rapunzel - zielono mi :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3665
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

evo, problem z kalanchoe miał chyba nieco inne podłoże, bo to był pęd, który chciałam ukorzenić w wodzie razem z innymi pędami, które dostałam w paczce od mniodkowej. Możliwe, że ta forma ukorzenia nie mu nie podeszła.
Wczoraj widziałam u bratowej i jej mamy pięknie kwitnące grudniki, które nigdy nie były na dworze, nie były wychładzane, a jedynie latem zasilane florovitem. Najładniej kwitnący grudnik jest już dość stary, więc został odmłodzony poprzez oskubanie górnych pędów, z których zresztą zostały zrobione sadzonki. O tym skubaniu to już wcześniej gdzieś czytałam, bo podobno grudnik gorzej kwitnie jak ma więcej niż 3-4 segmenty. :roll:
Przyznam, że chciałam dociągnąć ten wątek do Nowego Roku, ale właśnie przeczytałam temat o dzieleniu wątków i doszłam do wniosku, że chyba będę musiała zrobić to wcześniej. Może ten dociągnę jeszcze do końca listopada. :)
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

No, no hiacynt o tej porze ;)
Ja też chciałam wątek podzielić później, ale jak przeczytałam info stwierdziłam, że wolę to zrobić sama, niż ma mi podzielić wątek modek, tam gdzie nie chcę.
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3665
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Jeszcze jedna informacja dotycząca grudników. W jakimś piśmie wyczytałam dziś, że grudniki podobnie jak kilka innych roślin, np begonia zimowa czy poinsecja wymagają krótkiego dnia. Trzeba im go zapewnić przez minimum 10-12 godzin na dobę. Wpływ światła elektrycznego też ma znaczenie, więc i takie oświetlenie trzeba uwzględnić. Na grudnik zakłada się np karton i jest on na nim powiedzmy przez minimum 12 -14 godzin na dobę. Powiedzmy od 18-20 do 8 rano. 10-12 tygodni wystarczy, żeby grudnik zakwitł. czyli w moim przypadku byłoby to w lutym-marcu, gdybym zaczęła od dziś. ;:224
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Jagoda :;230 Ty jak zgłębisz temat to na całego :;230 ;:132 ;:132 ;:132
myślę, że powinnaś się zastosować do tych wskazówek ;:108 bo mi serce pęka jak czytam, że Twoje grudniki poobrażane stoją... ;:223

Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
Migotka
500p
500p
Posty: 868
Od: 22 mar 2011, o 00:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

;:108 Też o tym czytałam ;:108 Do grupy tech roślin zaliczam kalanchoe..U mnie wyrosło na krzaczora i nie kwitnie, u mojej szwagierki od której mam szczepkę nigdy nie kwitło..jak nie zakwitnie to się go pozbędę...Podobnie calathea crocata, tez roślina krótkiego dnia ;:108
A coś w tym jest, bo jak zniosłam mego grudnika z wygnania, to postawiłam z braku miejsca na półce koło komputera, i po stronie od ściany ma paczki(tam miał ciemniej), a z drugiej pączków niet..Obecnie znowu jest na wygnaniu razem z Dendrobium...
Mój zielony kącik - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=48108" onclick="window.open(this.href);return false;,
Wymiana/sprzedaż - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=47934" onclick="window.open(this.href);return false;
- Joanna
Awatar użytkownika
Wiktoria_W
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2365
Od: 21 sty 2011, o 03:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Mój hiacynt powoli zaczyna pokazywać kwiatuszka. A jak tam Twój?
Miłego dnia, Wiktoria
Dom w odcieniach zieleni
Poszukuję
Awatar użytkownika
Ewelina B
500p
500p
Posty: 661
Od: 10 lip 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Hiacynt super wygląda z tym papierem :;230 .
A właściwie to czemu ja jeszcze takiego nie mam?
Jakoś niedrogo widziałam w LM cebule :;230 . Tylko jakby męża do LM zwabić?
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4871
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Nie ma co się śmiać..Hiacyncik Jagódkowy z tą rolką po papierze wygląda ..opsss. Nie wygląda bo prawie go na razie nie widać :;230 . On dopiero będzie pięknie wyglądał jak mu Jagutka kapturek zrzuci.. :tan
x-F-7
---
Posty: 10506
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Świetny patent na hiacynta. Ja się zastanawiam nad moim. Przekwitł ale po boku puścił 4 odnóżki malutkie i w odnóżkach rosną listki czy go uspać na zimę czy dac szanse i czy zakwitłby ten malec?
Lidka lmw
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 23 sie 2011, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Jagoda naprawdę z ciekawością będę podglądała efekt rolkowania hiacynta !! Może i śmiesznie teraz wygląda ale efekt może być ciekawy !1
Pozdrawiam Lidka Mój mały zielony raj część 1 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47114" onclick="window.open(this.href);return false;
część 2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=48489" onclick="window.open(this.href);return false;
część 3 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=49364" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3665
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Postanowiłam jednak zakończyć tę część korzystając z chwili czasu, w której mogłam zrobić kilka zdjęć.
mniodkowa, ten typ tak ma, że lubi dogłębnie sprawdzać informacje ;:108 Nieraz jest to strasznie uciążliwe, bo czasochłonne, no ale lubię być zorientowana. :)
Dziewczyny, jak pisałam wcześniej patent z rolką wyczytałam chyba nawet na tym forum. Nie mogę się doczekać kwiatka, ale to jeszcze nie teraz Wiktorio, bo trafił mi się ostatni w lidlu, a co za tym idzie pewnie z najmniejszym pędem.
Lidko, Filigranowa, Zeniu, Ewelino, Migotko, dziękuję za ostatnie odwiedziny w tym wątku i zapraszam do drugiej części, czyli tutaj: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=19&t=49158

Dziękuję za odwiedziny i miłe wpisy, a na zakończenie coś na szczęście, czyli lucky bamboo :)
Obrazek

Proszę Moderatora o zamknięcie wątku.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”