Pomidory w donicach cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Balconi red to odmiana karłowa samokończąca. Rozrasta się poprzez nowe pędy boczne, dlatego nie należy jej niczego obrywać. Magiczna siła to spory kop, więc pewnie jeszcze zakwitnie. Owoce ma jak się patrzy, powinny niedługo się "zapalać". Polecam Ci z takich maluchów Venus. Ma bardzo smaczne słodkie owoce.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

U mnie Koraliki w tym roku. Takie:

Obrazek

Obrazek

Nie jestem specem od hodowli doniczkowej, ale widzę, że pięknie się zazieleniły, mają nowe przyrosty i pączki.Jak je sadziłam, to były kiepskie po 1,5 miesięcznym areszcie w bloku. Mają dobre stanowisko na osłoniętym, ciepłym tarasie. Zasilam je co jakiś czas rozcieńczoną gnojówką z nawozu gołębiego, a teraz robi się dla nich gnojówka- skórki od banana, skrzyp i mała ilość pokrzyw.
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1410
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

:wit
Pierwszy owoc Maskotki zmienia kolor
Obrazek

Maglia Rose zawiązuje owoce i kwitnie jak szalona
Obrazek
Obrazek
Ewa
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Eris1 tylko nie przesadź z nawożeniem, takie maluchy nie potrzebują zbyt dużo nawozów, a magiczna siła jest, że się tak wyrażę "wysokooktanowa" ;:224
almera
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 kwie 2018, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Czy dla odmian Garden Delight i Crimean Rose obrywać wilki ? Myslę,że tak, a wówczas na ile pędów najlepiej je prowadzić ?
Dla odmian takich jak Venus, Bajaja, Tumbling Tom, Perła Sadu rozumiem ,że nie , podobnie jak u Balkoni Red, o którym pisała Skoanna ? A może tylko obrywać, jak bedzie za duzy busz ???
viewtopic.php?uid=71467&f=36&t=106199&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4803
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Właśnie mialam o to samo pytać,moja Perła i Venus się rozwilcza jak wściekła. Natomiast Tom jest nadal malutką sztywną łodygą bez p?ł wilka,kt?ra mnie coraz bardziej zastanawia... czy ja czegoś nie pokopałam.
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Eksperymentu ciąg dalszy :D
Taimyrki podrosły :D

było
Obrazek

jest

Obrazek
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Tak się rozrosły, że już kota zasłoniły. :wink: :;230

Iwonko, czy osiągnęły już te zakładane 25-30cm?
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Maju Tumbling Tom taki mikry? Ja mam w tym roku chyba żółtego, bo taki drobnolistny. Czerwony był wielki i szerokolistny. Wszystkie odmiany, które wymieniłyście to pomidory karłowe dedykowane do doniczek, skrzyń i mini ogródków, raczej się ich nie reguluje. Czasami jak rozrośnie się nad miarę istnieje niebezpieczeństwo, że jak jabłonka pod ciężarem jabłek - trachnie. Wtedy lepiej kilka wilków odciąć. Ale ogólnie reguluje się pomidory wysokie, karłowe nie.
To mój tegoroczny Tumbling Tom
Obrazek
almera
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 kwie 2018, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

A ktos może mi dać fotke jak wygląda sadzonka Garden Pearl ? Kupiłam sadzonki, posadziłam, ale na karłowe mi nie wygladają. Łodyga sztywna , mało się rozkrzaczają. ... Fotka >
Obrazek

Co prawda, te sadzonki, które maja być pomidorami wysokimi- sztuk 2, są większe , a łodyżki nie są tak grube, ale inne pomidorki karłowe, króre mam wyglądają inaczej , stąd moje wątpliwośći.

Hmmm, to mozna poznać, który Tom będzie żółty, a który czerwony ? Nasiona miałam kupione jako Tumbling Tom Mix i wnioskuje,żę mieszane. Po wysadzeniu nie wiem, który jesyt który ...
viewtopic.php?uid=71467&f=36&t=106199&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4803
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

To ten m?j jakiś z innej bajki..

Obrazek
Chyba,że to Venus a ja coś pomyliłam...
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Maju z przekroju to bardziej wygląda jak wyciągnięta Venus, ale trudno powiedzieć z foty zbliżonej, postaw go obok czegoś innego żebym mogła chwycić skalę. Jaki mówiłaś jest wysoki?
Krysiu Garden Pearl ma wiotkie łodygi, lekko zaokrąglone regularne liście, tworzy mnóstwo wilków i mnogość drobnego kwiecia w gronach po 12-15szt. Mój teraz wygląda tak:
Obrazek
Tak Tumblingi chyba idzie rozpoznać. Z moich obserwacji wynika że czerwona wersja ma liście bardziej pełne i mocniej się rozkrzewia, żółta jak widać, taki bardziej zdechlaczek. Ja też mam je z mixu. W pierwszym roku trafiły mi się tylko czerwone, ale już w kolejnym miałam i czerwonego i żółtego. Żółty był jak połowa czerwonego i ciągle niedomagał :roll: No i liście właśnie miał zupełnie inne. Widać było różnicę na pierwszy rzut oka. A jak się pojawiły owoce to sprawa stała się jeszcze jaśniejsza. W tym roku posiałam tylko jedną sztukę i trafił mi się chyba akurat żółty patrząc po liściach. Jak owoce się zapalą to odszczekam :;230 albo potwierdzę.
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Po tym całym czasie martwienia się, czy czegoś nie robię źle, w końcu zauważyłam pąki kwiatów (dużo pąków!) na dwóch pierwszych pomidorkach. W tym jednym przerośniętym ponad wszelkie standardy odmiany, którego musiałam podwiązać. Jestem ciekawa, co z niego wyrośnie i czy to faktycznie jakieś zabłąkane nasionko. :D Cieszę się diabelnie, że najwyraźniej nie jest tym roślinom u mnie tak strasznie.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”