Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15606
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

Jadziu,z racji twojej miłości różanej,doradż mi które róze kwitna nieprzerwanie,ale z tych zwykłych,któr można kupic w marketach?
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

Ależ ta Outta ma cudny kolorek ;:167 Nie widziałam jej jednak u Ciebie. Od kiedy ją masz?
A z jakiego źródła masz Papę M?
Ja też go mam, ale wydaje mi się, że ma inny kolor i zupełnie inny (pomijając, że słabszy) zapach, niż P.M. Danusi. Coś z tym moim jest nie tak, ale pojęcia nie mam co? :roll:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

IZULKO Outtę kupiłam latem kwitnącą u nas w sklepiku .Jechaliśmy z dziewczynami na zakupy .Pape kupiłam na All jesienią 2011r chyba od Flasha czy Bogdana musiałabym zapytać Basię .Wiesz ,że wszystko zależy od podłoża .U mnie o 16 mają juz całkowity cień
ANIU na dodatek pięknie pachnąca .
MAŁGOSIU marketowych róż raczej nie mam ,więc nie wiem jakie oni tam mają.Jak widzę te owoskowane badylki to mi sie odechciewa ,bo kiedyś wszystkie mi padły .Na All u Bogdana 1 czy http://roze.kommart.pl/ czy we Floribundzie lub u naszej Gloriadei sa róże nawet niektóre niedrogie, a wiesz co kupujesz Tyle mogę Ci doradzić .Moja Pink Peace kwitnie cały sezon a kupiona za 6 zetków
MONISIU wiem ,ze Lincoln na pewno u Ciebie zagości ,a Papa ma większe kwiaty niż on
PINK PEACE kupiona jesienią 2010 pięknie pachnie i praktycznie cały sezon jest w kwiatach
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
POSTILION hod Kordes 1998 r syn. (KORtionza) posiada ADR. nowoczesna parkowa Niestety mam tylko 4 fotki w ubiegłym roku wcale mi nie kwitła z powodu przesadzenia .Jesienią miała długaśne pędy i mam nadzieję ,że w tym roku mnie uraczy znów swoimi pięknymi kwiatami . Wys 140-160 cm , szer 80 cm kwiaty 8-10 cm żółto- miedziane .To dziecina Westerlanda i Lichtkonigin Lucii więc wytrzymała .Pokrój ma wyprostowany, a w tej chwili rośnie przy zielonym płocie, bo przy tujach raczej miała marne szanse
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Keetee
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8553
Od: 15 paź 2010, o 00:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

O Jadziunia , ta Pink Peace z tymi dzwonkami....super je posadziłas ;:63 Czadowo to wyglada ;:333
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

Sliczna Pink Peace ;:138 Ja mam od Flascha i też na nią nie narzekam :D
Papę również kupiłam na All, ale od kogoś innego. Byc może chodzi o podkładkę? Może moja jest na innej niż Twoja czy Danusi, stąd różnice? :roll: Szkoda, bo Wasze bardziej mi sie podobają ...
Ale trudno, jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :wink: :lol:
Awatar użytkownika
Dyskrecja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1514
Od: 22 lis 2010, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

Jadziu, czy Ty jesteś pewna, że masz Maigold?, znowu dziś wertowałam Twoje róże i do tej mam wątpliwości, dziś wstawię u siebie, wpadnij zobaczyć.
Pozdrawiam, Henia
"Różanka w Sudetach"
Część 3 (Aktualna), część 2, część 1.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

HENIU próbowałam ją zidentyfikować i myślę ,ze pomyślnie .Teraz właśnie porównywałam ja tu http://www.rosebook.ru/roses/gallery/sp ... maigold/2/ . Wszystkie elementy mi sie zgadzają nawet kolor pąku ,czy tu http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.4075.1 .Nie upieram sie ,ale myślę ,ze to ona kolczasta królowa
IZULKO tam jest też Bogdan 1 u niego też kupujemy i żadna róża mi jeszcze nie wypadła od nich .Spróbuj wziąć z mojej patyczka a może wsadzę wiosna i będzie do lata ukorzeniona
DORCIA mnie też ten duecik sie spodobał tylko ,ze dzwonki zbytnio zdominowały różyczkę i nie wiadomo co trzeba było podziwiać :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

