Altana,pergola - budowa - pomysły, projekty, zdjęcia

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
cassandra
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 lis 2010, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Pomysly na altanki i domki ogrodowe

Post »

Dziekuje Krystynko za fatyge z tej stronki moge cos polaczyc i wybrac bardzo uzyteczna strona na skomponowanie wlasnego projektu...
Gieniu oczywiscie zerknelam na Twoj domek jest sliczny polaczona elegancja z praktycznym wykorzystaniem wlasnie o cos takiego mi chodzilo, bardzo fajnie wygladaja te krateczki i juz widze tam sliczna pnaca, kwitnaca i pachnaca roze!!! Ten element na pewno wezme pod uwage!!! pozdrawiam i dziekuje.
Awatar użytkownika
Incognita
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 4 lis 2010, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pomysly na altanki i domki ogrodowe

Post »

Nasza altanka miała być malutka, nie żeby sprzęt przechować, ale żeby mieć gdzie usiąść, grilla zrobić czy pieczonki...
Jakoś się rozrosła jeszcze przed wybudowaniem, wszystko przez Szwagra...miał fundamenty wykopać i się zapomniał, kopał, kopał...jak żeśmy do domu wrócili to wykopał "na chłopa" to co było robić?? trzeba było dopasować altanę do fundamentu... :heja
To była ostatnia praca wykonana przez Szwagra na naszym rancho.
Teraz pilnujemy przed nim narzędzi. :wink:
W altanie mieści się duży dębowy stół, ławka, kilka krzeseł, wielki grill i jest jeszcze masa miejsca.
Ściany wykorzystujemy na suszenie drewna...przydaje się do wielu rzeczy. Teraz także jako magazynek na kamienie ze skalniaka (oczywiście te, które zdążyłam sprzątnąć pod dach...inne chyba przepadły) :(
Wszystko, tzn altana i wyposażenie zostało zrobione przez nas, głównie przez Pana Męża. Nawet płytki, którymi jest wyłożona podłoga robił sam.
Właściwie jest już "prawie" skończona...ale jak wiadomo "prawie" robi sporą różnicę...
Tak wygląda teraz...
Obrazek
feci, quod potui, faciant meliora potentes...
Awatar użytkownika
kamykkamyk2
500p
500p
Posty: 543
Od: 26 gru 2010, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pomysly na altanki i domki ogrodowe

Post »

Incognita Ty właśnie częściej powinnaś zatrudniać szwagra, ładna altanka wyszła.
Pozdrawiam kamyk

Ogród kamyka
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22029
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Pomysly na altanki i domki ogrodowe

Post »

Oooo,mnie też się szalenie podoba ta altana.... :D
Śliczna.... a sama działka w pięknym miejscu położona jest...
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3606
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: zdjęcia naszych altan , altanek

Post »

Taras świetna rzecz! Można z tego zrobić letni salon, bo na działce latem to się raczej nie chce siedzieć w zamkniętym pomieszczeniu.
Waleria
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Altana - budowa - pomysły, projekty, zdjęcia

Post »

A tak już niedługo bedzie wyglądać moja altana :D

Obrazek
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
justynape
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 6 lip 2010, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Altana - budowa - pomysły, projekty, zdjęcia

Post »

Witaj, ten Twój pomysł jest zupełnie niestandardowy :) Nie wiem czy podoba mi się ta druga warstwa łuków na której coś leży ...
no ale właśnie jeśli chodzi o łuki skąd będziesz miał tak fajnie powyginane, a może możesz polecić kogoś wyginającego? :D
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Altana - budowa - pomysły, projekty, zdjęcia

Post »

W zasadzie ta "druga warstwa łuków na której coś leży" to jest właściwy dach konstrukcji, to 4.6m długie belki przykryte dymionymi na brązowo płytami poliwęglanowymi (miały być takie ciepłe, żółto-brazowe, ale okazały się nie zdobycia za rozsądną cene - więc ostatecznie są brązowe). Natomiast małe łuczki z przodu (~1.6m długie) to w zasadzie ozdoba - wsparcie pod pnącza (planowane są 2 wisterie).

Tutaj jest chyba lepiej widoczne

Obrazek

Obrazek

zimą konstrukcja ma służyć jako tzw. carport

Obrazek


Więcej o budowie i montażu można przeczytać i zobaczyć tutaj: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=533
justynape pisze:jeśli chodzi o łuki skąd będziesz miał tak fajnie powyginane, a może możesz polecić kogoś wyginającego?
Łuki nie są wyginane tylko wycięte z bardzo szerokiej kantówki. Miały być klejone, ale ostatecznie stanęło na ciętych. Ze względu na szerokość oparcia poliwęglanu mają taki zapas przekroju, że nie musiałem się martwić o wytrzymałość. Jeżeli jesteś zainteresowana takimi wycinanymi to moge przesłać namiary na stolarza u którego ja zamawiałem - przywiózł mi te elementy przez pół Polski, nie wiem skąd jesteś ale być może nie będzie problemu z dostarczeniem zamówienia.

Znalazłem tez firmę która handluje gotowymi łukami z drewna klejonego. Wychodzi to około 2-3 razy drożej niż takie wycinane, więc wszystko zależy do czego będziesz potrzebowała. Nie zamawiałem nic nigdy u nich - więc nie wiem czy można polecić, ale namiary moge podac.

Firma nazywa się Jagram, tutaj jest lista łuków które oferują (po kliknięciu w produkt, w prawym górnym rogu jest też cena w euro za 1 element).
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Altana - budowa - pomysły, projekty, zdjęcia

Post »

Altana już prawie skończona :tan :tan

jako carport:

Obrazek

Obrazek

i jako altana:

Obrazek

Obrazek
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Re: Altana/wiata grilowa...

Post »

Pomysł ciekawy tylko czy koszt nie wyjdzie podobny do ceny kupnej altanki?masz przeliczony koszt jestem ciekawa?ja się zastanawiam na razie nad czymś takim a póżniej będę dodawać jakieś elementy oczywiście wymiary mniejsze typowe 3x3 czylObrazek
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Re: Altana/wiata grilowa...

Post »

Znalazłąm coś ciekawego napeno pomoże trochę w budowie takiej wiaty.ktoś może wie ile i jakiego materiału bedzie potrzeba na takiego cudo o wymiarach 3x3 http://www.youtube.com/watch?v=cbuEXw89IMk
karol_ina
50p
50p
Posty: 50
Od: 2 lip 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Altana/wiata grilowa...

Post »

Ja znalazłam taki projekcik:
http://www.wymarzonyogrod.pl/1216_2564.htm

Czekam aż ślubny weźmie się za budowę :)
Awatar użytkownika
BassBecia
100p
100p
Posty: 108
Od: 15 maja 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Altana/wiata grilowa...

Post »

To ja wszystkim podpowiem jak zdobyć tanie drewno :wink:

Proponuje rozejrzeć się za steplami budowlanymi. Za 3-6zl można kupić 3m belkę-okorować, zaimpregnować i cieszyć się naturalnym elementem konstrukcyjnym.
"Nigdy nie będzie szczęśliwy ten, kogo dręczy myśl, że ktoś inny jest od niego szczęśliwszy"-- SENEKA --
Gdzie diabeł mówi "dobranoc"
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”