Ogródek AGNESS

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
zwkwiat
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3081
Od: 12 lut 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pow. legnicki

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agniesiu, wszystko przeurocze, mam pytanie, czy ta macierzanka jest w innych kolorach? bo mam podobną ale kwitnie na biało?
Sęk w tym, że nie wiem czy już kwitła. Nie zwróciłam uwagi, ale przypilnuję.
Ogród zwkwiat,cz.aktualnaSzydełko
"Nie starzeje się ten, kto nie ma ma to czasu." Benjamin Franklin
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42181
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agnieszko ja też zachwyciłam się macierzanką, bo mam ich już parę i chociaż u mnie króluje glina to podsypuję piaskiem i sadzę, bo lubię :lol:
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Małgosiu fajny pomysł z macierzanką, ona świetnie rośnie na słabych glebach i warto ją posadzić tam, gdzie inne rośliny mają kłopoty :D Jest jej sporo odmian, niektóre mają żółte listeczki, inne żółto-zielone, jeszcze inne ciemnozielone ...

Aniu bardzo dziękuję ;:196
Z ręką tak sobie, palec nie wygląda najlepiej, ale mam nadzieję, że wszystko dobrze się wygoi....

Jolu dziękuję ;:196
Liliowce w fioletach faktycznie pasują kolorystycznie do Twojego leśnego ogrodu :D Zrób sobie wycieczkę w któryś weekend i bardzo zapraszam po sadzonki :D

Iwonko to bardzo prawdopodobne, że to macierzanka karpacka. Zaraz popatrzę w necie , dziękuję że zadałaś sobie trud i poszukałaś ;:196

Aniu tak, pysznogłówki wycinam niziutko. To powoduje, że nie ma zagrożenia mączniakiem, który faktycznie tak jak piszesz często pojawia się właśnie później. Robię tak od lat i one zawsze pięknie się rozrastają i obficie kwitną w kolejnym sezonie.... a i jesienią potrafią powtórzyć :D

Ewuniu te kwiatuszki są drobne, ale jest ich cała masa, może to zbliżenie sprawia takie wrażenie, że wydają się spore :D
Mam nadzieję, że będziesz zadowolona z takiego sposobu uprawy monardy :D

Jacku bardzo dziękuję :D
Jacku masz całkowitą rację, że nie wytrzymam bez prac w ogródku.... cały czas coś po troszkę podskubuję.... a to większe ziele, jak gdzieś się wychyli, a to przekwitnięte kwiaty 8-) :lol:

Anulko witaj w moim ogródku . Bardzo dziękuję za wizytę i zapraszam na spacery moimi alejkami :D

Eluniu dziękuję ... ale zazdrościć to Ty nie musisz niczego, sama masz mnóstwo pięknych kwiatów ;:196

Małgoś świetny wybór.... OT to wspaniała grupa lilii, bardzo, bardzo na nie namawiam i jestem pewna, że będziesz nimi oczarowana :D

Zosiu nie mam pojęcia, czy są podobne macierzanki kwitnące w innych kolorkach, ale bardzo jest to możliwe....
Znalazłam link, gdzie jest mnóstwo macierzanek, wprawdzie to strona sklepu , ale można sobie porównać odmiany ... Są tez białe, może znajdziesz podobną do Twojej :D
http://kwietnik.com.pl/pl/p/macierzanka ... -9537/8436

Marysiu świetny pomysł z podsypywaniem paskiem. Dzięki temu roślinki sobie radzą, a Ty masz co lubisz . U mnie najpiękniej kwitnie na skalniaku. Inne rosną na brzegu rabaty, rosną ładnie, ale niechętnie kwitną....

Jest tak dużo kwitnących kwiatów, że aż trudno zdecydować się co pokazać... każdego dnia zakwitają kolejne lilie i liliowce, już kwitnące są coraz bogatsze, więc pchają się przed obiektyw.... oto one 8-) :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13422
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Ten ciemny liliowiec z drugiego zdjęcia jest przepiękny i jak widać dobrze zadomowiony bo tak obficie kwitnie. :D
Awatar użytkownika
Grazka226
1000p
1000p
Posty: 1356
Od: 12 mar 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Dzień dobry, Aguniu ;:196 ;:168
Oj, nawet nie wiesz jak brakowało mi Twoich inspiracji, Twojej fantastycznej osoby i Twojego pięknego, kolorowego ogrodu ;:173 Przychodzę z kawusią w dłoni i podziwiam tęczę barw jaka jawi się u Ciebie w Twoim ogrodowym zakątku...przepiękne liliowce ;:167 a ogród wymuskany do granic...Aguś możesz być z siebie dumna!
Ślę buziaki!
Aktualny wątek http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 40&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Trzy­maj się z da­la od ludzi, którzy próbują pom­niej­szać Two­je am­bicje. Ma­li ludzie zaw­sze tak ro­bią, a nap­rawdę wiel­cy spra­wiają, że czu­jesz, że i Ty możesz być wielki. Mark Twain
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aguś :wit nie potrafię się nacieszyć zdjęciami z twego ogrodu ;:138
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Niezłą kolekcję ślicznych liliowców sobie nazbierałaś :) To zdecydowanie ich czas.
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Przepiękne te liliowce... zdecydowanie muszę powiększyć swoją kolekcję o te "szlachetniejsze"...
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Ogródek AGNESS

Post »

:wit

Agnieszko, wspaniałe liliowce ;:oj
Masz prześliczne odmiany :D
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek AGNESS

Post »

No i przez Ciebie Agnieszko zamówiłam sobie osiem macierzanek (tzn 4 rodzaje po 2 szt). ;:183 ;:183 ;:183
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7104
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aga, zemdlałam...tyle pięknych liliowców pokazałaś. ;:196 Ja nawet nie wiedziałam że takie istnieją. O nazwy nie pytam, to juz wyższa półeczka. Podziwiam.
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5402
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Witam po powrocie i ...ochłonięciu po ostatnich przeżyciach ;:196 .
Agusiu ...masz całą masę liliowców i to w jakich kolorach ;:oj ...lubię właśnie takie ...nie udziwnione , odmiany o kwiatach stonowanych - tak w kolorze , jak i w fakturze płatków .
16 odmian mam u siebie ...ale walka tego roku ze ślimakami mnie wykończy ... znalazłam fajne odmiany w pewnej szkółce - muszę kupić - chociaż pięć , bo nie są drogie . Lilie zostały zeżarte przez nornice ...ostały się tylko po jednej cebuli ; Fata Morgana , Annemarie's Dream , i Biedronkowa n/n .
Buziaki ;:196 ;:167
Awatar użytkownika
reniuniek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4611
Od: 30 sie 2010, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czerwionka koło Rybnika

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Witaj Agnieszko :D
U ciebie jak zwykle, pięknie i kolorowo :D Niezłą masz już kolekcję liliowców ;:180 Pozwolę usiąść sobie na huśtawkę i podziwiać twój rabatowy busz ;:196
Miłego dnia.
Mój zielony kwadrat cz.5-aktualna
Zapraszam :-) Renata
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”