Papryka do gruntu. Część 2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 2

Post »

arty pisze:to może można wykorzstac go pod arbuzy i melony.?
Optymalna temperatura dla rozwoju papryki przez cały okres wegetacji wy- nosi 18oC - 32oC
Temperatura powietrza powyżej 40°C, zwłaszcza w okresie kwitnienia,nie sprzyja rozwojowi melona, ponieważ utrud­nia zapylanie się kwiatów.
Minimalna temperatura potrzebna do upraw arbuzów to 18oC, a maksymalna 35oC.
Jak widzisz wszystkie te rośliny mają co prawda wysokie wymagania cieplne ale mala kubatura namiotu foliowego sprawia, że w dni upalne temperatura wewnątrz znacznie przekraczać może maksimum termiczne dla każdej z wymienionych roślin.Rośliny zrzucać będą kwiaty lub zawiązki owoców. Taki tunelik potraktować należy jako niski tunel który należy usunąć, lub zdjąć z niego folię , w miesiącach o intensywnym nasłonecznieniu
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4052
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Papryka do gruntu. Część 2

Post »

Możesz również, jak będzie mocno ciepło i słońce, zostawić folię z jednej strony i dach, a zrolować z jednego boku. A jak będą deszcze i zimno (przeważnie bywa tak w lipcu) znowu opuścić folię. Natomiast na pewno musi być przewiew.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
arty
500p
500p
Posty: 501
Od: 6 kwie 2012, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa

Re: Papryka do gruntu. Część 2

Post »

forumowicz pisze:
arty pisze:to może można wykorzstac go pod arbuzy i melony.?
Optymalna temperatura dla rozwoju papryki przez cały okres wegetacji wy- nosi 18oC - 32oC
Temperatura powietrza powyżej 40°C, zwłaszcza w okresie kwitnienia,nie sprzyja rozwojowi melona, ponieważ utrud­nia zapylanie się kwiatów.
Minimalna temperatura potrzebna do upraw arbuzów to 18oC, a maksymalna 35oC.
Jak widzisz wszystkie te rośliny mają co prawda wysokie wymagania cieplne ale mala kubatura namiotu foliowego sprawia, że w dni upalne temperatura wewnątrz znacznie przekraczać może maksimum termiczne dla każdej z wymienionych roślin.Rośliny zrzucać będą kwiaty lub zawiązki owoców. Taki tunelik potraktować należy jako niski tunel który należy usunąć, lub zdjąć z niego folię , w miesiącach o intensywnym nasłonecznieniu
a jakby uchylac folie w bardzo upalne dni .? albo np. przez okres maj -czerwiec trzymac folie nad arbuzami a potem zdjąc.? dzięki za wskazówki forumowicz rok temu dzięki Tobie miałem wspaniałe pomidory
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 2

Post »

Jak uważasz. Ale pamiętaj , że wystarczy parę godzin, by zniszczyć plon. Sytuacje w życiu bywają różne. Może być tak, że nie będziesz mógł rano zdjąć folii, albo rano będzie pochmurno a w południe wyjdzie pełne słońce.
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 2

Post »

A czy szklarnia 250x250cm x120cm wysokość ścianki boczne i 190cm w środkowej części nada się do uprawy papryki?
Awatar użytkownika
jarson64
500p
500p
Posty: 554
Od: 27 cze 2011, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Papryka do gruntu. Część 2

Post »

Jak najbardziej się nada. Musisz pamiętać o tym żeby miała dobre wietrzenie :)
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
pozdrawiam Jarson
Moje krzyżówki
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 2

Post »

Ma dach otwierany no i drzwi, nie wiem jak się sprawdzi bo kupiłem gotowca na necie, mam nadzieje że będzie stać parę sezonów :)
Awatar użytkownika
jarson64
500p
500p
Posty: 554
Od: 27 cze 2011, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Papryka do gruntu. Część 2

Post »

Na pewno posłuży.
Najważniejsze żeby można było otworzyć z dwóch stron, wtedy powietrze ma przepływ.
Uchylany dach i drzwi są wystarczające.
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
pozdrawiam Jarson
Moje krzyżówki
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”