Moje Ogrodowe krople pamięci...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ra_barbara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2180
Od: 15 sty 2010, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Już świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Moje Ogrodowe krople pamięci...

Post »

Mirusiu
Ale ta pokręcona to mandżurska ;:108 Piękne masz krzesła :D A w jakim czasie przesadzałaś pigwowiec?Mi się nie powiodło,przesadzałam wczesna wiosną :roll:
:roll: mówisz mandżurska, to pewnie takowa ona jest :wink: .Ja mówię pokęcona a częściej "poparzona".Kiedy 1-wszego roku zaczęlismy porządkować dom,wlazłam na piec w kuchni by posprzatać, na piecu stały 2 gary wrzatku i tak jakoś mi sie chybotnęło do tyłu że spadłam na podloge a na mnie wylaly sie te gary z wrzątkiem.Najbardziej poparzona była jedna stopa, ale popryskałam czyms na oparzenia i dalej remontowałam, grzebałam w ziemi wdało sie zakażenie stopa jak bania, i wtedy dopiero poszłam tu na wsi do lekarza, a że pod przychodnią rosła pokrecona wierzba to chciałam miec pamiątkę, wiec 10cm. gałazeczke uszczknęłam ;:78 i jak mi sie odwdzięczyła :lol:
A tę stopę mam pechową bo później wbiłam sobie metalowe szczeble z bramy.....ale to już było......
Krzesełka i stoliczek to prezent od najmłodszej córki z okazji wszystkich naszych jubileuszy za rok2011.
Pigwowiec tez ma podobna historię jak i wierzba,tyle że wykopany z pod szkoły mojego męża, :wink: (kleptomania?) inne przesadzałam z wykopanych gałązek tylko wiosną i to wczesną marzec-kwiecień.Dziwne że Ci się nie przyjęły,próbuj do skutku :D
;:3 Fajny dzień dziś więc ja..."pierę, bielę i chleb piekę"-to jest regionalne powiedzenie na mojej wsi jak sie ma kuuupe roboty i nie wiadomo w co ręce włożyc ;:100
Abyście tylko potrafili położyć kwiaty pomiędzy smutnymi liśćmi życia! aktualny Co w trawie piszczy-2014-2017
Cz.1. cz.2. cz.3.Dziergam...bo lubię
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11716
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moje Ogrodowe krople pamięci...

Post »

Basiu robisz przetwory z pigwowca?
Awatar użytkownika
ra_barbara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2180
Od: 15 sty 2010, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Już świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Moje Ogrodowe krople pamięci...

Post »

Annes :D
oczywiscie że robię przetwory z pigwowca ale na 1-wszym miejscu jest Naleweczka ;:215
a także dżem i ostatnio marynowałam,choć w poprzednim sezonie mniej było owoców.
Plasterki pigwy do herbaty zamiast cytryny ;:92
Abyście tylko potrafili położyć kwiaty pomiędzy smutnymi liśćmi życia! aktualny Co w trawie piszczy-2014-2017
Cz.1. cz.2. cz.3.Dziergam...bo lubię
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Moje Ogrodowe krople pamięci...

Post »

Marynowałaś ? Ooooo Basiu, jak to robisz ?
W wątku o Żyworódce pierzastej wyczytałam Twoje spostrzeżenia - bezcenne :uszy , tu - mam nadzieję - różne oblicza pigwowca :uszy . Kobieto o wielu zaletach - ;:3
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7327
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje Ogrodowe krople pamięci...

Post »

Pięny ogród i Ty z wielkim charakterem do niego ;:138 Czytam Twoje perypetie i podziwiam że jesteś taką silną kobietą.Manie kleptomanki roślinnej ja też mam wierzbę też ukorzeniłam z wielkanocnego bukietu ale ja tnę przed świętami bo chętni są.Piękny masz pigwowiec ;:138 robiłam też dżemy z pigwowca a mąż nalewkę co roku robi ale nie mam swich owoców.Trzymaj się wszystko będzie dobrze ;:180
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
Halucha1
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 30 kwie 2009, o 13:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje Ogrodowe krople pamięci...

Post »

Basiu ! Zaglądam do Ciebie, zaglądam, a Ciebie jak nie ma tak nie ma. Choć nie wiem czy zdążysz odczytać w odpowiednim czasie to życzę Tobie i Twoim bliskim zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.
Pozdrawiam
Alicja
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3865
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Moje Ogrodowe krople pamięci...

Post »

życzę zdrowych i spokojnych Swiąt
Awatar użytkownika
ra_barbara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2180
Od: 15 sty 2010, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Już świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Moje Ogrodowe krople pamięci...

