Galeria.Dalie Stanisława cz.4

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
kaarol
200p
200p
Posty: 254
Od: 8 lut 2014, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nad Bugiem

Re: Dalie Stanisława cz.4

Post »

Proporcja 20-20-20 to zwyczajnie 1-1-1, 5-12-36 to 1-2-6. Lepiej nawieźć trochę za mało, niż za dużo. Po kilku próbach z różnym nawożeniem dobiera się właściwy poziom nawożenia do gleby i miejsca; nie ma uniwersalnej reguły. By szybciej dobrać sposób nawożenia, mozna zastosować kilka poziomów nawożenia w różnych częściach ogrodu i patrzeć które rośliny najlepiej rosną. Bardzo dużo zależy od odmian które sadzimy, niektóre rosną wszędzie i zawsze, inne kapryszą mimo największych starań.

-- 22 kwi 2016, o 21:40 --

Proporcja 6-12-36 to 1-2-6
Pozdrawiam

Karol
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Dalie Stanisława cz.4

Post »

Oczywiście wiem co oznaczają te proporcje ale nie mam każdego składnika oddzielnie żeby samej mieszać no i zwyczajnie mi na to już brak czasu i siły, dlatego też kupuję gotowe i stosuję jeden na początek inny później itp. Dobierając je w zależności od tego co chcę osiągnąć i jakich składników więcej a jakich mniej potrzebuje dana roślina.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
rebeko
200p
200p
Posty: 485
Od: 6 sty 2015, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Dalie Stanisława cz.4

Post »

Nie mogę znaleźć dalii oznaczonych nr 518 i 717. Czy ktoś może pomóc?
Awatar użytkownika
Beaa
50p
50p
Posty: 75
Od: 23 lip 2014, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dalie Stanisława cz.4

Post »

Z tego co znalazłam, ale pewna nie jestem
518-P.D.MANARCH
717 HIGOS HELICOPTER

moja 334 dalej pozostaje zagadką
Więc będą dwie niewiadome na moim daliowym zakątku, jedna jako gratis bez numerka druga z 334 :) Zobaczymy jak zakwitną ;:65
Pozdrawiam
Beata
Awatar użytkownika
rebeko
200p
200p
Posty: 485
Od: 6 sty 2015, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Dalie Stanisława cz.4

Post »

Wielkie dzięki Beaa. Teraz wiem jak wyglądają. Śmieszny ten helikopter, ale obie śliczne.
Miałam również "mały" (bo mały kartofelek) gratis od Pana Stanisława w ubiegłym roku - straszne maleństwo w porównaniu do innych karp od Pana S., ale jak zakwitło ogromnym żółtym kwiatem, to wszyscy patrzyli ze zdumieniem, a ja zachwycałam się tym "słońcem" do listopada. Żałuję, że nie zrobiłam zdjęć i że moje ubiegłoroczne zamówienie przemarzło w przechowalni. Nic to, będę czekać na niespodzianki. Poza tym nie musi być w ogrodzie co roku tak samo.
Zresztą karpy od Pana Stanisława, jakie by nie były, są duże, zdrowe i cieszą pięknymi kolorami i kształtami kwiatów.
Awatar użytkownika
Lipien
500p
500p
Posty: 502
Od: 21 lis 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ptaszków,dolnośląskie

Re: Dalie Stanisława cz.4

Post »

Moje wyjaśnienia po kolei:
Danuta K.
-Nowinka Aivarsa
-DUET STRIPED
-HG HADE
-TRULY SCRUMPTIOUS
-GODZINA W
-GERTRUDA MARTINEK
-HANA EMI
-AC SUMERST
-THERESIA

Beaa i rebeko
21v-ALFRED C
334-KAROLINKA
713-MINGUS ERIC
717-W.F.JAGER -k biały 20/110

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Beaa
50p
50p
Posty: 75
Od: 23 lip 2014, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dalie Stanisława cz.4

Post »

No i się wszystko wyjaśniło, jeszcze raz dziękuję ;:333
Pozdrawiam
Beata
Awatar użytkownika
rebeko
200p
200p
Posty: 485
Od: 6 sty 2015, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Dalie Stanisława cz.4

