Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, zaprosiłaś do domu fajne, kolorowe kwiatki ;:215 One pozwalają łatwiej znieść okres wyczekiwania. Wydaje się, że dzięki nim ta wiosna jakby szybciej przychodzi :)
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, witam w nowym roku i nowym sezonie ogrodniczym. Przerażona jestem widokiem Twojej magnolii. Ja przyznam się, że coraz bardziej uprzedzam się do magnolii. Dałam im ostatni sezon. Jedną już w tym roku zastąpię różą pnącą. Nie wyrzucę jej tylko przesadzę do pracy.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Widzę, że się ktoś ze snu zimowego wybudził a przed nami zimo :) Cześć Aniu :)
Ja również z niecierpliwością oczekuję wiosny. Mamy już luty więc będzie już tylko z górki :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Witaj Aniu, ja również w ostatnim czasie czuję się jakbym była w letargu. Z utęsknieniem wyczekuję wiosny. Prymule piękne, na pewno ożywiają wnętrza ;:108 Tak trzymać.
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Z wiosennych, jak na razie kupiłam sobie tylko bukiecik żonkili. Pierwiosnki kupię dopiero za jakiś czas, może wtedy dotrzymają i wysadzę je na działce? Do tej pory ta sztuka mi się nie udała.
Gabi jak widać też już czuje wiosnę. Przecież wszyscy wiemy jak zapaloną jest ogrodniczką ;:63
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4982
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Gabi w roli ogrodniczki jest super :D Też chciałam prymulki, ale zostały już takie mizeroty, że się oparłam pokusie :wink:
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11674
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu wiosenne prymulki i hiacynty trochę ratują nas przed zimową melancholią. ;:215 Kolor i zapach pobudzają do życia. ;:108
Pomiziaj Gabi, słodziutko wygląda z nosem w doniczkach. ;:167
Pozdrawiam i udanych wysiewów życzę. ;:168
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11704
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Luty trwa,a ja liczę dni do wiosenki naszej upragnionej. ;:167 ..moja młodzież mi się pochorowała,a i ja coś kicham,mimo,że czosnek zajadam i popijam herbatę z imbirem i miodem.
Wirusy szaleją,nie mogę się teraz położyć. Podobno na ból gardła dobrze jest possać kwiat goździka ususzonego z babcinej spiżarni,tak ostatnio wyczytałam...
Tymczasem kilkanaście dni wstecz ,kiedy zobaczyłam prognozę pogody wystraszyłam się,że moje róże dotychczas nieokryte mogą zmarznąć i w głowie jedna myśl,szybko jechać na działkę.
Telefon do tatka,a że był tego dnia 2 lutego przepiękny,słoneczny dzień to pojechaliśmy na krótko.
Zależało mi,aby okryć te najbardziej wrażliwe,czyli Anahe,Stephanie Baronnie i inne.
Niestety nie wszystkie miały farta,wiele z nich będą musiały same sobie poradzić.
Mrozik na następną noc przyszedł w postaci -10 także nie było tak źle.

Wczoraj wysiałam ostnicę,lobelię niebieską i kobeę fioletową,białej nie dostałam ;:224

Ewelinka ostnicę możesz kupić w sklepach internetowych,na all też dostaniesz ;:108
Ja ostatnio tak zrobiłam,bo w sklepach też nie mogłam znaleźć.
Prymule mi padają,to już lepiej tulipany w wazonie się trzymają. Poczekam do marca i na balkonie posadzę ze dwie. No i bratków już doczekać się nie mogę... ;:167

Ostnica zimową porą...

Obrazek

Wiolu skusiłam się na dwie prymule,ale po kilku dniach klapnęły ;:222 Chyba były podpędzone,one jednak najlepiej czuja się w niższych temperaturach. W mieszkaniu nie za bardzo.
Zrobiłaś już zakupy w F? Ciekawa jestem co wybrałaś? Ja planuję jedną różę na balkon do donicy i może jeszcze jedną perełkę zakupię?
Powojniki tak bardzo mi się podobają,ale u mnie nie chcą rosnąć,zanikają całkowicie albo kwitną jednym kwiatkiem. Może gleba im nie odpowiada. Włoskie powinny wszędzie rosnąć ;:333
Dlatego też mam kilka bylinowych,te zawsze odbijają:)

Jalitah z 2 lutego w pąku

Obrazek

Aniu kwiatki klapnęły,ale za to dostałam od mamci na urodziny bukiet tulipanów,więc teraz one zastępują kolorowe prymule. Hiacyntów dokupię,coraz więcej ich w sklepach :uszy

Trawy bardzo lubię...

