Storczyki Storczykowej

Zablokowany
Awatar użytkownika
Agnieszka_73
200p
200p
Posty: 416
Od: 16 paź 2008, o 21:17
Lokalizacja: Białystok

Post »

I nastała demokracja! :D:D:D:D:D:D A ja uważam, że Wanda ma rację, każdy ma swoje zdanie i chyba nie jest przestępstwem je wypowiedzieć? :)
To ja typ niepokorny :)
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4604
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Post »

BEATA55555 pisze:Ja odrobinę soku z cytryny lub grejfruta dodaję do wody w której są moczone storczyki!
Kurcze , ja storczyki podlewam samą czysta przegotowana i ustana wodą.... , nie dodaje nawozu bo za duzo słyszałem historii o spaleniu storczyków przez nawóz... , ale będę musiał sprubować z tym sobiem z cytryny... , duzo trzeba do wody dodać ? a na wiosne kupie nawóz i bedę stosował go ale w 3 - krotnie mniej niz zaleca producent...
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
BEATA55555
200p
200p
Posty: 393
Od: 22 wrz 2008, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Tulipan998 pisze:
BEATA55555 pisze:Ja odrobinę soku z cytryny lub grejfruta dodaję do wody w której są moczone storczyki!
Kurcze , ja storczyki podlewam samą czysta przegotowana i ustana wodą.... , nie dodaje nawozu bo za duzo słyszałem historii o spaleniu storczyków przez nawóz... , ale będę musiał sprubować z tym sobiem z cytryny... , duzo trzeba do wody dodać ? a na wiosne kupie nawóz i bedę stosował go ale w 3 - krotnie mniej niz zaleca producent...

Na dłuższą metę o samej wodzie to one nie pociągną!
Cytryna zmiękcza troszkę wodę,witaminek odrobinę też zawiera.
Ale sama cytryna to mało!Z drugiej strony to lepiej mało niż wcale!
Ja na butelkę 1,5litrową wody daję jedną małą łyżeczkę soku z cytryny lub grejfruta.
Awatar użytkownika
marta c
200p
200p
Posty: 387
Od: 7 cze 2008, o 01:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Post »

Tak jak pisze Beata na samej wodzie to one dlugo nie pociagna,storczyki musza byc dokarmiane i kropka :!: jezeli dasz do wody 1/4 zalecanej dawki na pewno ich nie "spalisz" a efekty na pewno beda.
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja dodaję nawozu 1/3 tego co podane na opakowaniu i co 3 podlanie przelewam samą wodą. Jak na razie zauważam same plusy :lol:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

z cytryną mogłabym kiedyś spróbować, ale nie wiem, ile się daje. dzisiaj dodałam do podlewania trochę nawozu, który kupiłam na wystawie. mam nadzieję, że im nie zaszkodzi. zwykle nie nawoziłam, bo mój T. uważa, że w tej wodzie jest wystarczającodużo składników.
Można i to podejrzewać. Ale jak dla mnie to zraziła się do myślenia, uczenia się i pracy - nad sobą przede wszystkim... Biadolenie, że nic poza Phal. i Vanda jej nie rośnie - przy jednoczesnym świadomym zaniedbywaniu czy wręcz powolnym zabijaniu tych innych (vide uprawa światłolubnych Cattley'i pod stołem). I to wszystko przy nieustającej deklaracji wielkiej miłości do storczyków. Niekonsekwencja to wręcz za mało powiedziane.
Dziewczyna lubi robić z siebie ofiarę żeby być w centrum zainteresowania - to kolejna refleksja nasuwająca się samorzutnie.
Do tego brak szacunku do innych, przekonanie o własnej wszechwiedzy...
I coś, co mnie osobiście denerwuje najbardziej - seryjne mordowanie roślin własnym lenistwem żeby nie określić tego mocniej. Ale cóż, rodzice zawsze kupią jej kolejne Tylko roślin żal...
Cattleye i inne też kiedyś były na oknie, ale teraz miejsca brak i na oknach zostawiłam tylko te, na których mi zależy i które chcą kwitnąć. a Cattleya nie chciała nigdy, obojętnie czy stała na oknie czy gdzie indziej. pod stołem są od niedawna, wcześniej były w szklarni (ale tam się nimi nie zajmowałam, bo tam nie zaglądam). a poza tym ja nie lubię być w centrum zainteresowania, lubię trzymać się na uboczu (a przynajmniej w świecie rzeczywistym).
Storczykowo, zaczynam podejrzewać, że jesteś może Kaszpirowskim w spódnicy i w pielęgnacji storczyków główny nacisk kładziesz na patrzenie

ja uwielbiam patrzeć na storczyki, a poza tym nie trzeba podlewać codziennie, więc zostaje mi tylko patrzeć. a poza tym nie w spódnicy, bo ja spódnic nie noszę...
Sorki, ale forum, to forum i każdy ma prawo wyrażać swoje opinie. Pepe patrzy z dystansu i dlatego więcej widzi. Można się nie zgadzać z jego opinią, ale nie wolno zabraniać wypowiadania. Nawet bardzo krytycznie. A Duśka na takie opinie zasłużyła.


