Grubosz - Crassula Cz.1

Zablokowany
arkandor
500p
500p
Posty: 733
Od: 17 lip 2008, o 10:04
Lokalizacja: śląskie

Post »

To Austrocylindropuntia subulata - forma monstrualna

pozdrawiam, arkandor
Awatar użytkownika
lwica79
50p
50p
Posty: 92
Od: 19 kwie 2008, o 23:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Co to za roślina?

Post »

dobosia pisze:wyglądała nieciekawie i tak w sumie to chyba rzeczywiście dziwnie wygląda.[/URL]
wygląda pięknie! i diabelnie ciekawie! jest bardzo oryginalna :) . Ja pierwszy raz taką widzę i podoba mi się :) . Czy ktoś wie jak duża może urosnąć w warunkach domowych taka Austrocylindropuntia subulata ?
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

W przyrodzie największe bywają takie:
Obrazek
Austrocylindropuntia exaltata TB294B.4 Mariscal Caceres, Huancavelica, Peru, 2833m
NA fotce bardzo blisko spokrewniony gatunek z A.subulata. Jak widać, ptaki czasem zakładają na nich gniazda. Wysokość do ok. 4m.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22038
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

No okaz dla nas... ale nie chciałabym tak wielkiego,
jest brzydki ,odpychający ,nie dość że kłuje to jeszcze wygląda jak zasuszony.
Tylko końcówki zielenieją.
Wolę malutkie... :D
Awatar użytkownika
lwica79
50p
50p
Posty: 92
Od: 19 kwie 2008, o 23:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post »

a ja gdybym miała własne podwórko (oczywiście w odpowiednim klimacie :) )bardzo bym chciała coś takiego na nim mieć..przecież to szalenie "inne" od tego co można oglądać na codzień :) , zwłaszcza takie zasuszone :)
Awatar użytkownika
NINa
200p
200p
Posty: 468
Od: 15 maja 2008, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post »

Uszczknij mu najmłodsze liście i trzymaj w słonecznym miejscu ale tak, żeby nie przypaliło liści. Bardzo ładny jest, ale wymaga więcej światła :) Grubosze zawsze się wyciągają z braku nasłonecznienia.
Awatar użytkownika
dobosia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 13 sie 2008, o 22:01
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Właśnie on jest w bardzo słonecznym miejscu bo na parapecie przez cały rok :D Mam tylko do Was jeszcze pytanko.... czy nowe grubosze które dopiero co wzeszły obok należy przesadzić od razu czy poczekać aż podrosną???? Obawiam się że się nie pomieszczą wszystkie w jednej doniczce, ponieważ z liści które oderwały się od łodygi dość sporo się ukorzeniło i puściło masę malutkich listków... Dzięki z góry.
Awatar użytkownika
NINa
200p
200p
Posty: 468
Od: 15 maja 2008, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post »

To może go przenawoziłaś albo ma ziemię zbyt bogatą? Kaktusowa jest w sam raz ;)
Można przesadzać od razu.
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Jeśli grubosz rośnie szybko ma zbyt wiotkie, elastyczne łodygi i to bywa przyczyną ich wyginania się pod ciężarem liści.
Grubosz nie lubi zbyt dobrej ziem ( rzeczywiście " kaktusawa"jest w sam raz) ,nadmiaru wody, znosi nawet okresowe zasuszenie , gdyż doskonale gromadzi wodę w skórzastych liściach.Uwielbia ciepło i słońce, nie wymaga zbyt częstego nawożenia. Powinien wytwarzać krótkie , szybko drewniejące , sztywne łodygi. Sądzę ,że zważywszy na nadchodzącą porę roku, powinnaś ograniczyć podlewanie i aż do wiosny niczym go nie zasilać. Niech stoi nadal przy oknie.Oczywiście w razie problemów z pokrojem rośliny - grubosza można doskonale formować . Przycinanie odłożyłabym jednak do wiosny.

Obrazek Obrazek
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
pieszy81
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 wrz 2008, o 14:39
Lokalizacja: Konin

Post »

Witam,

Przemo, czy ja również mógłbym mieć do Ciebie prośbę?? Znalazłem ostatnio u brata takiego grubosza (zdjęcie poniżej) :) Nie wiem ile ma lat, ale sądząc po rozmiarach, to trochę już sobie rośnie :) Chciałbym go ukształtować na coś co będzie przypominało bonsai :) W przyszłości wsadzę go głębszej misy, niemniej w tym momencie chciałbym mu nieco zagęścić koronę. Możesz mi zatem podpowiedzieć, gdzie najlepiej przyciąć ten okaz??

Z góry dziękuję za pomoc :)

Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Proszę bardzo, przesadź go w płaską donicę do bonsai tydzień przed przed cięciem, odpowiednio przytnij bryłę korzeniową i dopasuj do doniczki tak byś miał jeszcze miejsce na uzupełnienie w doniczce bonsai świeżą ziemią.(grubosze świetnie znoszą cięcie bryły korzeniowej)
Obrazek :D
pieszy81
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 wrz 2008, o 14:39
Lokalizacja: Konin

Post »

Wielkie dzięki :)
Oczywiście, jak już potnę i przesadzę, to pokażę co z tego wyszło :)
Awatar użytkownika
Frania
50p
50p
Posty: 82
Od: 7 wrz 2008, o 09:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Grubosz

Post »

Mój grubosz a raczej dwa grubosze w jednej doniczce,czy ja muszę je rozsadzić czy mogą dalej rosnąć . A może je przyciąć
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”