Różanka Fridy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Witam o poranku!
Róże, po pierwszym obfitym kwitnieniu, odpoczywają, zbierają siły, zawiązują pąki, a niektóre już zaczynają kwitnąć. Obserwując róże forumowe, wszędzie jest tak samo. Mam czas na planowanie zmian i kombinowanie, co przesunąć, żeby zmieścić kolejną różę. Ostatnio zapałałam miłością do Barkarole, uważam, że jest dostojna, piękna dama wśród róż.
Pozdrawiam, Danuta
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2378
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

To są już co najmniej dwie chore na baracole. A widziałaś u Krysi połączenie baracoli z ostrkrzewem o liskach biało zielonych - poezja. Niestety ani Boguś ani flash nie mają jej w ofercie :cry: , pozostaje rosarium. Znalazałaś już Bogusia na allegro?
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Na Bogusia mam namiary i skorzystam.
Wiosną zamawiałam Barcarole w Rosarium, ale nie wiedzieć dlaczego nie dostałam jej. Ponoć nie było jej w zamówieniu, za to dostałam inną różę, jej na pewno w zamówieniu nie było. Poplątanie.
Jesienią 2008 zupełnie przypadkiem forumowiczki odkryły, że mam ostrokrzew, zwyczajny, zielony, ale obsypany owocami. Rośnie sobie w okolicy rabaty półcienistej, trochę w lasku, traktowany po macoszemu w przekonaniu, że to mahonia.
Chciałabym jeszcze opis Barcarole od forumowiczki u której rośnie, bo taka opinia jest najlepsza. Zamierzam ją posadzić na miejsce stałe, nie targać co rusz w inne miejsce.
Już wymyśliłam, jak uzyskać kawałek wolnej przestrzeni dla róż, lista roślin do eksmisji rośnie. Dobrze, że zdarzyła mi się chętna osoba na rośliny, umówiłam się na koniec września. Ma kawał ogrodu do zagospodarowania, bardzo mnie to cieszy.
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post »

ja mam Barcarole :wink:
W tej chwii krzaczek ma gdzieś pół metra wysokości, ładnie się rozkrzewia na boki, jest bardzo zdrową różą, piękne ma liście, duże i ciemnozielone, bordowe przyrosty, które wyglądają bardzo atrakcyjnie.
Kwiaty utrzymują się ponad tydzień.
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Aniu, dziękuję za fotkę oraz informację, rozjaśniło mi się nieco w głowie na temat Barcaroli.

Dzisiaj pokazuję trzy portreciki róży, która być może ma na imię Peace? Wydaje mi się, że taką samą ma Mariola - coma95. Bardzo proszę o rozpoznanie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post »

Peace :wink:
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13422
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Moja Peace układa trochę naczej płatki, są jakby ... porządniejsze... Ale twoja może być po prostu bardzej rozwinięta.
Kolor na pewno ten sam.
Ale Ania mówi że Peace to na pewno tak jest.
Pomogła mi zidentyfikować Aspirin Rose :D
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10358
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Też obstawiam MMe Meilland. :lol:
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Czyli MMe Meilland = Peace? Dwie nazwy, kurczę, jedna nazwa do jednej róży mi wystarczy, a i tak się gubię i ciągle coś zapisuję, sprawdzam i poprawiam. Pewnie z czasem nauczę się, zapamiętam, no chyba, że skleroza będzie szybsza.

Dzisiaj Meizner Fachnast - mam je dwie, obie z okresu "pierwszego rosarium" kupione jako niebieskie róże, po przejściach, kwitły mizernie. W tym roku pierwsze kwitnienie też do niczego, obie miały po dwa kwiatki, drugie kwitnienie: jedna ma aż jeden pączek, a druga, proszę bardzo, miło popatrzeć
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post »

Peace może być jeszcze pod nazwą Gloria Dei :wink: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

A Mainzer Fastnacht = Sissi = Blue Moon i jeszcze pare innych ;)
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4604
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Post »

Witaj :D

Masz przepiękna i dużą kolekcję róż :shock: :D . Same cudeńka :shock: . Na Peace i Mainzer Fastnacht strasznie choruję :cry: , skąd wy je bierzecie ? :roll: .
Pozdrawiam serdecznie :D .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Dziękuję za nazwanie róży, toż to jakaś arystokratka trojga imion. Mnie nazwy wyprowadzają w pole, jedną mam na etykiecie i tego się trzymam, ale widzę, że muszę sobie dopisywać te drugie i trzecie. Ogladając róże w forumowych ogrodach zauważyłam - jak mi się zdawało Mainzer Fastnacht, ale nazwaną Sissi. Pomyślałam, że to inna odmiana, teraz już wiem, że to ta sama róża.
Obie te róże kupiłam z okazji zakładania pierwszego rosarium (opisałam tę historyjkę na 1 stronie), Peace jako różę żółtą, Mainzer Fastnacht jako niebieską, bez nazwy. Tym sposobem nabyłam też mojego ulubionego Chopina, to taki różany macho.

A to fotka róży miniaturki, którą dostałam od Zanny, rozpoczyna drugie kwitnienie
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”