Domek na działkę - gotowy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6593
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Domek na działkę

Post »

W moim przypadku po roku czasu nic się nie dzieje (odpukać ) ;:333
Awatar użytkownika
Zeszyt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 9 mar 2016, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domek na działkę- gotowy

Post »

Nasz domek wygląda tak:
Obrazek
Tutaj jeszcze surowy,ale obecnie juz zabezpieczony.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Domek z Torunia

Post »

Luda pisze:Witam,
Jestem nowa na forum. Sledzilam wątek budowy w ubiegłym roku domku przez Arabellę. Jestem zainteresowana takim właśnie domkiem. W związku z tym mam pytanie do forumowiczów którzy posiadają domek, jak po roku eksploatacji on wygląda i jakie mają na jego temat uwagi.

Pozdrawiam wszystkich :wit
Trochę późno, ale może komuś się przyda. Nasz domek ma 4 lata. Nic się z nim nie dzieje. Jestem zadowolona z niego. Narzekaliśmy na przeciekający dach, ale po położeniu papy termozgrzewalnej nie mamy już zastrzeżeń. Domek dodatkowo ociepliliśmy wełną mineralną. Nie wchodzą robaki ani nic. Wczesną wiosną jest dużo cieplej.
szaman76
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 17 maja 2016, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domek na działkę- gotowy

Post »

Witam, w ubiegłym roku sporo zastanawiałem się nad wyborem domku na działkę, jednak na żaden gotowy projekt nie potrafiłem się zdecydować, więc ostatecznie postanowiłem sam sklecić cos według własnego pomysłu. I takim to sposobem powstał mój mały domek na działce, na początku trochę pomocy znajomego stolarza przy wykonaniu konstrukcji, a później już niesamowita frajda przy jego budowie.

Obrazek

Domek obity deskami elewacyjnymi z Castoramy, cena bodajże w granicach 30zł za m2, wewnątrz obity płytami OSB i ocieplony wełną mineralną, chyba trochę przesadziłem z grubością wełny bo dałem 10 cm grubości, ale jest przynajmniej cieplutko. Całkiem duże poddasze, sporo rzeczy może się tam zmieścić, wejście przez właz w domku. Pomalowany Remersem hk lasur, po roku farba trzyma się rewelacyjnie. Wymiary 3x6 metrów, 3x3 powierzchnia zabudowana, i 3x3 metry taras.
kabzik
50p
50p
Posty: 69
Od: 15 sie 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Domek na działkę- gotowy

Post »

Ania156 : drewno matowić papierem ściernym, nie za grubej granulacji, ok 800 powinno starczyć. Ręcznie. Wszelkie maszynki raczej na gładź robią.

dziakowiec : Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;

czyli 999m2 to niby 4, aczkolwiek się zapytam, bo na bank dwa można :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”