W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1420
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

:wit śliczne te dwa niebieskie bratki. Trzymam mocno kciuki za pomidorka ;:108
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Śliczne wysiewy Aniu i czajnik w uroczej aranżacji. Moja lobelia rosnąć nie chce, a tak mi na niej zależało.. Nie przykrywałaś pewnie nasionek ziemią?
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu siałaś lewkonie ;:oj ja też! Tak mi się jej zachciało to takie zapachy z dzieciństwa ;:170 Pamiętam ubierało się nimi świece do komunii.Twoja widzę już popikowana do pojemniczków ;:333 Kobea...robię trzecie podejście ,albo ja albo ona :twisted:
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Ślicznie rosną Ci sieweczki, widać że mają dość światła i dobrze się miewają ;:215 Lobelki teraz takie drobniusie, ale jak złapią "wiatr w żagle" to będą cudne aż do mrozów. Pamiętam jednak że pikowanie ich- nawet kępkami- to nie lada wyczyn ;:215 W tym roku z takich kłopotliwych siewek w pikowaniu mam jeszcze żurawki i begonie- tez nie łatwo przenieść je do osobnych kubeczków ;:oj
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3963
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, piękne wysiewy. Czajniczek super ;) Moja tećciowa ma zawsze posadzone w takim, tylko srebrnym bakopę i wiszącą pelargonię, też super wygląda. Jest jeszcze jeden atut, może przenieść, przestawić gdzie chcesz ;:108 Sporo wysiałaś, ja niedawno dopiero koktajlowe pomidorki i chyba trochę za późno, ale chciałyśmy mieć parę sztuk na balkonie.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Kochana ty już przyszykowana na grillowanie jesteś a ja mimo że na miejscu to altaną jeszcze pozimowa. Ale co zrobić jak dopadlo mnie przeziębienie. ;:222 Ten krasnal na węch chyba pilnuje to przedszkole. Po to ma taki kicholek.... ;:306
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11778
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu napracowałaś się na działce, ;:138 ale miłe takie zmęczenie. Róże w tym roku dziwnie przezimowały. Twoje nowe nabytki będą cieszyć, więc straty łatwiej przeboleć. U mnie wymarzły okryte korą, a bez kopczyków tylko Chopin ucierpiał. ;:131
Dobrze, że żurawkom dałaś szansę, szybko odbudują kępę. Moim zostały po 2-3 listki, ale już zbierają się do życia. ;:108
Białe cynie będę podziwiać, też wysiałam. :) Lobelia i reszta towarzystwa pięknie się prezentuje. ;:215
Miłych chwil w uporządkowanej altance. ;:196
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11716
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Słonko codziennie przygrzewa aż miło. Wczoraj udało mi się pojechać na działkę. Już na wejściu przywitały mnie małe tulipany botaniczne,które jesienią zostały posadzone. No radość wielka ;:333
Wykopałam doły pod róże,które mam nadzieję,że w tym tygodniu dojadą,Na razie cisza z F i z RosenPark też się nie odzywają ;:65 Znalazłam im dwie miejscówki koło dawnej ślizgawki i za Leonardem. Każdą różę zasiliłam obornikiem granulowanym lub nawozem.
Zapomniałam zakupić nawóz do kwasolubów,jedynie borówki mają specjalistyczny ;:108

Wiolu ja nie wytrzymałam i jak tylko znalazłam ją w szkółce to zamówiłam :oops: Batsheba jak na razie dalej w sferze marzeń,martwię się,czy w ogóle dojedzie,bo w zamówieniu niemieckim miałam jeszcze Princesse Anne,jednak wysłałam tylko za Batshebę i nie wiem,czy się tam połapią ;:218
Księżniczka Anna z kolei ma przyjechać z F razem z Charlesem Darwinem.
Czajnik można nieźle skomponować,pokaż potem co wymyśliłaś:)

Maciek dziękuję,trzymanie kciuków się przyda,bo to moje pierwsze kroki w tym kierunku ;:224

Moni lobelię lekko oprószyłam ziemią,nie przykrywam ziemią,bo nasionka to mikruski ;:108
Wyczytałam,że wystarczy je lekko wcisnąć w glebę i też wyjdą. Ja dosiałam jeszcze białą,już wychodzi na parapecie się wygrzewa.

