Ogród Piotra-

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7281
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ogród Piotra-

Post »

Piotr-Sz pisze: Zauważyłem coś dziwnego w tym roku- niektóre krzewy mają wyraźnie opóźnione nie tylko kwitnienie, ale nawet wypuszczanie ulistnienia. Np moje dwie śliwy wiśniowe- dopiero nieśmiało puszczają liście- a wiele już widziałem kwitnących. I do tego niektóre pędy jakby przysnęły- są żywe, nieprzemarzły- ale nic nie puszczają.
U mnie jest podobnie, moja Hessei wygląda, jak w połowie przemarznięta, ale mam nadzieję, że ruszy i pozostała część drzewka. Zaraz wstawię fotkę ;:108
Nawet wierzba Hakuro ruszyła w połowie, uwierzysz?
Wino tnę co roku bardzo ostro, trzyba stwierdzic z całą stanowczością, ze to bardzo żarłoczne pnącze, bardziej cięte, bardziej rośnie w siłę i do tego jeszcze się rozłazi ;:14
Awatar użytkownika
Piotr-Sz
200p
200p
Posty: 461
Od: 28 gru 2010, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Leszno (okolice), Wielkopolska

Re: Ogród Piotra-

Post »

Hej. W ramach przerwy w pracach ogrodowych zamieszczam kilka zdjęć z dzisiejszego dnia :-) W tym jedno zdjęcie zawalonej pergoli. pozdrawiam i wracam do pracy :) :wit Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
patkaza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2619
Od: 22 cze 2010, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród Piotra-

Post »

;:3 napracowałeś się-ślicznie
a ten kamienny podeścik ślicznie teraz sie prezentuje
Opowieść o moim miejscu...cdnn
"Opowieści są jak ludzie z upływem czasu stają się coraz lepsze"pozdrawiam Aga
kongoset
50p
50p
Posty: 63
Od: 22 kwie 2011, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Piotra-

Post »

Witam.
Wpadłam z rewizytą.
No tak, znów ogród wyśniony, wymarzony...
Lecz nie mój :(
Wstyd mi pokazywać na forum to moje niezidentyfikowane "coś" :oops:
Jak patrzę na Wasze ogrody, to myśl mnie nachodzi jedna: " z czym ja do ludzi :?: "
Wiem, wiem, dopiero zaczynam swą przygodę-/nie mylić z zabawą/-w ogrodnictwo,ale jestem z gatunku tych niecierpliwych i chciałabym wszystko wiedzieć, a już najlepiej-mieć :D

Tobie gratuluję ogrodu,jest piękny. ;:180
Na pewno będę tu zaglądać.
Pozdrawiam.
Zielona Ja
* Marzena*
Awatar użytkownika
Piotr-Sz
200p
200p
Posty: 461
Od: 28 gru 2010, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Leszno (okolice), Wielkopolska

Re: Ogród Piotra-

Post »

Hej.
Marzeno- jestem pewien, że z czasem twój ogród będzie tak piękny jak sobie tego życzysz :D Jednak ogrodnictwo wymaga cierpliwości - zarówno w sferze czysto biologicznej- wzrost, rozrost roślin, jak i w sferze poznawania jego tajników. Nauka wymaga cierpliwości- tu się nie da nic przeskoczyć :) Ale widać u Ciebie ogromny zapał i chęci- nic więcej nie potrzeba- w takich warunkach wiedza przychodzi szybko:) Chętnie na ile będę mógł to pomogę:)

P.S.
Masz bardzo fajny, lekki sposób pisania- bardzo mi odpowiada :-) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piotr-Sz
200p
200p
Posty: 461
Od: 28 gru 2010, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Leszno (okolice), Wielkopolska

Re: Ogród Piotra-

Post »

A oto mój dzisiejszy nabytek. Już miałem w zeszłym roku kupić, ale jakoś nie wypaliło. Zależało mi na serduszce okazałej - raz, że idealnie w mojej ocenie odpowiada jej miejsce, dwa że podobno była to ulubiona bylina mojej babci- taki akcent sentymentalny- choć do specjalnie wrażliwych nie należę:)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ewka63
500p
500p
Posty: 796
Od: 17 kwie 2011, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkrakowskie spokojne ...
Kontakt:

Re: Ogród Piotra-

Post »

