Fasolka szparagowa cz. 2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Posiałam już pół paczki fasolki pnącej fioletowej. Jeśli nic z tego nie wyjdzie to posieję jeszcze raz... :heja
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2471
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

To ja tez się przyznam- dziś posiałam 3 rządki fasolki szparagowej. Jest ryzyko- jest zabawa ;:306 ;:306 ;:306
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Miejmy nadzieję że te mrozy do nas nie dotrą: http://www.niederschlagsradar.de/nieder ... ent=europa
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Też mam taką nadzieję bo fasolka fasolką ale balotów boczniaka naprawdę by było żal....
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Boczniakowi to nie powinno zaszkodzić.
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Wolusia,nie chcę cie martwić,ale w takiej temperaturze fasolka ci nie skiełkuje ,tylko zgnije w ziemi :roll: Przerabiałam to juz parę razy.
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2471
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Nie będę rozpaczała- to moje ryzyko...Na pewno napiszę, co się stało i wysieję nową :lol: Wybrałam swoje najgorsze nasionka ;:306 , licząc się z porażką.
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Dziękuję za pocieszenie w sprawie boczniaków -mam też taką nadzieję że nie zmarzną - i tak baloty przyjechały bez małych zalążków więc pewnie poczekam na pyszności.

Fasolka raczej nie zgnije chyba że będzie posadzona w bardzo wilgotną ziemię-u mnie takiej nie ma. Warto spróbować bo każdy rok jest inny i o innym czasie zaczyna się sezon wegetacyjny.
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1588
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Ja sprobuję wsadzić nasionka w domu do kubeczków i jak tylko wyściubi "nos" na powierzchnię to rozsada trafi do ogrodu pod tunelik. Może w ten sposób uda się mieć wcześniej fasolkę :)
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Nie tylko nie zaszkodzi ale może pomóc,bo on potrzebuje obniżenia temp. aby zaowocować. (mowa jest oczywiście o b. ostrygowatym a nie o jakimś importowanym ,ciepłolubnym wynalazku)
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Oczywiście standardowy ostrygowaty chciałam na święta a czy będzie zobaczymy. Za ciepło nie jest więc stoją jak na razie w miejscu ;:145 Zawsze w kwietniu zamawiam :) dwa baloty.

Wczoraj udało nam się wygospodarować kawałek ziemi przy murze i częściowo przy nim ą malwy a reszta pójdzie pod fasolkę. Zastanawiam się tylko czy może być posiana gęściej.
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
dyrydyry7
500p
500p
Posty: 587
Od: 21 sty 2014, o 00:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Sadzona teraz fasolka do ziemi raczej nie wyrośnie, ziemia jest za zimna a fasolka ma dużo białka i łatwo się psuje , dlatego lepiej podkiełkować, trwa to dzień, dwa, i posadzić do doniczki, można po dwie do jednej i jak tylko wystawi łodygi to na zewnątrz , ja wysiałem na początku marca do doniczek, jak wykiełkowały to od tego czasu stoją przed domem od południowej strony w skrzynce, przykryte folią , na noc zarzucam jeszcze włókninę i jeszcze raz folię i ładnie rosną :)
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1588
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Koniecznie pochwal się zdjęciami :)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”