Post »

BARDZO DZIĘKUJĘ ;:196 Wam wszystkim że bywacie tu.Nie mam zupełnie czasu na pisanie.
Głowa mi pęka...........za kilkanaście dni najmlodsza moja latorosl ( ;:215 wreszcie) wychodzi za mąż, a ja jeszcze dłubię szydełkiem ubranka na butelki weselne i goździki "komunistyczne"-też ;:oj
Jeździmy z moim M po klinikach,konsultacjach i okulistach,i szczerze mam wszystkiego dość.Zaraz po ślubie córki będziemy wspólnie z okulistą podejmować decyzję czy warto spróbować, zaryzykować i zoperować oko które jest niewidome 12-lat i żadnych gwarancji,że widzenie wróci,ale podobno da się OCALIĆ OKO które obumiera.
Ciężko mi,po prostu jest mi cholernie źle :(
To nie śmiertelna choroba, wiem, ale czemu jest tyle kłopotów z załatwieniem czegokolwiek :?: :!:
;:218 ;:218 ;:218
-----------------------------------
Pigwowiec marynowany
50 dkg owoców pigwy
30 dkg cukru
2 szklanki wody
10 dkg papryki
2 łyżki octu spirytusowego(ja mam swój ocet winny tzn. z jabłek)
2 goździki
2 ziarna pieprzu
szczypta cynamonu
Owoce pigwy umyć, osuszyć, pokroić na ćwiartki, usunąć gniazda nasienne. Paprykę umyć, oczyścić, pokroić na ćwiartki, usunąć nasiona.(paprykę można ale nie koniecznie) Paprykę i pigwę ułożyć w 1 l słoju. Wodę doprowadzić do wrzenia, dodać przyprawy i cukier, gotować 5 minut, dodać ocet i gorącą zalać słój, szczelnie zamknąć. Pasteryzować 15 minut.
Pozdrawiam ;:167
Abyście tylko potrafili położyć kwiaty pomiędzy smutnymi liśćmi życia! aktualny Co w trawie piszczy-2014-2017
Cz.1. cz.2. cz.3.Dziergam...bo lubię
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7327
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje Ogrodowe krople pamięci...

Post »

Basiu wiem ile jest zamieszania jak wydaje się córkę za ten mąż ;:oj Ja przerabiałam też w czerwcu 3 lata temu i bardzo Ciebie rozumię a jeszcze problemy zdrowotne :?: Też wiem jak to jest, bo jak miał ślub najstarszy syn to byłam po dwóch operacjach i po chemii,a jak drugi syn brał ślub to miałam nawrót choroby ale nie pozwoliłam nic odwoływać.Nnapisałam Ci to wszystko żeby Ci było lżej :wit
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
ra_barbara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2180
Od: 15 sty 2010, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Już świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Moje Ogrodowe krople pamięci...

Post »

Elu ;:196 ;:167 dziękuję ;:97
Mam sentyment do Twojego imienia to też imie mojej córki tej drugiej co się wydała już 14lat temu :shock: .
A my mamy w tym roku TAAKĄ ;:219 okrągłą rocznicę slubu, że aż mnie przeraża by sie przyznać ;:204
Tym ślubem,( ostatnim, mam nadzieję :wink:) nie przejmuję się zbytnio bo młodzi wszystko sami organizują, będzie niewielkie przyjęcie weselne a ja jestem daleko i nie mam wglądu, czyli nie wtrącam się(ach...szkoooda... :wink: )
Tylko dłubię szydełkiem te ozdoby na stół.Nie narzekam bo lubie dziergać i odstresowuję się przy okazji.
Może to i kiczowate ale że wesele będzie w starej stodole i tak na ludową nutę to może i nikogo nie bedzie razić :D
-----------
Tak zaczynałam flaszkową panne mlodą.Młodego będe sztrykować drutami

Obrazek



Zakwitł mi grudnik w kwietniu

Obrazek
Abyście tylko potrafili położyć kwiaty pomiędzy smutnymi liśćmi życia! aktualny Co w trawie piszczy-2014-2017
Cz.1. cz.2. cz.3.Dziergam...bo lubię
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7327
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje Ogrodowe krople pamięci...

Post »

Fajne te Twoje dziergania ;:138 a grudiczek też mi będzie kwitł ma parę pączków ;:196
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
ra_barbara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2180
Od: 15 sty 2010, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Już świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Moje Ogrodowe krople pamięci...

Post »

Poniedziałkowe wycieczki po lasch.....
Obrazek Obrazek


ObrazekObrazek

drabina w ściółce :shock:
Obrazek

i...wielkanocnie :D
Obrazek
Abyście tylko potrafili położyć kwiaty pomiędzy smutnymi liśćmi życia! aktualny Co w trawie piszczy-2014-2017
Cz.1. cz.2. cz.3.Dziergam...bo lubię
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7672
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje Ogrodowe krople pamięci...

Post »

BASIU....jesteś jednak bardzo zorganizowaną kobietą....doktory które sporo zdrowia Ciebie kosztują...wycieczki....panna młoda już w odzieniu...kawaler czeka w kolejce na swój wystrój...dom wyremontowany......tylko Cię naśladować.......

...może i podejmę się dokonać takiego ruchu jak Ty zrobiłaś...

:wit :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”