Rośliny z południowego parapetu

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Rośliny z południowego parapetu

Post »

Pobyt na działce powinien mieć dobry wpływ, na pewno się poprawią. Jeśli masz je długo to może zmień im przy okazji substrat na nowy i zasil odżywką do kaktusów, naprawdę widać różnicę. Kiedyś nie zasilałam ich niczym, też wyglądały marnie. W tamtym roku podlałam pierwszy raz ciernie zrobiły się długie i masywne, kolor też miały intensywnie zielony, zdrowy. Spróbuj jeśli chcesz i porównasz czy są jakieś zmiany na lepsze. Teraz jak coś kupię szukam wiadomości jak się opiekować, minimum wysiłku a efekty widać. Nieraz ktoś mówi że kaktusy to tylko podlać i rosną ale to nie prawda, trzeba zwracać uwagę na wszystko plamki - może być zagrzybiony, pomiędzy cierniami nieraz są robale. Mogą roznieść się na wszystkie stojące w pobliżu rośliny a pozbyć się takiej plagi to prawie niemożliwe. Większość trzeba wyrzucić.
Mammillaria z papryczkami pokazana wcześniej cały czas kwitnie, pierwszy raz taką ilością kwiatów :P Czekam z niecierpliwością czy pokażą się pączki na pozostałych kaktusach, na pewno wstawię zdjęcia. W dłużnych doniczkach, kupiłam kaktusy które mają duże kwiaty w różnych kolorach, ciekawe czy nie będą oszukane :) :wit
e_w_u
500p
500p
Posty: 699
Od: 27 sie 2008, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rośliny z południowego parapetu

Post »

Już zeszłe lato spędziły na zew. parapecie, chyba im się spodobało. Nawozić faktycznie rzadko pamiętam, nawóz do kaktusów mi się przeterminował ;) Tegoroczne przesadzanie kwiatków utknęło w miejscu, żwirek mi wyszedł :) Ale duża część z tych co miały być przesadzone już w nowej ziemi, teraz czekam czy im nie zaszkodzi.
Moje kwiatki :)
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Rośliny z południowego parapetu

Post »

Na pewno nic im nie będzie, jeśli masz jakieś chłodniejsze pomieszczenie to w październiku postaw niech sobie odpoczną, a potem na działeczkę i kwiaty na sto procent będą. Zobacz te nieraz kwitną nie zimowane tylko sporadycznie przez zimę były podlewane niewielką ilością wody.
Gymnocalycium
Obrazek

Śmierdziuszka też nigdy nie zimowałam i prawie cały czas kwitnie :P Mam tylko jeden rodzaj ale jest ich dużo więcej, kwiaty mają w różnych kształtach i kolorach, sukulent ten nazywany jest też ,gwiazdą szeryfa'. Dodam że zapach jest zabójczy :wink: :wit

Obrazek
e_w_u
500p
500p
Posty: 699
Od: 27 sie 2008, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rośliny z południowego parapetu

Post »

Mi kwitną 3. Echinopsis multiplex (zakwitł raz czy 2 w ciągu kilku lat...)i dwa inne których nazw nie znam. Jeden zakwitł mi w zeszłym roku po raz pierwszy, kwiatki malutkie, ledwie można odróżnić od samej roślinki, oraz jeden włochacz którego kiedyś znalazłam, odwdzięcza się chyba za uratowanie życia bo kwitnie od późnej wiosny do jesieni co roku. Zaraz u mnie fotki wstawię, może będziesz wiedziała co to za jedne ;)
Moje kwiatki :)
Pozdrawiam Ewa
Reva
500p
500p
Posty: 837
Od: 11 gru 2009, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny z południowego parapetu

Post »

Kaktusy boskie ;:138
Awatar użytkownika
pingu
1000p
1000p
Posty: 1096
Od: 23 maja 2009, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: aktualnie łódzkie

Re: Rośliny z południowego parapetu

Post »

Te różowe są śliczne. ;:138 Może moje kłujaki zechcą w tym roku zakwitnąć :lol:
Patrycja Moje doniczkowce
"I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams."
"Rzuciłem rozpostarte sny pod twoje stopy; Stąpaj ostrożnie - depczesz moje sny." W.B.Yeats
amadea
100p
100p
Posty: 151
Od: 6 maja 2009, o 11:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DWR

