Gdzieś tam na końcu świata...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Gdzieś tam na końcu świata...

Post »

Aniu ;:196 na foto widać kawałek iglaka, wygląda jak by był strzyżony...coś znalazłam w necie, zobacz ma pw. co o tym sądzisz :?:
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Gdzieś tam na końcu świata...

Post »

Aniu siej kochana .. tyle masz miejsca ,że powinnaś sobie dużo bylinek posiać... już w gruncie, latem :) takie swoje z nasion to pięknie rosną zdrowo ... tylko sobie zaznaczaj znacznikami co siejesz .

Dla Ciebie serducho Walentynkowe

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Gdzieś tam na końcu świata...

Post »

Aniu ale będzie pachnąco wiosną i latem. ;:138 Takie zdjęcia zawsze oglądam z rozczuleniem, jak inny teraz jest ogród. ;:215 Napisałam u siebie, że ogród to odzwierciedlenie naszej natury. Każdy człowiek jest inny i bardzo dobrze, bo własny ogród jest super, a cudzy może nam się podobać, ale nie pasuje do nas.
Awatar użytkownika
Sylwia85
1000p
1000p
Posty: 3555
Od: 24 lut 2013, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec

Re: Gdzieś tam na końcu świata...

Post »

Witaj Aniu :wit
A ja myślałam ze podpory to kupione. Brawa dla męża. ;:215 Ja jedna pergolę ( zresztą pierwszą w ogrodzie) mam metalową ale już była podpierana metalowymi drążkami bo pod ciężarem dławisza zaczęła się deformować.
Ja też marzę o różane. Tylko właśnie nie wiem gdzie ona miałaby być. Bo miejsca już coraz mniej. Posadziłabym dużo pachnących róż i lawendy. Cóż można sobie pomarzyć może kiedyś marzenie się spełni.
Zakupy super. Czy te nasionka to wcześniej będziesz siać? Czy w maju wprost do gruntu?
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Gdzieś tam na końcu świata...

Post »

Wiele się u Ciebie zmieniło. Widać to praktycznie z każdym wstawionym zdjęciem. Jestem u Ciebie praktycznie od początku i zawsze przypominam sobie pierwsze zdjęcia. Dużo pracy i są efekty. Coraz piękniej :).
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Gdzieś tam na końcu świata...

Post »

Aniu ;:167 na czosnki gotowce czekam w Biedr, co roku wstawiają różne odmiany.....w tamtym sezonie kwitły pierwsze, które kupiłam odmiana Moly. Na jesieni doszedł Mount Everest, z wymiany rośnie jeszcze Hair. Zwykłe też rosną, pomiędzy cebulkowymi. Z wysianiem nie zwlekaj, na początku Kwietnia dzień będzie już dłuższy można wysiać...powodzenia ;:138 Masz może fioletową odmianę wysoką :?: kwitnie dużymi kulami. Marzy mi się ta odmiana.
Awatar użytkownika
Andzia84
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 23 sty 2014, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 40 km na pn-wsch od Warszawy

Re: Gdzieś tam na końcu świata...

Post »

Aniu ;:196 Mi o czosnek niedźwiedzi u Ani (Annes77) chodziło :D Kupiłam jesienią cebulki-tylko 3 i kosztowały 5 zł. A zależy mi aby pięknie pokrył kobiercem ziemię pod krzewami owocowymi. Tak abym mogła sobie ususzyć i zamrozić. Uwielbiam go jako przyprawę :) I dlatego kupiłam nasionka. Dopiero w domu doczytałam że należy go siać jesienią, aby nasiona zostały zimą stratyfikowane. :) Stąd ta zamrażarka :) Ania też kupiła nasionka... ;:224
Mój jedyny czosnek ozdobny jeszcze nie wyszedł :( A co roku pojawiał się jako pierwszy...hm....
Awatar użytkownika
Andzia84
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 23 sty 2014, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 40 km na pn-wsch od Warszawy

Re: Gdzieś tam na końcu świata...

Post »

Dziewuszki Kochane ;:196
Siedzę sobie u rodziców. Lenię się aż wstyd :D Kuba męczy dziadków, a ja planuję, kombinuję i myślę co by tu jeszcze i gdzie posadzić. Na pewno kupię brzozę brodawkowatą youngii bo się w niej zakochałam już dawno temu, ale kilka lat trwało przekonanie Piotrka do zakupu takiej, karłowej odmiany (on chciał zwykłą, ale w końcu udało mi się na żywo pokazać mu jak wygląda youngii) i co najmniej dwie hortensje bukietowe. Chodzi też za mną rh Rasputin, ale to chyba jeszcze nie w tym sezonie. Trochę bylinek od Was ;:196 i trochę kwiatków z mojego siewu i koniec. Ah-i jedna róża-co do tego to dalej nie wiem jaka. Znając życie, pójdę na żywioł i kupię to co będzie na ryneczku. Później albo będę żałować, albo nie. Pewnie nie, bo każda róża jest piękna ....i będę myślała co dalej....chyba się przeniosę na część z sadkiem. Tylko jak tu Piotrka przekonać i wejść tam z kwiatkami ;:134

Beatko-Oj tak. Widoków letnich chyba każdy z nas już nie może się doczekać. Chociaż powoli kiełkujące wiosenne sprawiają że przynajmniej we mnie coraz bardziej drży serce, a ręce świerzbią żeby pogrzebać w ziemi.