Grzesik pisze:Jak będziesz dalej tak szperał to wszyscy tu doła dostaniemy ;) Pięknie, wszystko dobrane z prawdziwym smakiem :!: ;:138
jesouuuu, ja juz mam doła

Piotrze, witaj.
twój ogród to po prostu marzenie. pracy w nim odwaliłeś tyle, że to się w głowie nie mieści. Pająki możesz spokojnie brać na rękę, nie gryzą :)

Pieknie, pięknie, pięknie.....
Mój zielony kawałek ziemi
Pozdrawim Wszystkich - Ewa
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ogród Piotra-

Post »

Witaj Piotrze.
Stworzyłeś mały raj ... gratuluję i podziwiam pracowitość a także konsekwencję w realizacji planów.
Zawsze podobały mi się duże kępy bylin bo wtedy widać ich prawdziwy urok.
Czytałam o Twym przykrym zdarzeniu z ub roku a raczej przeogromnej wpadce przy kupnie dalii na All... - też wystawiłabym komentarz taki aby odstraszyć innych potencjalnych nabywców.
Dalie kocham od zawsze i mam ich sporo zmieniając co jakiś czas odmiany bo działka nie z gumy i świadomość tego jest ważna przy nabywaniu nowości.
Życzę udanego sezonu.
Awatar użytkownika
Piotr-Sz
200p
200p
Posty: 461
Od: 28 gru 2010, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Leszno (okolice), Wielkopolska

Re: Ogród Piotra-

Post »

Dziękuję Ci za miłe słowa. Co do dalii- szczególnie potrzebne będą mi w przyszłym roku. Całkowicie przerabiam ogród frontowy ( nigdy nie fotografowany i co za tym idzie nieprzedstawiany na forum). Chcę główną jego atrakcją uczynić waśnie dalie- to ogród prostokątny, okolony żywopłotem formowanym i murem (w planie)- myślę, że będzie to fajnie wyglądać. Ale przyznam, że szukam forumowicza który chętnie odsprzeda mi swoje nadwyżki z kolekcji- nie zamierzam już ryzykować jak ostatnio. pozdrawiam
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ogród Piotra-

Post »

Uważam,że projekt dalii na rożnym tle będzie udany - trzymam kciuki za jego realizację.
W domu rodzinnym zamiast żywopłotów rosły rzędy dalii, mamusia kolorystykę dobierała w zależności od tła na którym miały rosnąć ... pięknie to wyglądało.
Wiesz Piotrze ... wieś i ogród od ulicy to wizytówka gospodyni,przynajmniej kiedyś tak było a w moim domu zawsze były kwiaty. Tyle, że z 20 lat temu nie było takiej ilości odmian.
W wolnej chwili wejdź do mojego albumu na Picassa - jest tam też osobny folder z daliami z ub. roku. Teraz dosadziłam kilka nowych odmian - jeśli coś się spodoba to na jesień zaklepuj ale wcześniej bo zawsze są chętni.
Awatar użytkownika
Piotr-Sz
200p
200p
Posty: 461
Od: 28 gru 2010, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Leszno (okolice), Wielkopolska

Re: Ogród Piotra-

Post »

Przeglądałem. Jestem zachwycony !!! Oczywiście, że z chęcią zaklepuję. Interesuję mnie wysokie odmiany- od min 90 cm. Szczegóły na priv :)
Awatar użytkownika
Piotr-Sz
200p
200p
Posty: 461
Od: 28 gru 2010, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Leszno (okolice), Wielkopolska

Re: Ogród Piotra-

Post »

Hej. Dzisiaj kolejny intensywny dzień w ogrodzie. Udało mi się zrobić kilka odkładanych czynności. Np. przesadziłem w końcu hortensje. Rosły nieopodal " lwa" , ale było tam relatywnie dla nich za sucho i zbyt słonecznie. Zamieniłem więc je z rudbekiami, dla których dla odmiany dotychczasowe miejsce było zbyt wilgotne i cieniste :) Dodatkowo do hortensji dodałem odnóżkę (własna już) funki "June", a do rudbekii przywrotniki ostroklapowe i żurawkę "purple palace". Poniżej zdjęcia moich wyczynów:) Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
dkny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1616
Od: 3 wrz 2009, o 18:55
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Ogród Piotra-

Post »

To dobra zmiana, a jak zaczenie się pełnia sezonu, to widok będzie powalający ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”