Obrazek

Ewa moja magnolia mimo pęknięć nawet dobrze wygląda. Jestem ciekawa jak sobie poradzi wiosną,ma sporo pąków. Co się dzieje z Twoimi magnoliami?

Magnolia ma wiele pąków,ciekawe jak sobie da radę z kwitnieniem?

Obrazek

Piotr coraz bliżej do wiosny,odliczam czas z niecierpliwością. Czekam na bratki,można z nich tworzyć ciekawe kompozycje w koszach:)

Cebulowe wychodzą na powierzchnię...

Obrazek

Marlenko pochwaliłam się prymulami,a one zwiędły ech...ale to nic niedługo bratki je zastąpią :tan

Przebiśniegi

Obrazek

Iwonko no właśnie chyba za bardzo się pospieszyłam z prymulami ;:303
Gabi zawsze mi towarzyszy,uwielbia działkę i łopatę,którą notorycznie gryzie i śpi przy niej;)

Pompadoure w pąku

Obrazek

Gosiu i dobrze,że nie kupiłaś,bo widok klapniętych prymulek mnie nie nastraja ;:164

Urok traw zawsze w cenie:)

Obrazek

Soniu wczoraj wysiałam moją ulubioną ostnicę,lobelię i kobeę. Mam w planie jeszcze coś dosiać,roślinkę,której nigdy wcześniej nie widziałam na forum... ;:170
Gabi widząc doniczki zawsze musi je powąchać:)

Rh zielone jak na razie...

Obrazek

Moja towarzyszka na warcie:)

Obrazek

Magnolia z chorym pniem ma mnóstwo pąków...

Obrazek

Ogólny widoczek z 2 lutego

Obrazek

Będzie co ścinać...

Obrazek

Miłej końcówki niedzieli i przyszłego tygodnia :wit
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Trawy świetnie wyglądają nawet zimą ;:63 Żebym tylko pamiętała i kupiła je sobie latem. Róże w tym roku zadziwiają ;:oj Swoich już dawno nie widziałam, mieliśmy wczoraj pojechać, ale rozchorowałam się zostałam w domu
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11704
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Iwonka mnie też coś bierze,chyba z dzieci na mnie przechodzi wirus,czosnek jem często,dziś wezmę gorącą kąpiel może pomoże?
Tobie też życzę zdrówka ;:215
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Zdrówka Aniu !!!
Ja z córką również chorujemy. Ale niestety jutro do pracy. Córka ma ferie więc ma dobrze :)

Jak zwykle u Ciebie pięknie z klimacikiem :) Aż zatęskniłem za swoją działeczką.....

Pozdrawiam ;:168
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Prymulki tak niestety mają, że w domku padają raz, dwa. Zawieź je na działkę, będą kwitły :P
Ja jeszcze nic nie wysiałam. W weekend miałam podjechać do sklepu po nasionka ale też się rozłożyłam i w sumie z łóżka nie wychodziłam.
Moje róże w większość przykryte. Część ubraliśmy jeszcze w grudniu a w połowie stycznia, przed mrozami, okryłam pozostałe. Tylko te najstarsze muszą sobie radzić same, w końcu duże z nich dziewczynki.

Działkę mam śliczną nawet lutową porą. I ten las za płotem, mogę tylko pozazdrościć ;:167
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Witaj :wit . Tak właśnie zrobię, na all muszę zamówić nasiona ale pewnie coś do tego dobiorę bo nie opłaca się brać jednej paczki nieprawdaż :;230 ?? Wspaniałe zdjęcia nam przyniosłaś ;:215 . U mnie całkiem inne klimaty ;:224 . Cebulowe już poczuły u Ciebie wiosnę ;:108 . Trzymam kciuki za magnolię bo zapowiada się wspaniałe kwitnienie. Oby tylko nie było w m aju mrozów ;:218 . Pozdrawiam :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”