Aniu-Dziękuję ;:196 Do gruntu to kupiłam tak jak na poprzedniej stronie-suchołuskę (to z myślą o letnich, suchych bukietach które trzymam w domu do kolejnego lata), groszek pachnący i maciejkę-to zawsze i obowiązkowo dla zapachu, chaber cesarski, kosmosy (aż dziwne że ich nigdy nie miałam), porcelankę dostałam od Violi (jestem strasznie jej ciekawa), białą aksamitkę-tej to już jestem potwornie ciekawa, wilca i pnącą nasturcję do zasłonienia części kojca psa, żeby nie było widać nieco koślawej budy-dzieła mojego Piotrka :D

Aneczko-Dziękuję ;:168 Ja też nie mogę doczekać się wiosny, ale te ostatnie mroźne dni sprawiają że nie czuć tak wiosenki w powietrzu i jakoś tak na dwór mnie jeszcze nie ciągnie...

Krysiu-Przynieś, przynieś. Jak dla mnie to niesamowita przyprawa. Zbiera się tylko po dwa listki z jednej rośliny i to do momentu przed zakwitnięciem. Zazdroszczę, że u Was ten czosnek rośnie w lasach. U mnie nie ma i trzeba się bardziej nagimnastykować. Tylko Krysiu-on jest pod ochroną, to wiesz.tak cichaczem ;:224

Aniu
-Daj znać gdy będziesz siała . U mnie mroźno, wiosna przystopowała i coś powyżej 0* nie chce wejść w dzień. Aż martwię się o swoje roślinki bo w nocy spory mróz u nas trzyma..a mnie z nimi nie ma, nie ma kto chuchać ;:306

Grażynko-U Was ciepełko? U nas wiosna przystopowała, aż nie chce się wychodzić z domu. Mroźny wiatr wieje i pomimo słońca jest okropnie. Przejdź się Kochana i za mnie na spacerek :lol:

Aniu-Zerknęłam i nie wiem co mówią ;:306 Ale to już wyższa szkoła jazdy...ja na razie przy sekatorze pozostanę i spróbuję spiralkę z jednej tui wyciąć. Kupiłam ostatnio 'mój piękny ogród'-wydanie specjalne odnoszące się do cięcia roślin w ogóle i tam była taka piękna spirala...ale trudna chyba do skopiowania.

Violu
-Dziękuję za kwiatuszka walentynkowego ;:196 A wiesz-mi te latem siane roślinki jakoś nie wychodzą. Nie wiem dlaczego. Wolę w domu, a później cieszyć się już kwiatami...na niedzielę szykuję wielkie sianie. Już nie mogę się doczekać.

Soniu-Masz rację, cudownie wraca się do zdjęć z sezonu ogrodowego zimą. Aż nie można uwierzyć że miałyśmy takie piękne, kwitnące ogrody. Ja jeszcze sama siebie pytam czy w tym roku też będzie tak wspaniale. A zazwyczaj jest jeszcze lepiej ;:215

Sylwuś-Dzięki w imieniu Piotrka ;:196 Dławisz to strasznie silna roslina, nic dziwnego że pergola nie daje sobie rady. Ja chciałam posadzić go przy siatce ogrodzeniowej, ale Piotrek mi zabronił twierdząc że siatka się zdeformuje. I w sumie ma rację :lol: A nasionka-to tak pół na pół-trochę do gruntu, a trochę teraz na parapety. Sylwuś buziaczki dla Ciebie i oby ogród Ci się poszerzył, aby i różanka się zmieściła ;:215

Madziu
Kochana tyle miłych słów. I oby było coraz piękniej i coraz bujniej. Tego dobie i Tobie życzę ;:196

Aniu-Zerknij na post wcześniej. Może w tym roku i ja bardziej za czosnkami ozdobnymi się obejrzę. Lubię te kule..tylko te ich zasychające liście trochę mnie drażnią.

I na koniec kilka wiosennych zdjęć. Myślałam, że fotki z wiosny jakimś cudem straciłam, ale tylko nie przeniosłam ich na aktualnie używany komputer. Znalazłam je na starym i ostatnio nie mogłam od nich oczu oderwać. Narcyzy i prymulki ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I pole mleczy za płotem. Wygląda wiosną przefantastycznie...tylko potem te nasiona wszędzie fruwające ;:224

Obrazek
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Gdzieś tam na końcu świata...

Post »

Aniu nawet nie wiesz jak marzą mi się już takie wiosenne widoki ;:173 Po zimie to nawet kwitnący mlecz cieszy ;:306
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Gdzieś tam na końcu świata...

Post »

Aniu plany zrobione, teraz tylko ciepła czekać. ;:218 Jednak wiosenne kolory najpiękniejsze. ;:215 Biała tawuła zjawiskowa.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Gdzieś tam na końcu świata...

Post »

No to dziewczyny czekamy na wiosnę. ;:65 ;:65 ;:65
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Gdzieś tam na końcu świata...

Post »

Ale się u Ciebie ciepło zrobiło. Kwiatuchy śliczne, ale ten koszyk zarąbisty. Nie niszczy Ci się pod gołym niebem? No i te kamory.. tak fajnie się wszystko komponuje. Mówisz że lubisz miszmasz.. ja tam widzę dobrze przemyślane kompozycje :).
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11705
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Gdzieś tam na końcu świata...

Post »

Ja chowam wszelakie ozdoby ogrodowe na zimę ;:333 A potem jak zrobi się ciepełko to z wielką radością znów je wystawiam ;:215
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”