W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

He, he, he ... , a ja kłokoczkę kupiłam wczoraj :tan . Żeby poprawić sobie humor, pojechaliśmy do pobliskiego sklepu ogrodniczego i przypadkiem :wink: zapytałam ,czy nie mają takiej roślinki. Mieli ... ostatnią ;:108 . Teraz czeka aż ją posadzę, a to już może potrwać ;:224 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

Aniu
. Szybka jesteś. Do mnie dotrze pewnie we wtorek ale za to może szybciej posadzę, bo miejsce już gotowe :wink:

Pozdrawiamy Ciebie i męża. K.J.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

Marysiu, zobacz co się narobiło ;:oj . Licytujemy się z Januszem, kto prędzej posadzi kłokoczkę.
Niech mnie!!! ;:306 . Takie są efekty odwiedzin w Twoim ogrodzie ;:108 . Gorzej, gdyby chodziło np. o Twojego buka :;230 . Ja musiałabym się poddać, bo Janusz ma dużo miejsca.
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

...o nie tylko nie buk. Miałem kilkumetrowego. Suche liście trzymały się do maja a jak zrobiłem porządek w ogrodzie to on zaczynał zrzucać liście śmiecąc cały ogród. :(
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
chinanit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1866
Od: 6 lip 2013, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

Witajcie :) Jaka piękna dyskusja się tu wywiązała.

Aniu, Janusz, miło mi że mój ogród stał się dla Was jakąś inspiracją. :wink: Nawet spowodował nowe zakupy. ;:306 Kłokoczka z pewnością jest tego warta, bo efektowna od wiosny do jesieni i zupełnie bezproblemowa. Ani choroby ani szkodniki jej się nie czepiają.

Aniu, nie wiem co to za dereń, ale jest piękny, bo kwiaty są bardzo duże. Ja go posadziłam dawno i zapomniałam co kupowałam. Liście u nasady podbarwiają się na purpurowo.
Z tą kolkwicją to jestem zdumiona, że dopiero teraz dotarło do Ciebie, że usuwam odrosty. A ja tyle się namęczyłam, jak poprawialiśmy rabaty. No dobrze, zapisuję różę i kolkwicję i hostę... Podglądaj dalej, bo tu dostrzegasz więcej niż będąc u mnie w ogrodzie. :;230

Janusz, ja zupełnie nie wiem, kiedy Ty zdążyłeś zrobić te zdjęcia. :) Słowo. Pytałeś mnie jeszcze o Fothergilla major. Ona też jest warta miejsca w ogrodzie. Pięknie kwitnie wiosną i ślicznie przebarwia się jesienią. U mnie nad oczkiem, jak widzieliście, też ładnie się rozrosła z pojedynczego patyczka.
Co do buka, to masz rację- to nie jest drzewo do ogrodu perfekcjonisty. :wink: Dla mnie jest niezastąpioną, centralną ozdobą ogrodu. Te purpurowe liście i fontannowy pokrój koją moje oczy. Był pierwszym drzewem liściastym w naszym ogrodzie. A buk tricolor? Też byś nie posadził? :) A katalpa ze swoimi ogromnymi liśćmi? Niebawem zakwitnie.

Marysiu (Maska), u Ciebie jest dużo cieplej niż u nas. Jeśli derenie przeżyły u mnie, to powinnaś spróbować posadzić i u siebie. Cena? Hmm... nie pamiętam ile kosztował, bo to było dawno. ;:306
Tak, budleja się pośpieszyła, ale to chyba wszystko przez tę suszę. U Was pada, a ja deszczu nie widziałam od dobrego miesiąca. I do tego nasze piaski. :(

Ewa, dziękuję. :) Ogród jest dla mnie już za duży. Jeśli idzie o pracę, którą trzeba w niego włożyć. Ja w nim pracuję sama, a sił coraz mniej. I ta różnorodność. Sama wiesz, że każda grupa roślin ma inne wymagania, a oczko też wymaga pracy. Drzew w moim ogrodzie jeszcze trochę by się zmieściło, ale ja lubię przestrzeń. :) Zresztą i tak wciąż sadzę kolejne. :)

Róż u mnie niewiele, ale tak już zostanie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostróżki kwitną całym łanem, a wyrosły do nieba. :)
Obrazek

Obrazek

I takie tam.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

Kolorowo, ciekawie, bo jakby mogło być inaczej. Masz ciekawe pomysły na aranżacje ogrodowe.Może coś ściągnę :roll: jeżeli nie są chronione patentem, no i za Twoim przyzwoleniem. Naśladownictwo w roślinach już się rozpoczęło. Kłokoczka rośnie,Kalmia również i to chyba taka sama odmiana jak Twoja. Czy doczekam się kwiatów :( - wątpię. Cztery magnolie hortensja i trochę drobnicy też czekają na posadzenie a miało już nie być nowych nasadzeń. Inspiracją właśnie są wizyty w takich ogrodach jak Twój, no i ogranicznik nie wytrzymuje.
Dziś leje deszcz od samego rana stąd moje odwiedziny. Ostatnie pogodne dni wypełnione były pracami w ogrodzie. Końca nie widać. Ciepło i wilgoć to balsam dla chwastów. Czasami zastanawiam się czy więcej jest ziemi czy nasion w niej znajdujących się.
Lato za parę dni. Czekamy na spełnienie obietnicy. Byłoby miło znów spotkać się.

Pozdrawiamy K.J
Ps.
Smutna wiadomość. Zmarł po ciężkiej chorobie Tadeusz z Krasnegostawu. Był u nas na ostatnim spotkaniu.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
chinanit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1866
Od: 6 lip 2013, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

Witaj Janusz :)
Teraz mało ludzi tu zagląda, bo każdy zajęty swoim ogrodem.

