Majka 411- róże 2011

Zablokowany
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9885
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Majka 411- róże 2011

Post »

Majuś od kiedy masz Kronprinsesse Mary - Poulsen 2004 i gdzie ją kupiłaś? bo pewnie nie u nas. :?
Lemko też będę miała pierwsze zagraniczne ale tak porównując stare róże kupione jakieś kilkanaście lat temu z tymi dzisiaj to dzisiejsza jakość nie dorównuje tamtym. Niby były bezimienne ale wciąż żyją i pięknie kwitną każdego roku. A przeżyły niejedną srogą zimę. jestem ciekawa jak przezimują zeszłoroczne nabytki z R. :D
Awatar użytkownika
lemka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 30 cze 2009, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Majka 411- róże 2011

Post »

Maju edulkocie ja też jestem ciekawa jak moje tegoroczne nabytki z R przezimują, ale wszystkie które u nich kupiłam wcześniej żyją i kwitną do dzisiaj. Z RĆ też żyją, nawet Herkules którego spisałam na staty jednak cudownie ożył i ma nowe gałązki.
Pozdrawiam Ida
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25162
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Majka 411- róże 2011

Post »

Maju, a co myślisz o Queen of Sweden?
Bo ja jestem zachwycona. Piękny kwiat i zdrowe liście.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Majka 411- róże 2011

Post »

Maju dziękuję Ci bardzo za wspaniały portret mojej imienniczki w moim ogrodowym wątku ;:196 jest piękna :D
Pokazujesz tyle różanych piękności, jak w pełni lata.....są wspaniale :D
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7368
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Majka 411- róże 2011

Post »

Ewo - to co piszesz o naszych szkółkach - to bajka. Nieraz róże spoza naszego kraju są droższe o całe 5 zł od naszych krajowych, a są o niebo ładniejsze.
Jakoś nie wszystkie szkółki wyciągają wnioski - dużo by pisać na PW.
Piano - jest bardzo piękną różą - dajcie jej szanse, a Was zadziwi.
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Majka 411- róże 2011

Post »

Czytam o waszych potyczkach ze szkółkami, mam nadzieję, że szkółkarze tu poczytują i wyciągną odpowiednie wnioski.
Póki co mam dobre doświadczenia i jeszcze żadna róża kupiona w Polsce mi nie padła po posadzeniu.
Pocieszające jest to , że asortyment róż w Polsce się powieksza a co za tym idzie i konkurencja rośnie.
To doprowadza do lepszego dbania o klienta. Przynajmniej teoretycznie tak powinno być.
Przecież nie sposób wszystkiego sprowadzić z zagranicy...
Ewo, cieszę sie , że Agnes Shiliger Ci się podoba. Mnie bardzo. Jestem z niej zadowolona.
Nie dziw się, że wypowiadamy się krytycznie o niektórych różach. To wynika z naszych złych doświadczeń w temacie zakupu róż. Widzimy duże róznice w jakości róż, które nam przysyłają szkółki. Tracimy pieniądze.
To dobrze, że szkółkarze mogą poczytać co piszemy. Powinni wyciągnąć wnioski. Dbanie o klienta jest bardzo ważne. Ale dla mnie osobiście również jest bardzo ważne aby dbali o jakość sprzedawanych sadzonek. Wtedy my klienci będziemy zadowoleni.
Po wejściu do Unii mamy szeroko otwarty wolny rynek. Tam są inne standardy niż w kraju. Ceny, ja tu płcę dużo więcej niż za róże ze szkółek niemieckich.
Ewo wszystko można sprowadzić z zagranicy.
No to się napisałam, przepraszam, że tak dużo. Na koniec Ewo dodam, a mnie padły wszystkie róże zakupione na jesieni ubiegłego roku. Zapewniam Cie to nie była moja wina. ;:108
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Majka 411- róże 2011

