Galeria.Dalie Stanisława cz.4

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
katj
50p
50p
Posty: 76
Od: 6 cze 2012, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Konina

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.4

Post »

Dzięki za odpowiedź. Dzisiaj pospaceruję ;-) po ogrodzie i pomyślę gdzie je wsadzę :D
PUMA72
200p
200p
Posty: 383
Od: 2 maja 2011, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.4

Post »

Barbaro, w zeszłym roku miałam ok. 20 odmian Dalii część mi zaginęła, spora część którą udało mi się uratować nie zdążyła zakwitnąć, a wszystkiemu winne ślimaki, dlatego w tym sezonie chcę wreszcie zobaczyć jak wszystkie kwitną.
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3241
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.4

Post »

Jasne, rozumiem ból - w ubiegłym roku cały sezon ratowałam się niebieskimi granulkami, dlatego moje dalie przeżyły. Ślimaków były całe tabuny. W tym roku jeszcze nie posadziłam dalii, a już widzę, że wyłażą. Nie chcę myśleć, co się będzie działo, jak się zrobi ciepło - na razie ratują sprawę zimne nocki.
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.4

Post »

Moje hartują się już na balkonie, tez wysadzam wcześniej do donic , takie podrośnięte mają większe szanse w starciu ze ślimakami, łatwiej podsypać granulkami.
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.4

Post »

Moje również się hartują od tygodnia na tarasie. Ma nie być przymrozków ale i tak wysadzę dopiero po 15 stym.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7844
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.4

Post »

Ja swoje wyciągnęłam przedwczoraj są w kiepskim stanie wyschły, mam dużo strat .Wczoraj zaczęłam oczyszczać i dzielić co sie da .
W zeszłym roku też ślimaki objadły i oczywiście część zgniła w ziemi zanim wypuściła liście ,a i gorące słońce latem swoje zrobiło .
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3241
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.4

Post »

Posadziłam moje dalie w 80 % w fazie prawie kompletnego "uśpienia" - bez "oczek" i oznak kiełkowania. Cierpliwie czekałam na deszcz i ocieplenie... Dziś popadało, więc dostały trochę wilgoci i powinny się obudzić - ale kiedy nadejdzie ciepło? Wiosna jakaś chłodna i niełaskawa w nadmiar słońca... Ma to jedną zaletę - kwitnienia wiosenne trwają dłużej... Jednakże dalie w tej sytuacji startują z wyraźnym opóźnieniem, a to oznacza, że zakwitną też trochę później niż zwykle ;:131
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7844
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.4

Post »

U mnie znowu wczoraj lało ,i boję się o te ,które zostały z nowości już jedna pod znakiem zapytania .Moja działka już wody nie potrzebuje ;:185
Pozdrawiam Alicja
Uszaty
50p
50p
Posty: 70
Od: 26 gru 2015, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.4

Post »

Niestety aura opadów nie dzieli sprawiedliwie, na Mazowszu wczoraj trochę popadało co prawda, ale to wszystko kropla w morzu potrzeb :roll:
Ja zaryzykowałam i dalie wysadziłam już blisko 2tygodnie temu. Na ten moment jakieś 30% daje oznaki życia, a podobnie jak Basia wysadzałam kompletnie uśpione karpy.
Kasia
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.4

Post »

Moje jeszcze w donicach, jutro pójdą do ziemi bo dziś jestem zbyt połamana i zmęczona po komunii, z nowości jedna mi padła ale ona od poczatku miała małe szanse, no i jedna zgubiona o czym pisałam, przepadła na amen, reszta ładnie wystartowała, z kilku nawet udało mi się pobrać sadzonki zielne ponieważ część -mniejsza ale jednak powędrowała do siostry. Ze starych dalii dwie mi nie przetrwały a jedna mimo, że siedzi w donicy od dawna nie wypuszcza kłów, co prawda musiałam ją mocno porozdzielać na mniejsze części aby usunąć to co podgniło a zostawic zdrowe bulwy. Bardzo bym chciała aby wykiełkowała ( nick sr) bo nie mam żadnej innej podobnej w formie i kolorze a była naprawdę niesamowita.
Co do aury to jestem w tej części kraju gdzie ostatnio ciągle lub z małymi przerwami pada.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
tomisiu
50p
50p
Posty: 72
Od: 24 sie 2015, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.4

Post »

Zapanowała długa cisza na tym wątku, pewnie wszyscy w ogrodach/działkach/polach sadzą dalie.
Mój pierwszy sezon daliowy rozpoczął się wspaniale.
Najpierw otrzymałem od miłego Pana, znanego miłośnika dalii, wiele karp bardzo ciekawych odmian.
A ich liczba przerosła moje najśmielsze marzenia.
A wczoraj, dzięki uprzejmości kolegi Mariusza DLW (dawniej MPL), miałem okazję poznać Pana Stanisława i odwiedzić jego gospodarstwo.
Na polu dopiero dopiero zaczyna się wysadzanie sadzonek.
Obrazek
a miejsca jeszcze dużo.
Bo i materiału na sadzonki dużo
Obrazek
i gotowych sadzonek dużo:
Obrazek
Na miłej rozmowie i wybieraniu roślin czas upłynął błyskawicznie.
Aby nie psuć humoru tym co daleko mieszkają, nie napiszę co i ile przywiozłem do domu.
Panie Stanisławie dziękuję za gościnę i pyszny obiad.
Tomek
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.4

Post »

No to miałeś frajdę a to co przywiozłeś i ile to myślę, że zobaczymy w foto jak zakwitnie ;:108 Ja swoje daliowe nabytki wysadziłam wczoraj. Po trochu też stawiam paliki do podwiązywania.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
niesobia 1
500p
500p
Posty: 616
Od: 21 kwie 2016, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.4

Post »

Ile razy widzę pana Stanisława na tym ogromnym polu z tysiącami roślin nie mogę pojąć jak jeden człowiek potrafi to wszystko ogarnąć.
To jest coś co ociera się o cud. ;:180
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”