Re: Rośliny z południowego parapetu

Post »

a czy wysiewaliście mieszankę kaktusów i żywych kamieni od Legutki ???
ja kupiłam ale nie wiem czy to nie porwanie się z motyką na słońce.
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3792
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Re: Rośliny z południowego parapetu

Post »

Cudniaste kwiaty Gymnoli i śmierdziuszka też;:138
Powiedz mi Aniu, ile liczy sobie latek śmierdziuszek, że tak niezmordowanie kwitnie?
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Rośliny z południowego parapetu

Post »

Elu nie jest tak źle jak kwitną, gdzie trafił Ci się ten włochaty jest fajny :?:

igor944 trzymam kciuki niech zakwitnie będziemy podziwiać :P :wit

Reva cieszę się że Ci się podobają, a Ty masz jakieś :?: ;:108

pingu zależy jakie masz, niektóre kwitną nie zimowane ale z praktyki wiem że moje które były w domu w cieple i nie odpoczęły nie kwitły. Akurat te zdjęcia są z ubiegłego roku, kaktusy nie były zimowane stały całą zimę na parapecie ale od strony szyby, miały chłodniej i nie podlewałam ich całą zimę. Kwiaty miały tylko po dwa, jeden z nich miał więcej pączków ale uschły :cry:

amadea na wcześniejszych zdjęciach pokazane są kamyki wysiane z torebki Legutk.. Możesz śmiało wysiać bardzo dużo schodzi i mają różne ubarwienie, tylko przez cały czas jakiś wypadnie. Nawet teraz znalazłam jednego suchego nie wiem dlaczego tak się dzieje :?:

Kasiu oderwałam kawałek u znajomej ponad dwa lata temu, bardzo szybko się rozkrzewił i zakwitł, to są zdjęcia z tamtego roku, teraz ma dwa kłosy z nasionami. Wcześniej pokazałam zdjęcie z wysianych nasion, ile tego zeszło. Siedzi cała doniczka sadzonek bo nie mam gdzie postawić, dużo rozdałam a jeszcze ile zostało. Wszystkie nasiona chyba zeszły i do tego w ciągu siedmiu dni. Wsypałam do doniczki na ziemię torfową i przykryłam szybą tylko miałam mały problem bo korzenie nie siedziały w ziemi tylko na zewnątrz, powoli powciskałam w podłoże i jest ok ;:108
Tylko będzie problem ja wszystkie zakwitną, ten ich zapaszek :;230
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Rośliny z południowego parapetu

Post »

Kamyki wysiane z nasion, znowu uschło dwie sztuki. Nie wiem co robię źle że usychają :?:
Obrazek
Obrazek
Storczyk prawie rozwinął pierwszego kwiatka :P
Obrazek
Obrazek
Fiołki zaczynają kwitnąć, pozostałych nie wkleiłam bo fotki wyszły nie ostre ;:108
Obrazek
Gymnocalycium ma pierwszego pączka ;:108
Obrazek
Obrazek
Mammillarie obsypane pączkami :P
Obrazek
Euphorbia ma brzydka plamę na pniu, może ktoś wie co jej dolega :?:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Rośliny z południowego parapetu

Post »

Igor na południowym parapecie możesz postawić także sukulenty nie tylko kaktusy. Co do smażenia wszystkich innych roślin to miałam to samo. Zobacz na pw.
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3792
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Re: Rośliny z południowego parapetu

Post »

Mam problem, bo nie chcą mi się otworzyć wszystkie fotki. Euphorbie widzę tylko 1/3 zdjęcia a kilku wcale nie widzę ;:14
Cudnie zapączkowane kaktuski.
Co do kamyków, to nie wiem czemu je zasuszasz, ja je namiętnie zalewałam, aż dałam im spokój :;230
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
lampart111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2376
Od: 5 gru 2009, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świeradów - Zdrój
Kontakt:

Re: Rośliny z południowego parapetu

Post »

Witam!
Masz piękna kolekcje :)
Pozdrawiam!
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”