobotę jadę na targi i będę ich usilnie szukać. Niezłą robotę wykonałaś przy pomidorach, przepikować tyle siewek ;:oj
Śnieg na szczęście mnie oszczędził, ale już mróz sobie nie odpuścił ;:222 Na razie zauważyłam tylko (jakie tylko ;:202 ) zmarzniętą magnolię, ale na działce byłam tyko chwilkę, nie rozejrzałam się dokładnie. Mam jednak nadzieję, że więcej strat nie będzie.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

o fiu, fiu,,,powiedziałoby się ,,bez,,komentarza :(
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

Witam ,zimno nas nie opuszcza,śnieg stopniał,ale na termometrze 2 stopnie teraz ,wszystko w ogrodzie wstrzymane ,i wcale nie ma dobrych prognoz na kwieceń ,cóż zrobić ,musimy to przetrwać razem z roślinkami.

Bożenko,wiosna zniknęła :wit

Kasiu,dużo mam różnych zakątków,ale poznasz je wszystkie przez lato,pozdrawiam :wit

Mariusz,trawkom nic nie będzie ,teraz śnieg stopniał,to dokończę moje dzieło,pozdrawiam :wit

Marysiu,moje zdjęcia robię po południu ,to zawsze go już mniej ,mój czosnek jest dobry,nie przemarzł ,ciągle zapowiadają zimna i deszcze ,więc nie wiem kiedy spokojnie pójdziemy do ogrodów,ja niestety muszę chodzić i teraz ,ubrana w babuszkę ,bo trzeba robić rośliny na wystawę moje pomidory też wegetują ,ale nie mam możliwości trzymać je w domu ,pozdrawiam i miłego dnia ;:196

Ewo,ja też tak podgrzewam pomidory :uszy pierwiosnki mają się dobrze,śnieg z nich stopniał,a one dalej takie dostojne stoją ,u mnie jakby słoneczko teraz się wychylało ,ale zimnica okropna ,pozdrawiam ;:168

Dorota,u mnie dalej zimno,ogród stoi skulony ,ale byle dużych przymrozków nie było,to jakoś przetrwa ,dzisiejszej nocy się bałam ,ale było tylko -1,i myślę ,że nie narobiło szkód ,do ogrodu dopiero się wybieram ,pozdrawiam :wit

Iwonko,to naprawdę sztuka znaleźć czas na forum przy takiej ilości spraw i prac ,pierwiosnki ząbkowane polecam ,bo są śliczne i nie przejmują się zimnem ,to prawda ,mocuję sie z tym ogrodem ,bo ciągle coś nowego wymyślam ,pomidorów nigdy nie miałam ,no to wymyśliłam ;:306 ,zobaczę dzisiaj moją magnolię ,bo ta noc była najzimniejsza ,może przetrwała,albo i nie ,pozdrawiam :wit

Aniu,nie ma co komentować ,bo u mnie obraz nędzy,pozdrawiam :wit
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4986
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

Martuś twoje roślinki jednak w lepszej sytuacji niż moje ;:333 Moich w ogole nie było widać spod śniegu :( Od pewnego czasu obserwujemy rożne anomalie, ale w tym roku to już pogoda zdrowo przesadziła ;:222
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

Marta u Ciebie śniegu a u mnie mróz dwie noce po -5 i-7 ,dzisiaj dla odmiany deszcz ,chociaż jeszcze drzewka nie kwitną ,ciekawa jestem czy mróz je uszkodził.Koniecznie muszę sobie sprawić te ząbkowane pierwiosnki-cudne.Pozdrawiam serdecznie iczekamy na ;:3
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25163
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

Najgorsze, że nie widać kiedy będzie poprawa.
Jak na razie ciepło odsuwa się coraz dalej
Fatalna pogoda
Nawet nie chce mi się wyjść do ogrodu, a to już źle świadczy
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11457
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

Ogród w zimowej szacie u Ciebie Marto? :shock: U nas śniegu nie było ale przymrozek kilka roślin uszkodził... Czekamy na ocieplenie- nie ma wyjścia! ;:131
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anastazja B
1000p
1000p
Posty: 1414
Od: 3 mar 2013, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

Prognozy rzeczywiście odsuwają cieplejsze dni coraz dalej, nawet na majówkę zapowiadają nie więcej niż 10 st. ;:145 , ale miejmy nadzieję ,że się nie sprawdzi i pogoda będzie łaskawsza.
Marto wypatrzyłam u Ciebie różę Bajazzo, też kupiłam ją w zeszłym roku i mam do Ciebie pytania : jak duża u Ciebie rośnie , czy wymaga podpór a jeśli tak to czy mocnych? Będę wdzięczna za odpowiedz ;:180
pozdrawiam Beata

Mój ogród w półcieniu
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

Witajcie ,dzień dzisiaj deszczowy i bardzo ponury ,jakby był listopad nic nie można zrobić w ogrodzie co prawda temperatura 8 stopni,ale wieje i leje,w ogrodzie jest bardzo mokro ,rośliny to odchorują .

Gosiu clem3,pogoda nam zupełnie nie sprzyja,tyle jest wody w ziemi ,przynajmniej u mnie ,że nie jest to bezpieczne dla roślin,u mnie ,jest tak ciemno na polu ,że w domu trzeba świecić światło,to nie jest dobry rok,pozdrawiam i słoneczka życzę :wit

Teresa, u mnie nie było takich dużych przymrozków,ale śnieg i teraz deszcz przyniósł tyle wody,ze aż się boję jak rośliny to wytrzymają ,niektóre na 100% trzeba będzie leczyć ,pierwiosnki ząbkowane polecam ,pozdrawiam :wit

Gosiu Margo2,ta pogoda aż nieprawdopodobna ,zimno ,sypie,wieje i leje codziennie ,nawet na siłę nie da się nic robić w ogrodzie ,ja już poległam ,bo nic nie robię a zaległości rosną ,pozdrawiam :wit

Maryniu,niestety był w zimowej szacie ,a teraz go zalewa,a ocieplenia na razie nie ma w planach ,pozdrawiam :wit

Anastazjo,chyba nie ma widoku na lepszą pogodę ,przynajmniej na razie ,róża Bajazzo jest według mnie cudna ,u mnie ma już około 2,5 m ,ja mam ją na podporze,bo dalej pnie sie do góry ,zawsze lepsza mocniejsza podpora niż słabsza ,bo potem trzeba zmieniać i jest problem ,u mnie rośnie w półcieniu i doskonale sobie radzi ,od zachodu rosną sosny jakby za plecami róży i pewnie się na nie zacznie wspinać ,wiec podpora konieczna ,pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
anastazja B
1000p
1000p
Posty: 1414
Od: 3 mar 2013, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

Marto cieszę się ,że tak zachwalasz różę Bajazzo. Od paru lat kompletuję różę na luźny żywopłot od południowej strony działki. Chcę mieć tam prześwit a jednocześnie trochę osłony. Bajazzo , posadzona zeszłej wiosny w poprzednim roku urosła może na 70 cm, w tym roku liczę na zdecydowanie więcej. Na razie nie mam pomysłu na pergolę ( jednych źródłach piszą ,że potrzeba w innych że nie) ale na przyszły rok jej coś postawie. Dziękuję Marto ;:196
pozdrawiam Beata

Mój ogród w półcieniu
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”