Kocham Ogród cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

:wit

Witaj Adrianno ;:196 Bardzo dziękuję za różyczkę z ;:167

Trawkę mam i w W-wie także, rośnie wzdłuż wjazdu do garażu, pod clematisami Polish spirit
A nazwa ?

Calamagrostis brachytricha 'Korea'

nazwa polska: trzcinnik krótkowłosy

synonimy łacińskie: Achnatherum brachytrichum ((Steud.) P. Beauv.), Calamagrostis arundinacea var. brachytricha ((Steudel) Hackel), Calamagrostis sylvatica (Maxim.), Calamagrostis varia (Turcz.), Stipa brachytricha

Najczęściej spotykana nazwa w literaturze to : Stipa Brachytricha.

Jest to jedna z moich faworytek :wink: Bardzo lubię jej kwiatostany po deszczu lub rankiem pełne rosy, gdy kropelki skrzą się i migocą w promieniach słońca, niczym drogocenne kamienie...
Lepiej rośnie w półcieniu, bo lubi wilgoć, wtedy jej liście pozostają długo pięknie zielone, a kłosy rosną wysokie.
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25162
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Marysiu, ale mnie pocieszyłaś z tą stipą. Moja dopiero teraz zakwitła jednym kłosem. Myslałam, ze to przez to, że ma ażurową ścianę z werbeny.Posadziłam ją w tym roku. Mam nadzieję, że w przyszłym będzie bardziej obficie kwitła

Adrianno, ja ognika pozbyłam się już jakiś czas temu. Niestety cały czas przemarzał i miałam dosyć ciągłego wycinania jego kolczastych gałęzi. Ale wykopanie go też nie było łatwe :roll:
Korzenie ma potęzne
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3031
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Marysiu-Mufko, dzięki za odwiedziny i podzielenie się wiedzą. ;:180

Gosiu-Margo, wyobrażam sobie, ;:223 dobrze że na razie nie muszę tego robić.

Przez ostatnie 2 tygodnie cieszyłam się piękną pogodą i wczesnojesiennymi kolorami w Beskidzie Sląskim (Ustroń).
Przekonałam się, że jak chodzę po górkach i daję mu trochę zabiegów, mój kręgosłup jest ok. Niestety kiepsko toleruje
mój zapał do pracy w ogrodzie, o czym przekonałam się zaraz po powrocie. :( ;:145
Najłatwiejsze dziś okazało się zrobienie paru fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek





Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
Awatar użytkownika
alphax
500p
500p
Posty: 954
Od: 26 maja 2012, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Hannover

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Witam, cieszy mnie ze ponownie jestes aktywna na forum i prezentujesz piekne barwy jesieni.
Wspaniale wyglada na pierwszym zdjeciu ten na bordowo wybarwiony krzak, co to takiego?

GencjanaAdrianna zycze jak najmniej problemow z kregoslupem. Dbaj o niego, jeszcze dluga droga przed Toba.
Przepraszam za brak polskich znaków diakrytycznych
... nie akceptuję nietolerancji, zawiści i kłamstwa - Janusz
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Witaj Adrianno ;:196 Przepięknie przebarwia się Twój ogród ;:138 Szczególnie trzmielina oskrzydlona /bo to zapewne ona ?/ zachwyciła mnie głęboką, piękną barwą jesiennej sukienki. :wink: Pięknym kontrastem jest rosnący obok jasny jałowiec.
Hortensje dzielnie dotrzymują jej kroku i hosty już się złocą. Ale dostrzegłam też ostatnie kwiaty zawilca japońskiego i kwitnącą różę.
Piękna jest u Ciebie jesień :D
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Gama kolorów w Twoim ogrodzie - przepiękna.Każda pora roku ma swój urok,ale jesień jest nostalgiczna i magiczna..... ;:226 .
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25162
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Te ostatnie zdjęcia są śliczne. Pięknie komponują się kolory.
Ta pora roku jest drugą po wiośnie moją ulubioną w Twoim ogrodzie.
Awatar użytkownika
Ma-Do
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1754
Od: 22 lut 2010, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Adrianko,piękne kompozycje. ;:215 A trawy- ;:oj -brak słów!
Pozdrawiam , Małgosia
Moje wątki
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3031
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Januszu,miło, że mnie odwiedziłeś. Dzięki za życzenia dot.kręgosłupa. Dla nas - ogrodników to ważna część naszego
ciała. Droga może nie tak długa, ale dobrze by było, żeby nie zanadto pod górkę i niezbyt wyboista. (to można akceptować
w górach,prawda?).
Ten krzew to trzmielina oskrzydlona (Euonymus alatus). W słońcu płonie jaskrawą czerwienią. Fotka popołudniowa.
Jest u mnie 3 sezon i w tym roku prezentuje się rzeczywiście rewelacyjnie. Ale przymrozek sprawi, że niestety liście opadną.
Tu jest bliższa rzeczywistości.
Obrazek