Po 6 tygodniach ogromnej suszy wreszcie i u nas dziś w nocy popadało. Bardzo się cieszę, bo już myślałam, że wszystko uschnie.
Pomysły z mojego ogrodu możesz naśladować do woli, jeśli są dla Ciebie inspiracją. Ja też podglądam w innych ogrodach. :wink: A ostatnio zgłupiałam chyba do reszty i posadziłam 3 szt. róży Apache. Na moich piaskach. ;:124 Urzekły mnie jej krwistoczerwone, pojedyncze kwiaty. Lubię takie. Pewnie zostanie ze mną tylko do pierwszej zimy, ale co tam. I czyja to wina? U kogo się napatrzyłam na róże? :D

Moja kalmia to chyba jest Kalejdoskope, o ile mnie pamięć nie myli.
Co do spotkania, to nie wcześniej niż koniec lipca/początek sierpnia. Najbliższe 2 weekendy już zajęte, a potem jedziemy trochę odpocząć. :) No i nie wiem jak tam z planami u Ani. Dogadamy. ;:108

A teraz trochę koloru z mojego ogrodu.
Przepraszam za jakość zdjęć, ale mam uszkodzony aparat. Mogą być tylko takie, albo żadne. :(

Obrazek

Budleja jest w pełni kwitnienia. Pachnie od niej w całym ogrodzie.
Obrazek

Obrazek

Ten dzwonek jest mocno denerwujący. Dawkuje mi po jednym kwiatku. Właśnie pokazał kolejny.
Obrazek

Obrazek
Campanula 'Sarastro'.

Obrazek
Campanula punctata 'Rubriflora'.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Stachys grandiflora 'Alba'.

W oranżerii zakwitła perełka, maleńka Griffinia. :tan
Obrazek

A to moi ogrodowi sprzymierzeńcy- kosy i kwiczoły. Fantastycznie wybierają ślimaki. Potem wynoszą je na cegłę lub betonową kratkę i rozbiją skorupy. Widziałam na własne oczy, a skorup było tam całkiem sporo.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sierpówki też się u nas zadomowiły.
Obrazek

Dołączam pozdrowienia. :)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42161
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

Marysiu nie masz możliwości dodania gliny do swojego piasku żeby zatrzymać róże :wink:
Moją uwagę przykuła dąbrówka i czyściec w takim kolorze :D Czy ta budleja jest w takim jasnym kolorze? chyba w zimie poproszę Cię o kilka patyczków ;:180
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6839
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

Marysiu!
Doskonale rozumiem, co masz na myśli pisząc, ze ogród jest za duży. Ja też nie wydalam.
Ale i tak dałaś radę i opanowałaś go, wygląda pięknie. Jest ciekawy, zróżnicowany i zaprasza do oglądania. A to, że jakieś tam chwasty gdzieś się pojawią, nie przejmuj się. :)
Bardzo lubię ten widok ogólny pokazujący oczko i dalszą część ogrodu, a duże krzewy i drzewa dopełniają całości. Budleja zachwycająca!
I z ciekawością oglądam też inne zakątki pokazone w szerszym planie.
U nas susza ogromna, ale wczoraj popadało. Powodzenia i sił życzę! :)
Awatar użytkownika
chinanit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1866
Od: 6 lip 2013, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

Marysiu,ja to wszystko już przerabiałam i kiedyś miałam dużo róż w ogrodzie, ale to wszystko jest na krótką metę. Dwa, trzy lata i koniec. Owszem, wybieram duże dołki, daję dobrą ziemię, ale potem korzenie ją przerastają, a w głębi jest żółty piasek. :(
Czyściec o białych kwiatach jest u mnie pierwszy sezon. Fajny, tylko ciekawe jak przezimuje. Dąbrówki mam różne, bo lubię. :)
Zapisuję, także budleję. Kwiaty są jasnoliliowe.

Iwona :wit , miło, że zajrzałaś. Duży ogród, dużo pracy, a sił coraz mniej. Roślin jest bardzo dużo i rosną gęsto, często walcząc o miejsce dla siebie. ;:306 W tym roku wyjątkowo się napracowałam, bo wszystkie rabaty (9 sztuk) miały wymieniana obrzeża. Wiele roślin musiałam wykopać, a potem posadzić. Jestem bardzo zmęczona i chcę odpocząć. ;:108 Chociaż przez tydzień. Tym bardziej, że inne kłopoty tez dały mi w kość.
Tylko jak zostawić to całe towarzystwo? ;:202 Nie tylko w ogrodzie...

Ten filodendron rośnie na potwora. Liście już mają ponad 30cm.
Obrazek
pH. 'Lime Fiddle'.

Kilka zdjęć z ogrodu.
Obrazek

Może ktoś wie, co to za róża ma takie wielkie, purpurowe kolce?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziś wysyłam aparat do serwisu. Nie da się tak dalej robić zdjęć.
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5364
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

Rosa omeiensis, czteropłatkowa bo kwiat ma cztery białe płatki.Kiedyś miałem ale nierozważnie zrezygnowałem.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
chinanit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1866
Od: 6 lip 2013, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

Janku, bardzo dziękuję za identyfikację. :)
Kupowałam w Skierniewicach, ze względu na te piękne kolce. Powiedzieli mi, że to róża kolczasta...
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6362
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

Marysiu róża ma piękne kolce i ja też się z taką nazwą jak Tobie powiedzieli spotkałam ;:108 ale są eksperci i rozwiązany problem ;:138
Wawrzynek już powtarza kwitnienie ;:333
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”