ale mnie niech lepiej nie krytykują, bo ja tego nienawidzę i zawsze po krytykowaniu mnie dochodzi do kłótni, bo ja się nie zgadzam na to, by mnie ktoś obrażał i wytykał mi błędy. pewnie niektórzy myślą, że jak mam 15 lat to od razu mogą mnie obrażać i uważać zadziecko, ale ja już dzieckiem nie jestem i nie pozwalam się obrażać. uprawiam storczyki tak jak mi pasuje i nie powinniście mnie z tego powodu obrażać.
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Ja też stosuję nawóz tylko w 4 razy mniejszym stężeniu i jak na razie wszystkie żyją i mają się dobrze :lol: raz na miesiąc "przelewam" storczyki samą wodą (destylowana i kranówka - pół na pół ) :D
Nawóz z pewnością jest potrzebny tylko w rozsądnym stężeniu :P
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

mam nadzieję, że moim nie zaszkodzi... 3-4 lata temu kilka straciłam od nawozu. niecały rok temu kilka padło od deszczówki. też popaliły im się korzenie. to było w zimę, więc w deszczówce pewnie było więcej spalin i innych szkodliwych rzeczy niż zazwyczaj.

a co do storczyków, raczej mają się dobrze. pędziki na Phalaenopsisach rosną, niektóre wiążą już pąki. biały już ma 3 rozwinięte, a czwarty pęka, jutro może się rozwinie, ale jeszcze ze 20 zostało nierozwiniętych. będzie piękny, jak zakwitnie... o ile zakwitnie. listek belliny też chyba się powiększa, ale powoli. keik liodoro jest już spory, ma 3 liście, a najnowszy ma obecnie 20 cm długości. ale jest jeszcze za malutki by puścić pęd... ten keik wyszedł spomiędzy liści, ponieważ liodoro nie ma stożka wzrostu. takiego go kupiłam. pewnie ktoś mu urwał liść sercowy, bo nie wygląda na ugnity. gdzieś za miesiąc część pędów Phal. powinna już kwitnąć...
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4604
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Post »

BEATA55555 pisze:
Tulipan998 pisze:
BEATA55555 pisze:Ja odrobinę soku z cytryny lub grejfruta dodaję do wody w której są moczone storczyki!
Kurcze , ja storczyki podlewam samą czysta przegotowana i ustana wodą.... , nie dodaje nawozu bo za duzo słyszałem historii o spaleniu storczyków przez nawóz... , ale będę musiał sprubować z tym sobiem z cytryny... , duzo trzeba do wody dodać ? a na wiosne kupie nawóz i bedę stosował go ale w 3 - krotnie mniej niz zaleca producent...

Na dłuższą metę o samej wodzie to one nie pociągną!
Cytryna zmiękcza troszkę wodę,witaminek odrobinę też zawiera.
Ale sama cytryna to mało!Z drugiej strony to lepiej mało niż wcale!
Ja na butelkę 1,5litrową wody daję jedną małą łyżeczkę soku z cytryny lub grejfruta.
O nie to ja lece do sklepu po nawóz..... , oczywiscie nie dzisiaj bo dzis Niedziela.... :lol: . Biedny , ten mój pierwszy falek , odkad go kupiłem w kwietniu to nie miał żadnego nawozy tylko woda..... :oops: . Ale kwitł 6 misiecy i miał z 50 kwiatków :mrgreen: i teraz znowu bierze się za kwitnienie :D . Pozdrawiam
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

To tym bardziej go troche wzmocnij, sama woda jest dla nich jednak zbyt jałowa, storczyk tak jak każde żywe stworzenie potrzebuje odpowiednich składników odżywczych.

Bobi założyła osobny wątek na temat nawozów naturalnych, wkleiłam tam link z podanymi różnymi mozliwościami- polecam jak ktoś się boi odżywek gotowych.
No ale odpowiednio mała dawka jeszcze nikomu nie zaszkodziła, więc czego tu się bać?! Kwestia rozsądku i minimalnego wysiłku, żeby dobrze odmierzyć dawkę a nie "lać na oko".

Wszystkiego dobrego dla Waszych storczyków!
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Aha, można też nawozić dolistnie jak ktoś się boi o zasolenie podłoża- przecierać liście, zwłaszcza od spodu, wacikiem zwilżonym wodą z odżywką. I już! Rośliny tylko skorzystają, bo przy okazji będą miały kapiel zakurzonych liści ;)
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4604
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Post »

Dzięki wielkie za pomoc i rady ! :D , ide szukać ten watek... :wink: :) . Pozdrawiam :)
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

nie zaśmiecajcie mojego wątku postami, które nie są skierowane do mnie.


Biały Phal. ma już 4 kwiatki otwarte. niedługo może porobię mu fotki. inne pędy dopiero rosną. kwitnie tylko 9 Phalaenopsisów...
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”