Piękne różyczki :wit Kusicielki
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

Dziękuję Ci Jadziulku ;:196 , ale mój Papa nie jest aż tak zły, żeby go wyrzucać, a na drugiego miejsca już nie mam ;:185
Wprawdzie nie mam żadnej róży od Bogdana, ale czytałam, ze forumki są zadowolone z jego sadzonek :D
Monikwiaty
1000p
1000p
Posty: 1468
Od: 27 lis 2011, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

Jadziu jak kiedyś odbędą się i skończą remonty z boku i przodu to Lincoln jako nr. 1 będzie i wiele innych piękności czerwonych ,pachnących , kuszących u Ciebie ;:196
Pozdrawiam, Monika.
Wstążeczka
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6839
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

Jadziu nie masz białego dzwoneczka do podziału? Co zamawiam to akurat sie skończyły, słonecznie u nas dzisiaj ciekawe jak długo ;:196
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

Jadziu :wit
dopiero u ciebie doczytałam, jakich wspaniałych rodziców ma Postilion, będzie z niego kawał chłopa! ;:138 ;:138
mamusia i tatuś są sporych rozmiarów, dają duże kwiaty i pachnące więc po dziecku możemy spodziewać się samych najlepszych cech! Już go lubię ;:108 Byłby idealny do żółtego żywopłotu... ale mnie pokusiłaś ;:124 ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

EWCIU Westerland trochę przemarza ,ale szybko się regeneruje ,wiec tacy rodzice to zaszczyt dla Postiliona .Dlatego posadziłam go tam gdzie teraz jest i mam nadzieję ,że wybrałam dla niego dobre miejsce . Ma tam też więcej wody, bo ziemia jest lepsza .Cieszę się ,że mogłam Cię czymś skusić :wink:
EWCIU mam tylko białego brzoskwiniolistnego ,bo takiego jak ten przy Pink Peace nie mam w kolorze białym .Dzisiaj też była ładna pogoda wiec wyruszyłam do sklepu .Kupiłam nasionka Facelii i Przypołudników .Trochę jej wysieję pod siatką
MONISIU no to juz sie cieszę ,ze czerwona powstanie czerwona różana rabatka .Wiesz ,że uwielbiam czerwone róże
IZULKO no trudno nie chcesz to nie ,ale moja propozycja zostaje aktualna w razie czego wiosną posadzę parę Meillandkowych patyczków :wink:
JADZIU więc trzeba dokupić i nie dawać sie za długo kusić :wink:
PURPLE TIGER floribunda syn. (JACpurr, Impressionist) hod. Christensen 1991.Wys. 80-100 cm szer. 70cm
Jest u mnie od jesieni 2009 i dopiero w tym roku zaczęła trochę szaleć w górę ,a najpierw poszła w szerokość . Krzew o pokroju wyprostowanym .Kwiatki 8-9 cm lekko pachną .Kwitnie praktycznie cały sezon
.

http://images10.fotosik.pl/3368/662d0e2ee86d7630med.jpg http://images10.fotosik.pl/3368/662d0e2ee86d7630med.jpg Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

RHAPSODY IN BLUE parkowa krzaczasta ,syn. FRAntasia ,hod.Frank R. Cowlishaw 2007 .Wys 200-245 .Jest u mnie od jesieni 2010 kwiaty w kolorze śliwkowym z białym środeczkiem .Kwitnie prawie cały sezon

images10.fotosik.pl/3369/637219e79a01b6e7med.jpg[/img][/url] Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”