Ogród Biedronki641cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5532
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród Biedronki641cz.4

Post »

Alu, piękne portreciki roślinne prezentujesz :) I jeszcze zdobywasz rośliny kolekcjonerskie ;:oj Mnie też niektóre gatunki już nudzą, inne nie odpowiadają moim wyobrażeniom, ale ogólnie pewnie to przez znudzenie...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11778
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641cz.4

Post »

Alu czy znasz nazwę tej pięknej jeżówki, podobna do Green Jewel. ;:218 Marcinki i aster w kolorach narodowych. :)
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641cz.4

Post »

Witam.
Zamiast gości,którzy się zapowiedzieli a nie przyjechali to dzień wolny wykorzystałam na pracach w ogrodzie. Wreszcie zrobiłam porządek w jednym z trójkątów. Wyczyszczony do zera. Rośliny nie chciane poszły na kompost. Miejsce jest na nowe nasadzenia. Tylko zastanawiam się będzie rosło pod judaszowcem. Czy stworzyć rabatę niebieską, czy tylko poprzenosić w jedno miejsce irysy, czy goryczki . A może byliny z trawami.

Marysiu delosperma moje zimowity już prawie przekwitły. Wyjątkowo szybo. ;:222
A goryczka o którą pytasz to makinoi '' Corona'' Jedna z wyższych. :wit

Maryniu marpa ta ładniejsza dziewanna nie wysiewa się i nawet nie zawiązuje nasion, bo na to zwróciłam uwagę. Natomiast wysiała mi się ta olbrzymia żółta i ją tępię. U mnie marcinki niskie też jeszcze nie kwitną,ale wysoki to już tak. Dzień miły bo zamiast w kuchni to spędziłam na powietrzu i przy pomocy M widać już efekty. Ten trójkąt to byłą zadra na sercu, bo rosło tam szmelc i powidło. Jutro powiat organizuje dożynki to mam ochotę się wybrać. Tobie też miłej niedzieli. :wit

Jurku a moje zimowity już przekwitają. U mnie jesiennie od dawna się robi. Wszystko przekwita . :wit

Mariolu pokazuje portreciki, bo w moim buszu nie da się pokazać ładnych rabatek, bo jedne drugie zasłaniają. Teraz troszkę poprzesadzam i poluzuje to będzie ładniej. Wiele razy pisałam,że dawniej kupowałam co mi wpadło w ręce a teraz pozbywam się byle jakich roślin i kolekcjonuje te , które jest ciężko zdobyć. Lubie nowości i zawsze z niecierpliwością czekam na ich pierwsze kwitnienie jak jeszcze przeżyją. ;:108

Soniu to jest właśnie jeżówka Green Jewel . Inne już przekwitają. Pościnałam kwiaty a ta cały czas kwitnie. Może tylko zieleń jest jej jaśniejsza.


Obrazek

Barbula będzie kwitła.

Obrazek

Powtórzyła kwitnienie.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11778
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641cz.4

Post »

Alu wydawało mi się, że jakaś jaśniejsza ta jeżówka. :) Barbula u ciebie przeżywa zimy, :shock: a tak mnie kusiła, może wreszcie trzeba spróbować. ;:173 Miłego świętowania na dożynkach. :wit
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5532
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród Biedronki641cz.4

Post »

Alu u mnie podobnie. Kiedyś też sadziłam co wpadło mi w ręce... Teraz wykopuje i w końcu trochę luzu między roślinkami. Bierzesz się za kolekcjonowanie... hmm, poważna sprawa :)
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród Biedronki641cz.4

Post »

Witaj. Masz świetne te białe jeżówki , wyglądają fantastycznie ;:108 . Czytałam kiedyś o barbuli ale nie spodziewałam się, że może przetrwać nasze zimy :shock: . Chociaż w sumie ostatnio to takie zimy nie zimy są ;:224 . Poczekam aż zakwitnie u Ciebie bo wygląda bardzo ciekawie ;:108 . Ogród masz bardzo ładny i fajnie, że zdobyłaś miejsca na nowe nasadzenia i teraz te dylematy ;:173 . Skąd ja to znam ;:306 . Pozdrawiam :wit .
maryna45m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 27 gru 2009, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Biedronki641cz.4

Post »

Alu udało Ci się wychować dziewannę u mnie utrzymała się 1 sadzonka ale nie chciało jej się kwitnąć i nie wiem czy wyrośnie wiosną a na tym miejscu posadziłam żeniszki. A Ty kupowałaś sadzonki czy sama siałaś????? Wyobraź sobie u mnie nie wiem skąd się wzięła 1 roślina "nikandra" .Pomogła mi pani z forum bo nie miałam pojęcia co to jest.A jakim sposobem znalazła się u mnie. tego nie wiem !!!!!!. Po eremusa pojadę w poniedziałek bo nie mogłam uchwycić Pana w domu. pozdrawiam.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4986
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród Biedronki641cz.4

Post »

Alu pewnie dla niektórych ludzi zabrzmi to dziwnie, ale jak ja ci zazdroszczę tych wszystkich prac ;:306 Też chciałam jeszcze w tym roku dosadzić sporo roślin, ale jakoś nie zanosi się na to... Zimowity śliczne, moje też już kwitną :D Ciekawa jestem ogromnie tych nowości ;:65
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641cz.4

Post »

Wczoraj upał a dziś pada. Deszcz był bardzo potrzebny.

Soniu ta jeżówka już przekwita i zjaśniała. Barbula ma już parę lat i przeżywa zimy bez problemu. A na dożynkach długo nie byłam , bo tłum ludzi ogromny. Pooglądałam z okolicznych gmin piękne wieńce i wróciłam do domu.

Mariolu to bardzo ciężka sprawa, bo kosztowna i nigdy nie masz pewności co przeżyje. ;:108

Ewelino to jeżówka Green Jewel,tylko w fazie przekwitania. A kwitnie jako jedyna już z dwa miesiące. Barbuli nic się nie dzieje. Mam ją kilka lat. A dylemat to ja mam zawsze przed wsadzaniem roślin czy to będzie dla nich odpowiednie stanowisko.

Marysiu maryna45m tę dziewannę kupowałam.Ma dwa lata i mało przyrasta .Sama z nasion kupnych wyhodowałam strasznie wysoką i żółta,którą wywaliłam,ale jest jej dużo siewek.
Może nasionko przyfrunęło i zasiała się. Jest jednoroczna,to jak jej nie chcesz to sama zaginie.
I co byłaś u tego pana? Kupiłaś?

Malgosiu wiem co czujesz, bo sama byłam po operacjach i nic nie mogłam robić w ogrodzie.Inni szaleli w ogrodach a ja tylko marzyłam,by coś porobić,ale zdrowie jest najważniejsze, więc odpoczywaj i nic nie rób. Nadgonisz w przyszłym roku. ;:108
Teraz ja widzę skutki tego przymusowego odpoczynku. Na nowości musisz jeszcze sporo czasu poczekać.

Kochani przyszedł czas na pożegnanie się.Wszystkim,którzy byli ze mną w tym wątku i go wspólnie ze mną tworzyli serdecznie dziękuję.

Dla was na pożegnanie moje kwitnące okno.

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”