Tolinko lewkonie siałam pierwszy raz i już się cieszę na kwiaty, kilka siewek większych jest już w osobnych kubeczkach i mam jeszcze w dwóch doniczkach zbiorowo posiane,oby tylko przeżyły przesadzenie do gruntu. Trzymam kciuki za kolejne podejście do kobei ;:215

Aguś jak pierwszy raz siałam lobelię,to byłam przerażona wielkością ziarenek. Teraz wiem,że ona wcale nie jest taka trudna w wyhodowaniu. Pikuję łyżeczką kępki i zawsze mi ładnie potem kwitnie. Żurawek nie siałam jeszcze,ale ostróżek mam też kilka,tylko coś w miejscu stoją ;:224

Justyna witaj:) Pelargonie wiszące bardzo lubię,a bakopa to bardzo ciekawa roślinka zwisająca,zapomniałam o niej.
Żałuję,że nie wysiałam pomidorków koktailowych, ale pewnie na targu kupię ze 3 gotowe rozsady.
Na razie niech te moje pomidorasy na parapecie rosną,chucham na nie i dmucham ;:303

Olu w tym roku chyba po raz pierwszy tak szybko się uwinęłam ;:108 Już nie mogę się doczekać sobotnich szaszłyków i pysznego obiadku na działce. Olu Tobie życzę powrotu do zdrowia,byś mogła wraz z rodzinką pobiesiadować na świeżym powietrzu:)

Soniu oj tak popracowałam i mimo,że ręce pokaleczone,a plecy dają znać to zadowolenie jest ;:333
Niektóre róże nie miały w ogóle kopca,tym było trudniej. Żurawki wyglądają naprawdę źle,niektórym paliki same wychodzą,ale poczekam i zobaczę,czy odżyją.
Białe cynie kojarzą mi się z Tobą,jak kupowałam tę torebeczkę pomyślałam o Tobie Soniu ;:168
Moja altanka to taki mały domek Baby Jagi,ale i tak go lubię,choć potrzebuje remontu.

Takie słoneczka przywitały mnie na wejściu

Obrazek

Jeszcze szyszka

Obrazek

Obrazek

W szeregu

Obrazek

Obrazek

Wieczorkiem się pozamykały

Obrazek

Obrazek

Stokrotka

Obrazek

Nowy mieszkaniec pilnuje oczka ;:333

Obrazek

Dobrej pogody i zdrówka życzę ;:3
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Żurawki jak ruszą z kopyta, to się zdziwisz :) Z zeszłorocznego siewu żurawki krwistej miałam jesienią już spore kępki, przezimowały bez kłopotu. Patrzę na nie i nie mogę uwierzyć, że maja tylko roczek. Teraz posiałam jakieś z AWN, listki mają kolorowe, czerwonozielone, ciekawe jak urosną ;:215
Śliczne tulipanki, tak się do tego słoneczka wdzięczą ;:138 Pogoda jest taka że wszystko z ziemi wyskoczyło jak na sprężynie, ale teraz dla tych wiosennych kwiatków to przydałoby sie jednak kilka stopni mniej ;:224 Inaczej będzie to bardzo krótka radość z ich kwiatów i zaraz ich nie będzie :?
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj :wit . Fajny pomysł z połówkami kul i z lobelią ;:215 . Tulipanki pięknie Cię przywitały a ja nadal czekam na swoje :tan . Pogoda cudna więc chce się pracować na świeżym powietrzu ;:108 . Żabka bardzo fajna i na pewno będzie pasowała przy oczku ;:108 . Fajny masz ten niebieski czajniczek i świetni wygląda ze stokrotką . Pozdrawiam i dalszych dni ze słońcem życzę :wit .
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4986
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

A co to za wczesne tulipany już tak pięknie ci kwitną?
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu super aranżacje ;:215 Tulipanki urocze. Żurawkom daj jeszcze czas, ja też dziś zerknęłam na jedną, która mi się wydawała do wyrzucenia, a tu ;:oj miniaturkowe żywe odrosty :tan

Pozdrawiam ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5989
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Ślicznie wygląda ta obwódka z tulipanów. :D U mnie jeszcze żadne nie kwitną, bo nie mam tych botanicznych, ale i tak już na jednej odmianie są spore pąki, więc moze na weekend ?
Dotarła w końcu Batsheba ? Trzymam kciuki, żeby jak najszybciej doszła a latem cieszyła Cię już pierwszymi kwiatuszkami :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”