Post »

edulkot pisze:Majuś od kiedy masz Kronprinsesse Mary - Poulsen 2004 i gdzie ją kupiłaś? bo pewnie nie u nas. :?
Lemko też będę miała pierwsze zagraniczne ale tak porównując stare róże kupione jakieś kilkanaście lat temu z tymi dzisiaj to dzisiejsza jakość nie dorównuje tamtym. Niby były bezimienne ale wciąż żyją i pięknie kwitną każdego roku. A przeżyły niejedną srogą zimę. jestem ciekawa jak przezimują zeszłoroczne nabytki z R. :D
Majeczko, no właśnie kupiłam ją tam gdzie te okazałe Pastelle. W tym roku kupiłam drugi krzak z Florparku (chyba tak się oni nazywają) będę obserwować jak będzie rosła.
Ja mam róże ze szkółek niemieckich i wszystko z nimi jak najbardziej dobrze. Agnes Shiliger jest też z Rosen-Direct.
Ewo - to co piszesz o naszych szkółkach - to bajka. Nieraz róże spoza naszego kraju są droższe o całe 5 zł od naszych krajowych, a są o niebo ładniejsze.
Jakoś nie wszystkie szkółki wyciągają wnioski - dużo by pisać na PW.
Piano - jest bardzo piękną różą - dajcie jej szanse, a Was zadziwi.
Gosiu, ja napisałam prawie to samo . Jednak myślimy podobnie.
Mam dwie róże Piano. Jedna jest okazem który bardzo mi sie podoba. Ta druga jest byle czym, żeby nie używać tego samego określenia. Mam ją 4 rok i co nie wyszła na okaz, to Gosiu i w kolejnym 5 roku nie wyjdzie. ;:108

Aga13, jestem twarda. Czy to dobrze ?
Lemko, z róż z zagranicy powinnaś być zadowolona. No chyba, że zamówiłaś z Serbii. To tam są małe sadzonki.
Róże z zagranicy to nie nowość tu na forum. Ma je wiele osób i cieszy się z nich.
Margo, Queen of Sweeden - przepiękna angielka. Ale pamietaj ja mam ją 4 rok. I jeszcze na wiosnę psioczyłam na nią, ale mnie zaskoczyła i naprawdę pokazała na co ją stać. Ona będzie zdrowa jak o nią zadbasz - profilaktyka.
Ja Ci szczerze polecam tą róże.
Agness , wstawiłam specjalnie dla Ciebie ;:196 Dziękuję za ciepłe słowa pod adresem różyczek. One dla mnie też są wspaniałe. ;:108
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7368
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Majka 411- róże 2011

Post »

Majka - wiosną w Rosen Tantau zakupiłam Pink Piano - już teraz ma jeden pęd o wysokości 160 cm zakończony kilkoma kwiatami - Piano nigdy tak nie wyglądał, a mam dwie sadzonki kupione u nas ale obie ładnie mi zakwitły.
Co do szkółek - tak, obie mamy te same poglądy - kropka.
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Majka 411- róże 2011

Post »

Gosiu, masz rację kropka. ;:108
Moje piękne Piano też ma pęd wysoki na 160 , a grubość tego pędu na dole, to w obwodzie ponad 2 cm.
Kwiaty - całe kiście.
Ale to drugie już mi się znudziło 4 lata czekać czy się wykokosi. Zostanie przesadzone do innego ogrodu. :D
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Majka 411- róże 2011

Post »

Dziewczyny :wit
oczywiście po stracie róż ma się prawo być zawiedzionym i wtedy szukamy innego źródła sadzonek. I macie rację.
Ale miło też słyszeć, że wysyłanie wadliwego towaru to pojedyńcze przypadki i oby było ich coraz mniej.
Życzę wszystkim samych dorodnych sadzonek przy najbliższych zakupach i nie tylko! ;:7
Awatar użytkownika
aga13
500p
500p
Posty: 589
Od: 11 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kielc

Re: Majka 411- róże 2011

Post »

majka411 pisze: Aga13, jestem twarda. Czy to dobrze ?
Bardzo dobrze !! :D mnie czasami serce boli jak mam coś "wyrzucić" z ogrodu ale wiosna z nasadzeniami jesiennymi z RC utwardziła mnie na max
Pozdrowionka :)))
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Majka 411- róże 2011

Post »

Ewo, :wit
dziękuję w imieniu własnym i koleżanek tu się wypowiadających :D

Aga, ja staram się przesadzać do innych ogrodów. Tylko potocznie używam zwrot wyrzucić. Pewnie, że szkoda roślinek, niech inni się cieszą. Zobaczymy już niedługo co do nas przyjdzie z zamówień. A na wiosnę będziemy czekać ;:65 ;:65 ;:65
Awatar użytkownika
lemka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 30 cze 2009, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Majka 411- róże 2011

Post »

No i ja już się nie mogę doczekać na te zagraniczne różane potwory.
A tak w ogóle to dobrze, ze róze tak długo kwitną- jest czym sie cieszyć w ogrodzie.
Pozdrawiam Ida
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”