Mufeczko, ;:167 bardzo się cieszę, że podobają Ci się jesienne kolorki. Trzmielinę specjalnie posadziłam dla tej jesiennej
szaty, oby tylko nie było za wcześnie przymrozku. Ten w czasie mojej nieobecności tylko dalie i cynie zwarzył, wiec chyba byl
niewielki. Jeszcze trochę różyczek kwitnie. Ta, którą wypatrzyłaś to Aphrodite, z bliska.Mocno pachnie i długo trzyma kwiat.
Wczoraj przyszła paczka od Gloridei z nowymi różami. :roll: W donicach, mają pąki, wiec nadzieja na kwiaty jeszcze teraz.
Obrazek

Lodziu, dzięki. Podzielam Twoją opinię o jesieni. :D Mogą być?
Obrazek

Małgosiu kochana,pochwała takiej ogrodniczki - to b.przyjemne. Myślałam właśnie o Tobie. ;:196
Trawy tak się rozrastają, że zaczynają być problemem. ;:223 Ale w słońcu, na wietrze....cieszą.
Obrazek
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
Awatar użytkownika
alphax
500p
500p
Posty: 954
Od: 26 maja 2012, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Hannover

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Gencjana pisze:... Droga może nie tak długa ...
Ktoz to wie Adriana.
Czy ta trzmieline oskrzydlona mozna ewentualnie przycinac, formowac. Pytam poniewaz nie mam za duzo miejsca :(
Przepraszam za brak polskich znaków diakrytycznych
... nie akceptuję nietolerancji, zawiści i kłamstwa - Janusz
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13422
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Moja trzmielina po przesadzeniu w bardziej słoneczne miejsce raczyła się też pięknie wybarwić zanim przymrozek ją dopadł.
Aphrodite zachwycająca. :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

:wit
ojojku jakie u Ciebie ccudne jesienne kolrki,,, śliczne,,, takie żółcie ,czerwinie,,, ;:63 ;:63
a ta cariopteri bardzo ładna,,,nie znam tej roslinki ,,ale bardzo mi sie podoba,,i ten kolorek ;:333
a werbena patagońska tez ładna,,,ale ja trzeba rokrocznie wysiewać,,czy sama sie wysiewa???
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3031
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Januszu, można przyjąć opcję, że urok życia polega na jego nieprzewidywalności. ;:oj
Trzmielina rośnie wolno; jest u mnie 3 sezon, więc nie wiem , jak duża ostatecznie będzie. Literatura podaje, że 3 m.
Nie było potrzeby ciecia, ale skoro inne trzmieliny się tnie, więc na pewno i tę można.

Mariolko, miło, że zajrzałaś.Myślałam, że się spotkamy w OB, ale w ostatniej chwili się okazało, że nie mogę pojechać.
U Ciebie zazwyczaj jest cieplej, ale tym razem u mnie chyba nie było silniejszego przymrozka. Opadło dziś trochę liści z jednej
gałązki. W ub.roku było gorzej. Dobrze, że ją przesadziłaś w słoneczne miejsce.

Aniu - anabuko1 bardzo dziękuję. ;:180 Cariopteris (barbulę) warto mieć z uwagi na jesienne kwitnienie.
Werbena sama się rozsiewa, aż za bardzo. Jeszcze do tej chwili pojawiają się małe siewki. Ale na rabacie musiałam
poprzesadzać, żeby jakoś wyglądało. Sadzę gęsto, co kilka cm.

Na odmianę coś niebieskiego.
Obrazek
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”