Ogródek AGNESS

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

I ja pozachwycam się macierzanką piaskową :D Zawsze mi się tak to podobało i teraz i jaj mam. Dwie sadzonki od zeszłego roku co najmniej pięciokrotnie się rozrosły i zarastają kamienie, którymi wysypana jest rabata z azaliami :heja Ale generalnie porośnięte kamienie bardzo lubię i to nie tylko macierzanką :D
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5532
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

No popatrz, też mam tą macierzankę, a w ogóle jej nie rozpoznałam... :roll:
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agnieszko, piszesz, że masz same stare odmiany liliowców ale ze zdjęć widzę, że tak nie jest. Chociażby ten bordowy półpełny ('Voodoo Dancer'?), jasnożółty z ciemnym środkiem czy ten o dwukolorowych płatkach:
https://lh3.googleusercontent.com/-MldP ... C_0054.JPG
Nacieszyłem oczy, bo piękne portrety i nie obeszło się z porównaniem z moimi.
A co do zapachu liliowców - dziś zakwitł u mnie pająk, który ma zapach tak mocny jak lilie. Z początku nie mogłem zlokalizować źródła zapachu, bo liliowca nie brałem pod uwagę ale w końcu znalazłem i byłem w szoku, że liliowce mogą tak intensywnie pachnieć ;:oj
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16096
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogródek AGNESS

Post »

I u mnie kwitną liliowce, a tak się bałam, że muchówka załatwi wszystkie pąki. Na szczęście dotknięte były tylko te pierwsze. No i niestety w sumie jest mniej kwiatów, ale i tak się cieszę, że w ogóle są.
Lilie u Ciebie podziwiam Agnieszko co roku - niezmiennie piękne :D
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Rany..... wszystkie odpowiedzi wcięło :roll: ..... więc jeszcze raz, od początku, ale troszkę krócej ;:223

Alu dzwoneczki kropkowane bardzo lubię i pozwalam rozsiewać się im bezkarnie. Tworzą się całe dzwonkowe łąki pomiędzy innymi roślinami, cudnie to wygląda .
Nachyłek fajnie się rozrósł i tworzy ładna kępkę, wreszcie się doczekałam :D
Różne kolory nawozów pewnie dla różnych roślin...

Sławku to nachyłek, fajnie się rozrósł i przyciąga wzrok obfitą kępką ...
Dziękuję za miłe słowa o ogródku i również bardzo pozdrawiam :wit

Kasiu lada chwila i Twoje lilijki będą pięknie rozkwitnięte i będą cieszyły :D

Marysiu to niebieski rozwar, mam również biały i różowy, ale jeszcze nie kwitną, chociaż już pąki nabrzmiałe, więc lada dzień .
Na fotce niżej niziutka macierzanka :D

Dorotko moje liliowce posadzone są na rabatach mieszanych, wśród innych roślin, które kwitną w różnym czasie. Więc wciąż jest kolorowo i ciągle coś przyciąga wzrok :D

Elżuniu ależ się ciesze, że zajrzałaś. Zginęłaś mi już dawno, jakoś nie mogłam Cię zlokalizować.... nie było Ciebie chyba dłuższy czas ;:196
Zaraz biegnę zobaczyć co u Ciebie słychać ...

Iwonko faktycznie i ogród i dom pachną wprost niesamowicie. A ja tylko upajam się tymi bajecznymi aromatami, bo je uwielbiam ;:167
Wiele liliowców też pachnie i bardzo mnie to cieszy .

Aguś mój ogród niestety zarasta zielem z prędkością światła .... nie wiem co będzie się działo za 6 tygodni bez plewienia .... aż boję się pomyśleć ;:145
Macierzanki nie siałam, kupiłam sadzonkę w doniczce kilka lat temu. Oczywiście tradycyjnie proponuję sadzoneczkę, musisz się w końcu do mnie wybrać ;:196

Małgosiu niestety nie znam odmiany macierzanki....

Aniu i ja bardzo lubię porośnięte roślinkami kamienie , cudnie to wygląda :D
Fajnie, że masz macierzankę, to bardzo wdzięczna roślinka.

