Ogród 100 róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród 100 róż

Post »

cześć Aniu lubię tu do Ciebie zaglądać.Piękny masz ogród i różyczki cudowne.Będzie mi bardzo miło,jeżeli teraz ty mnie odwidzisz i zobaczysz moje włości.
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż

Post »

Ewa, z przyjemnością się przejdę po Twoim ogrodzie. No, to do zobaczenia... :D
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
MALGOS9
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 20 sty 2013, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród 100 róż

Post »

Witaj Aniu. Dzisiaj trafiłam do Twojego wątku i zachwyciłam się różami. Wspaniała kolekcja. Pozwól, że będę odwiedzać Twój ogród i podziwiać Twoje królewny. :D
Pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25162
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród 100 róż

Post »

Aniu, muszę koniecznie wpisac się w Twoim wątku. Mimo, że wkleiłaś mało zdjęć ogólnych to juz wiem, że to bedzie jeden z moich ulubionych ogrodów. Jest bardzo elegancki, a zarazem taki swojski. Uwielbiam taki klimat.
A teraz o różach
Miałam Szekspira. Niestety chyba nie przetrwa zimy. Czytałam Wasze dyskusje na temat zachowania róż w różnych ogrodach. I mam na ten temat swoje przemyślenia. Wydaje mi się, że Maja po części ma rację, że zachowanie róży zalezy od podkładki. A to ma z kolei związek z zimowaniem. Jeśli róża podmarźnie zaczyna łapać choroby. Przynajmniej u mnie zauważyłam taką zależność. Tak stało się z Szekspirem. On najbardziej oberwał w zeszłym roku. Rósl, ale ledwo. Myślę, że tej zimy już nie przetrwa. Innym przykładem jest moja nn. Do tej pory była to jedna z najzdrowszych róż w ogrodzie. Po zeszłorocznej zimie zaczęła łapać plamistość. Może to, że korzonki podmarzną, są słabsze, nie mają siły transportować odpowiedniej ilości pożywienia i wody powodują osłabienie całego krzaczka i większą podatność na choroby?
Zastanawiam się nad Twoim Lions Rose. Mój jakoś wygląda inaczej. Jest bardziej kremowy. Twój wpada w róż.
Awatar użytkownika
danutab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5172
Od: 25 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród 100 róż

Post »

Dziewczyny napisałam że Andre Le Notre lubi półcień ale w słońcu jest również piękny tylko jego środek jest nieco jaśniejszy. Kwitnie jednak kilka krotnie więc na pewno późniejszym latem i jesienią będziecie mieć okazję to zobaczyć.
Pozdrawiam Danuta aktualne
Moje linki
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3222
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Ogród 100 róż

Post »

O matko ;:oj
Ania, masz Innocencię ;:oj ;:oj ;:oj
W tym roku miałam myśl, żeby zamiast Pastelli zrobić z niej szpalerek...ale są pastellki...w sumie nie żałuję....
Jak wygląda krzew Innocencii? Nie daje mi to spokoju....
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż

Post »

Witam Małgosiu! Zapraszam, kiedy tylko będziesz miała na te odwiedziny ochotę :)

Cieszę się Gosiu, że Ci się spodobało. Słuchaj, może tego Williama nie spisuj jeszcze na straty. Zima wszędzie była taka łagodna; jeśli nie padł, to może na wiosnę się wykaraska? Z drugiej strony, jeśli róża jest słabowita, ja z reguły niestety nie mam sentymentów i po prostu się jej pozbywam... Oczywiście zgadzam się z Tobą w kwestii podkładki ? to przecież może być jedna z przyczyn.
Lions Rose potrafi przybierać różne kolorki, ale najczęściej oczywiście jest kremowo-biały, choć najciekawszy ma początek ? z morelowo-miodowym środkiem.

Lions Rose
Obrazek

Danusiu, :wink:

Justi, dokonałaś słusznego wyboru, jak sądzę. Innocencia ma niewielkie urocze kwiaty, które jednak bardzo szybko przekwitają (zupełnie nie po niemiecku :;230 ). Krzew dorasta do ok. 50 cm.
Zdjęcia poniżej pochodzą z lipca.

Innocencia
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9885
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogród 100 róż

Post »

Ta Innocencia ma kwiatuszki podobne do White Cover , lubię takie niewinne maluszki. ;:173
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż

Post »

Tylko pewnie lepiej by jej było w większej grupie siostrzyczek, bo sama jest trochę zagubiona, dlatego szykuję jej nowe miejsce.

Poniżej prezentowana ostatnio rabatka, inne ujęcie. Tam też planuję na wiosnę zmiany, choć chyba najmniejsze. Białej jeżówce i piwonii (dalszy plan) już dziękuję. W tym miejscu chcę umieścić 3 nowe róże.

Obrazek

I parę innych fotek:
Kosmos
Obrazek

Lady Salisbury
Obrazek

Pastella
Obrazek

St Cecilia
Obrazek
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11715
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród 100 róż

Post »

Lady Salisbury śliczny bladawiec ;:108 Czemu jezówki Aniu chcesz usunąć? Pięknie tam wyglądają ;:224
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Ogród 100 róż

Post »

I ja chciałabym dołożyć kilka słów zachwytu nad Lady S. Pięknie uformowany kwiat, z pofalowanymi płatkami w słodkim kolorze ... ;:173 . Prześliczna !!!
Jak się sprawuje u Ciebie ta róża, Aniu?

No i również zapytam, czemu chcesz pozbyć się białej piwonii???
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż

Post »

Ania, Monika , jeżówka i piwonia zostaną przeprowadzone w inne miejsca. Muszę gdzieś "upchnąć" te swoje nowe nabytki. Mam nadzieję, że będzie ładniej :wink: .
Lady Salisbury ma rzeczywiście bardzo atrakcyjny, duży kwiat. Wypuściła dość długie, pokładające się pędy. W drugiej połowie lata chwyciła trochę czarnej plamistości. Liczę na to, że w tym roku to już będzie tylko lepiej ...
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9885
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogród 100 róż

Post »

Jak ja Cię dobrze rozumiem, też niektórym bylinom mówię że im dziękuję ;:306 i albo dostają inne miejscówki w moim ogrodzie albo wędrują do innego. ;:173
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”