Skromny ogródeczek Ani

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Grażynko u mnie w ogródku lata sporo pszczółek bo w trawie rosną mlecze i mimo że je koszę to i tak jakimś cudem kwitną :wink:

Danuto dziękuję :oops: Już i tak kwitną niektóre roślinki więc jest fajnie :wink: Ale i tak nie mogę się doczekać jak zakwitną róże bo jestem ciekawa na jaki kolorek :roll:

Dzisiaj zrobiłam kilka zdjęć

A to roślinki które obdarowała mnie Agness :lol: Dziękuję Ci Agniesiu bardzo ;:180
Hosta
Obrazek
Prymulki
Obrazek Obrazek

NN
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tak prezentuje się piwonia
Obrazek

Wierzba skupiona 'Pendula'
Obrazek

Bez
Obrazek

Tulipanki......mam tylko żółte więc jedno zdjęcie zrobiłam
Obrazek

Omieg kwitnie w całej okazałości
Obrazek

NN
Obrazek

Pozdrawiam
:wink:
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

A i jeszcze różyczki......tak wyglądają po wsadzeniu do ziemi
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A te różyczki nie chcą mi rosnąć :cry: Nie wiem czemu :roll:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
danutab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5172
Od: 25 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Aniu ja kupiłam 17 róż i 4 się nie opuściły.Będę musiała na
jesień lub w przyszłym roku dokupić te które zginęły.Zawsze przy
takich ilościach są jakieś straty.Myślę że te dwie twoje różyczki
już się nie opuszczą.Jednak zostaw je kto wie.
Pozdrawiam Danuta aktualne
Moje linki
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Post »

Aniu piękne prymulki, zachorowałam na nie , a różyczek cała masa , może te 2 jeszcze ruszą , ja nie mam szczęścia do nich miałam 2 razy po 2 krzaczki ,ale za każdym razem coś się z nimi złego działo, albo szkodniki albo mączniak, więc dałam sobie spokój. Jaka dorodna piwonia, jaki ma kolor?
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Post »

Witaj, różyczki te dwie ostatnie posadziłaś chyba za głęboko tak mi się wydaje. Odgarnij ziemię aby tylko korzenie były przysypane, szyjka korzeniowa powinna być odkryta. Jeśli kupiłaś w doniczce z ziemią torfową wykop otrzep z tej ziemi, wlej wody w dołek i posadź od nowa w ziemię którą masz w ogrodzie, udepcz dookoła. Ziemia torfowa momentalnie wysycha korzenie nie mogą pobrać wody i roślina usycha. Przez jakiś czas co kilka dni podlewaj obficie. Szkoda żeby się zmarnowały, przecież to królowa rabat. :P
Awatar użytkownika
elila
1000p
1000p
Posty: 1713
Od: 24 kwie 2009, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Całowanie (mazowieckie)
Kontakt:

Post »

Witaj Aniu! Ciesze się, że jesteś z nami. Pięknie robi sie w twoim ogrodzie. Jeszcze tylko deszczyku brakuje!
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Danutko szkoda że te 4 różyczki się zmarnowały :( Ale nadrobisz straty :) Zostawię je tak jak są albo zrobię tak jak napisała Anna11 :wink:

Mirko mi też bardzo się podobają prymulki :lol: Ja te róże mam pierwszy raz i się o nie martwię żebym czegoś nie pokręciła itp :oops: A mimo to z dwoma mi nie wyszło bo one były wcześniej w doniczkach ale te dwie co mi zmarniały przelałam i doradzono mi żebym wsadziła do ziemi :wink: Czekam na efekty ale nic :cry: W tym roku to piwonia mnie zdziwiła bo i jest bardziej gęsta i ma sporo pąków :) A kwitnie na różowo :lol:

Aniu masz rację chyba za głęboko je wsadziłam :oops: Nie kupowałam ich w doniczkach tylko miały troszkę ziemi i bryła korzeniowa była owinięta folią :wink: Ja je wsadziłam do ziemi ogrodniczej jak były w doniczkach, więc myślę że ziemia to chyba jest dobra skoro tamte w niej super rosną :roll:

A witaj Ewelinko :wink:
Dziękuję za pochwały ogródeczka :oops: A deszczyk to u mnie dzisiaj pada.....wreszcie :)
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11433
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Post »

Zazdroszczę Ci Aniu deszczyku , u mnie spadło dzisiaj kilka kropli tylko!A susza tragiczna się robi! Na działce mamy wodę to można podlać ale inne uprawy,lasy,sady?Nie ciekawie.A u Ciebie ładniutko się robi!A róże..no cóż taki los ogrodnika - raz na wozie raz pod wozem.Musisz je "przeboleć" - róże rzecz nabyta.Trzeba je wymienić chyba będzie i wszystko.Ale inne roślinki masz ładne!
pozdrawiam.
Maryna.
;:77
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Post »

I tutaj też zajrzałam :lol:
Piękne sedum zakochałam się.Tulipanki tez śliczniutkie.A co do róż to z własnego doświadczenia wiem że jeśli nie uschły gałęzie,to wszystko jest możliwe.U mnie jedna w ogóle nie puszczała z tych obciętych tylko zawsze gdzieś z boku odbija.A więc jeśli bardzo Ci nie przeszkadzają to zastaw i zobaczysz.A może akurat dadzą radę.
Awatar użytkownika
RomciaW
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5311
Od: 12 gru 2008, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Dawno mnie nie było u ciebie Aniu ale miotam się między działką i domem
i mam ciągle zaległości pięknie u ciebie zieloniutko się zrobiło.Mnie też zmarzło albo
wyschło kilka roślin dwie róże straszna susza, pamiętasz jak mówiłam Ci że wysadziłam
hosty ze słonka i opłaciło się są już dużo ładniejsze,
myślę że się pieknie jeszcze rozrosną miłego popołudnia życzę :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Maryno deszczyk popadał tylko przez jeden dzień a na drugi dzień tak słoneczko przygrzało że po deszczu śladu nie ma :evil: To fakt My jeszcze podlejemy naszą zieleninkę gorzej z lasami itp........Jak różyczki się nie odbiją to mówi się trudno..........będą następne :wink:

Deissy jak miło Cię tu spotkać :wink: Cieszę się że Ci się podobają roślinki z mojego ogródeczka :) Różyczki zostawię na razie tak jak są bo jeszcze całkiem nie uschły gałązki.......a nóż może jeszcze odbiją :wink:

Romciu ja u siebie tutaj mało co też bywam :oops: Zawsze są jakieś straty w roślinkach :( Pamiętam jak mówiłaś o hostach.....to super że pięknie Ci rosną :lol: Ja swoje posadziłam koło choinki i słupa więc jakiś ten cień zawsze na nie padać będzie :) A ja Ci życzę miłego wieczorku :wink:
Awatar użytkownika
natija
500p
500p
Posty: 559
Od: 8 lut 2009, o 23:43
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Widze,ze praca idzie na calego,coraj bardziej kolorowo :)
Awatar użytkownika
ewa 30
200p
200p
Posty: 263
Od: 29 mar 2009, o 14:52
Lokalizacja: Z POD WROCŁAWIA

Post »

Witaj Aniu
śliczne roślinki w twoim ogrodzie róże bardzo ładne a te co nie puściły to nie wykopuj bo lubią puścić od korzenia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”