Mariolu to fajnie, że już roślinka rozpoznana, u mnie nie wszystkie tak chętnie kwitną jak ta, mam jeszcze 3 odmiany :D

Jacku faktycznie pośród starszych odmian jest kilka mniej starych 8-) właśnie zakwitły kolejne kępy, muszę cyknąć fotki i pokazać :D
Rzeczywiście niektóre liliowce przepięknie pachną.... dziś też chodziłam i wąchałam ...
Bardzo dziękuję za miłe słowa o portretach liliowców, cieszę się, że spodobały Ci się :D

Wandziu całe szczęście, że zniszczone były tylko niektóre pąki na początku, u mnie tak samo. Te kolejne pięknie się rozwijają i bardzo cieszą :D Jest ich taka masa, ze nawet nie widać, ze coś ubyło.
Liliami bardzo się cieszę..... i tak niesamowicie pachną ;:167
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8313
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agnieszko ;:196 też znalazłam u siebie trochę zniszczonych przez tą paskudną muchę pąków liliowców.
W środku były takie mikroskopijne gąsienniczki, czy jak to to nazwać. Ponieważ nie bardzo gdzie miałam to palić,
to zalałam octem i mam nadzieję, że już się z tego nigdzie kolejne muchy nie zrobią.
Lilie , zwłaszcza takie , które pokazujesz te białe piękne chyba skutecznie mi poszatkowała poskrzypka, bo nie widzę takich kwiatów u siebie. A może jeszcze zakwitną, bo wszystko u nas pojawia się z dużym poślizgiem. Jak nie ziąb, to teraz nieustająca susza. :evil: Dzisiaj np dopiero zauważyłam pierwsze rozkwitające kwiatki pysznogłówki. A u Ciebie już burza kwiecia. ;:oj
:wit
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2736
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Ogródek AGNESS

Post »

:wit
Lilie i liliowce teraz najbardziej cieszą oko .Jak tylko zrobiło się cieplej to zaczęły już ładnie rozwijać kwiaty ,bo wcześniej pąki się nie otwierały do końca.Chorych pąków u mnie w tym roku prawie nie ma ,ale za to jakaś grzybówka na liściach była.Tak oglądając zdjęcia kolejnych liliowców w wątkach tematycznych i ogrodowych pragnę mieć ich więcej ,ale gdzie ja to bym wcisnął :roll: Na szczęście na działy liliowe się jeszcze nie zapuszczam :;230
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Krysiu faktycznie pysznogłówka kwitnie u mnie już drugi tydzień, ale najważniejsze, że i u Ciebie już zakwita :D Bardzo lubię tę roślinę i ciesze się, bo mam już 5 kolorków .... wszystkie już kwitną , chociaż tylko jedna jest dorodną kępą, pozostałe to jeszcze maluszki .
Na szczęście nie mamy dużych strat spowodowanych przez muchówkę, najważniejsze to obrywać i niszczyć chore pąki i powinno to ograniczyć jej występowanie.
Bardzo żałuję Twoich lilii, mam nadzieję, ze w przyszłym roku pojawią się i pięknie zakwitną ;:196

Andrzejku jak fajnie Cię widzieć :D
Mówisz, że lilie jeszcze Cię nie skusiły??? a to mnie zaskoczyłeś ;:224 :lol: ja je uwielbiam.... liliowce również. Na szczęście żadnego grzybiska paskudnego u siebie nie zaobserwowałam i mam nadzieję, że tak pozostanie :D
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2736
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Nie mówię ,że nie skusiły ,bo kilka posiadam :;230 Jak zakupy wiosenne nie okażą się tymi samymi odmianami (na razie niektóre się różnią) to wyjdzie z tego z 10 odmian

edit
Tak sobie jeszcze przypomniałem ,że ze 20 siewek mam z tamtego roku .Już dość spore cebulki za 10 lat moze zakwitną :;230
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Andrzejku trzymam kciuki, żeby lilie okazały się różnymi odmianami, bo, że będą piękne, to nie mam najmniejszych wątpliwości 8-)
Na kwiaty u siewek lilii nie będziesz musiał długo czekać, potrafią zakwitnąć już w drugim roku po zasianiu, a w trzecim to już na bank :D
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aga i ja dołączam do klubu miłośników Twojej macierzanki. ;:oj Muszę taką mieć u siebie. ;:oj MUSZĘ!
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15606
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aguś,nie dziwię się,że wszyscy są zachwyceni twoja macierzanką,bo faktycznie pięknie wygląda.Pozostałym roslinom też nie można odmówić piękna.Miłej nocy.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25157
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek AGNESS

Post »

A ja zauważyłam, że mam za mało lilii orientalnych Uwielbiam ich zapach. Tylko szkoda, że wymarzają.
Przynajmniej u mnie. Została tylko jedna
Musze wiosną je koniecznie dokupić
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”