Post »

Ja także. :D :D
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3241
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.4

Post »

W większości fotki dalii Stanisława łatwo można odnaleźć w Katalogu odmian naszych dalii, także na dahlie.net lub szperając w internecie...
Za wyjątkiem najnowszych odmian pozyskiwanych przez Stanisława oraz siewek, które, często otrzymane w podarunku od zaprzyjaźnionych hodowców i przetestowane przez Stanisława w ciągu kilku sezonów, rzadko są udokumentowane fotografiami...
Niektóre z tych odmian, już "ochrzczone" czyli nazwane na cześć różnych osób, pojawiają się wśród dalii wysyłanych przez Stanisława do miłośników tych kwiatów. Wśród nich jest np. dalia Karolinka, którą Stanisław wyszczególnił w ostatnim swoim poście.
Pozwalam sobie przypomnieć Wam, jak wygląda - a jest wyjątkowo urokliwa ze względu na kameliową (inaczej: grzybieniastą albo jak ktoś woli typu waterlily) budowę kwiatu.

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1#p4856671

Dodam jeszcze, że kwiat ma wielkość ok. 14 cm wys. ok. 110 cm

No i najważniejsze - jest dedykowany naszej Pani Administratorce Forum - KaRo

Jako rozrośnięty, wielokwiatowy krzaczek wygląda w ogrodzie naprawdę cudownie!

Bardzo dziękuję KaRo za Karolinkę ;:109
Pozdrawiam
Barbara
PUMA72
200p
200p
Posty: 383
Od: 2 maja 2011, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.4

Post »

Moje Dalie szykowane do sezonu w tym roku nie dam ich ślimakom. ;:134
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3241
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.4

Post »

PUMA72,
ależ kusi, żeby uciąć piękne sadzonki :!: ...
Moje pierwsze egzemplarze powędrowały do ziemi w piątek, ale to dopiero początek. Dziś zimnica, że aż strach. :( Następne karpy będę sadzić jak tylko wyjdzie trochę słońca... ziemia jeszcze zimna. Ale u mnie tylko w niektórych karpach są widoczne maluteńkie oczka, w większości jeszcze śpią, śpiochy jedne!
Przechowały się względnie dobrze - ubytki mam w granicach 10-15 % - oczywiście nie przetrzymały te, na których najbardziej mi zależało np. Contraste i Tartan, Kenero Macop B. i Normandy Orange Fluff... Reszta jest jeszcze nieposadzona, a tym samym nie zostały stwierdzone ubytki...
Pozdrawiam
Barbara
katj
50p
50p
Posty: 76
Od: 6 cze 2012, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Konina

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.4

Post »

Ja bym poprosiła o identyfikację nr 342 gdzieś wyczytałam że to Lotte (?). Swoją drogą zamierzam na dniach sadzić karpy stąd moje pytanie czy namaczać je czy nie :roll:
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3241
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.4

Post »

Katj,
wg mojego spisu 342 to odmiana Lote - balka w kolorze różowym z jasnożółtym środkiem - pod warunkiem, że Stanisław nie zmienił numerów...
Jeśli chodzi o namaczanie karp, to powiem szczerze - nigdy nie namaczałam. Zawsze sadzę wprost do gruntu - moje karpy jednak nigdy nie są ekstremalnie przesuszone - są twarde, choć nie mają zwykle widocznych oczek, albo mają oczka ledwie widoczne. Ja nawet nie podlewam posadzonych karp, żeby nie narazić je na zagniwanie. Czekam grzecznie, aż uczyni to deszcz. Może trochę dłużej muszę czekać, aż wyjdą spod ziemi, ale za to nie zdarza mi się, żeby nie wyszły. Jeśli już bardzo musisz je uaktywnić, to spryskaj spryskiwaczem i zostaw na kilka dni w jasnym pomieszczeniu.
Słonko wychynęło, więc idzie ku dobremu :tan
Pozdrawiam
Barbara
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”