Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Może ktoś poleci jakie odmiany niskiej, karłowej dalii się sprawdzają.W zeszłym roku posadziłam w donicy różowe podobne do margarytek. Urosły okrągłe foremne krzaczki, ale kwitły bardzo słabo.Natomiast na cmentarzu, chyba w sierpniu widziałam krwostoczerwone, pełnokwiatowe obficie kwitnące.Czy to kwestia odmiany ? Nie mam doświadczeń w temacie dalii kupowanej w małych doniczkach.Uprawiałam kiedyś w gruncie tylko z karp.
jagusia111

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Dzisiaj podjęłam drugą próbę ukorzeniania pelargonii. Pierwsza niestety zakończyła się niepowodzeniem. Trzymajcie kciuki :D .
szczytnica38
200p
200p
Posty: 476
Od: 26 gru 2011, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk ,między Bolesławcem a Chojnowem

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

selli7 pisze:Może ktoś poleci jakie odmiany niskiej, karłowej dalii się sprawdzają.W zeszłym roku posadziłam w donicy różowe podobne do margarytek. Urosły okrągłe foremne krzaczki, ale kwitły bardzo słabo.Natomiast na cmentarzu, chyba w sierpniu widziałam krwostoczerwone, pełnokwiatowe obficie kwitnące.Czy to kwestia odmiany ? Nie mam doświadczeń w temacie dalii kupowanej w małych doniczkach.Uprawiałam kiedyś w gruncie tylko z karp.
Najlepszą serią dalii jest DAHLIETTA, występuje w kilkunastu kolorach, dobrze się rozkrzewia, szybko rozpoczyna kwitnienie i daje radę w upały. Najprawdopodobniej tam na cmentarzu kwitła DAHLIETTA ANNA.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Obejrzałam dalie z tej serii. Tak, ta czerwona, to właśnie Anna. Teraz wiem czego szukać :wink:
Awatar użytkownika
Krzysztof81
100p
100p
Posty: 133
Od: 19 sty 2014, o 18:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świdwin

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Petunia Surfinia Hot Pink.
Obrazek
lilbee pisze:A ja mam plan na balkon wieeelki, z mnóstwem roslin i ziół, ale napiszę o tych przeznaczonych tylko do oglądania :) Więc Pelargonie z Begoniami i Mrozem to w skrzynkach narożnych, natomiast w normalnych petunie z surfiniami, do tego będę musiała wcisnąć Achimenesa, oraz na stoliku na pewno Dalie karłowate, w tym roku zrezygnuje z Fukcji pieknych bo co za dużo to nie zdrowo.
Z begonią bulwiastą to od południa trzeba bardzo uważać bo spali liście jak będą upały. Poparzenia mogą wystąpić nawet jak ziemia będzie podlana :)

Anija1982 To miłego macierzyńskiego pośród kwiatków :D
lilbee
200p
200p
Posty: 206
Od: 15 cze 2014, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

A skad wiesz ze od poludnia? Juz gdzies sie chwalilam :) wiesz balkon moj byl jeszcze 2lata temu idealny dla mnie. Opalalam sie non stop slonce przygrzewalo. Rok temu robili remont i jak na zlosc walneli do okola daszek conajmniej 50cm. Takze spokojnie begonie dadza rade. Teraz balkon jest kwiatowo warzywniczy a nad kolorem skory musze pracowac gdzieindziej :) piekna surfinia wrecz cudowna ;:167

Proszę o poprawna pisownię./Iwona
Pozdrawiam,
Weronika
Moje Słoneczne Uprawy
Awatar użytkownika
Krzysztof81
100p
100p
Posty: 133
Od: 19 sty 2014, o 18:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świdwin

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

:D Bo z reguły pelargonie sadzi się od południa jako rośliny tolerancyjne w stosunku do skwarków :wink: hihi, a robisz mix :)
Awatar użytkownika
Agnieszka Gie
100p
100p
Posty: 121
Od: 15 maja 2008, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Witam wszystkich :). Przyszłam do Was po radę ponieważ mój ubiegłoroczny pierwszy sezon balkonowy zakończył się fiaskiem.
Balkon mam od strony południowej, lecz jest mocno zacieniony przez rosnącą obok czereśnię, do tego wietrzny. W tamtym roku posadziłam petunie i pelargonie i niestety bardzo słabo kwitły. Produkowały dużo liści, kwiatów jak na lekarstwo. W połowie sezonu wyniosłam je do ogrodu na pełne słońce i tam wyraźnie odżyły i zaczęły dosłownie szaleć z kwiatami. Czyli wiadomo, że nie jest to wina sadzonek, lecz złego stanowiska.
W tym roku mam dylemat bo nie wiem co będzie się nadawało na mój balkon. Na pewno spróbuję z begoniami.
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki.
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Begonie jak najbardziej, możesz też spróbować niecierpka, ładnie obficie kwitnie.
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Dorzuciłabym do tego jeszcze fuksje, bo też nie lubią palącego słońca.
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
Krzysztof81
100p
100p
Posty: 133
Od: 19 sty 2014, o 18:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świdwin

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Można też zastosować rośliny ozdobne z liści :)
Awatar użytkownika
Agnieszka Gie
100p
100p
Posty: 121
Od: 15 maja 2008, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Dziękuję Wam z odpowiedzi.

Na pewno spróbuję begonie i niecierpki. Znalazłam w internecie odmiany niecierpków podobno bardzo obficie kwitnące nawet w półcieniu.
Podobno heliotrop również nie lubi bezpośrednich promieni. W tamtym roku bardzo ładnie rosła u mnie lantana, niestety nie przeżyła zimy więc będę musiała kupić ponownie.

Jeżeli chodzi o rośliny ozdobne z liści to i tak mam ich bardzo dużo. Większość wynoszę z domu na całe lato. Chciałabym do tego dorzucić coś kwitnącego.
nienia_
100p
100p
Posty: 134
Od: 13 lut 2015, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zagłębie różane woj.lubelskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

U mnie w takich warunkach rosła wyżej wymieniona fuksja i lobalia biała,tylko dwa razy w sezonie była trzepana aby pozbyć się suchego kwiatu i spokojnie mogła kwitnąć ponownie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”