Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25163
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Już zaczyna kwitnąc kokoryczka?
U mnie dopiero wypuszcza
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11457
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Sobota .... dla niektórych początek weekendu :) pogoda jak zwykle się skiepściła ;:131 u mnie szaro...słoneczka nie ma ale ma padać deszcz , 21 st.prognozowane ;:131 ...liczyłam ,że wpadną dzieci na działkę , miałabym dla nich robótki troszkę ! Znowu nici ! Szczęściarze ...??? Nie , woleliby działkę , grilla, słoneczko ...a szczególnie ...pies ,który na hasło "działka" bardzo się ożywia i zaczyna szaleć !
Ale wczoraj też była taka prognoza a deszcz tylko przywrotniki zrosił ! :) ;:177

wczoraj u mnie taka paskuda grasowała
Obrazek

moje azaliowo-różanecznikowe "bonsai " :) Obrazek

Ruda Zaba ciesze się ,że zaglądasz do mnie , bardzo dziękuję! to złotlin jeszcze raz :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gosiu witam serdecznie ;:196 rośliny tak szybciutko się rozwijają ,że można "przegapić" ich kwitnienie !Trzeba się uważnie rozglądać a to jak sama wiesz ułatwia nam fotografowanie ! :D
Dopiero na tej fotce przyuważyłam,że w kąciku czosnek niedźwiedzi zakwitł...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dla Marty-koziorożca mój mini rh Billy Nowinka :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

czosnki jeszcze nie zakwitły a już liście przysychają
Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5197
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Przywrotnik w brylancikowych kropelkach ślicznie się prezentuje a kokorycz już Ci zakwitła ;:138 moja dopiero się rozkręca.
Pięknie Ci wszystko kwitnie i tawuła i złocisty złotlin jap.a powojnik Markham' s Pink cały w różowych dzwoneczkach. ;:215
Awatar użytkownika
Ruda_Zaba
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 28 cze 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Fajne to bonsai, duże jest?
Chusteczka na R.O.D <-- wątek ogólny
róże na chusteczce <-- wątek różany
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Witaj Maryniu,przyglądam się jak pisałaś u mnie temu miniaturowemu rhododendronowi praktycznie taki sam ,czy ta nazwa jest pewna ?,bo zastanawiamy się z Anią Sweety ,bo pisze ,że kupiła jako azalię ,a ja nie pamiętam co kupiłam ,bo to było dawno,i nie wiemy ,czy u mnie to azalia ,czy rhododendron,w ogrodzie masz przepięknie :wit ;:168
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

A czemu paskuda.....biedronka raczej nią nie jest. :wink:
Nasza czy nie nasza, ale i tak obie zjadają mszyce, więc niech sobie jest.
Sporo takich wyciągałam z szczelin okiennych jesienią a i teraz znajduję pojedyncze "trupki".
Też mam takie azaliowo - rho drzewko, ale jeszcze nie kwitnie.
Piękna zieleń po tych deszczach się zrobiła.
Miłego weekendu. :wit
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

U mnie pada dopiero dzisiaj :D Wczoraj zrobiłam sobie maraton "pielniczy", więc wieczorem na nic nie miałam siły, a i paluszki nie chciały się zwierać. Dziś już prawie normalnie śmigam po klawiaturze :D
Przesadziłam kilka roślin na nową rabatkę hostową (tam mam miejsce 8-)), porządnie się podleją. Moje hosty pokazały kły, daleko im do rozwoju liści. Dlatego m. in. lubię do Ciebie zaglądać :wink: Marzanka jeszcze nie kwitnie.
Do zakończenia pielenia po zimie zostało mi 1,5 rabaty, dzika grządka i reorganizacja skalniaka-sezonu mi chyba zabraknie :D Warzywnika nie liczę, bo zajmę się nim dopiero w przyszłym tygodniu, kiedy będę siać ogórki i fasolę szparagową. Reszta posiana wcześniej rośnie :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Witaj Maryniu ;:196
Pięknie wiosnennie u Ciebie.Kwitnienia okazałe ;:138
Moje roślinki pewnie ruszą dopiero teraz po deszczu.
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Iw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 942
Od: 4 sie 2008, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Maryna, ale u Ciebie wszystko takie okazałe, aż oczy się śmieją podczas oglądania.
Nawet paskuda świetnie wygląda ;:306

Czym Ty dziewczyno karmisz te roślinki, że one tak pięknie rosną :?:
A u nas susza ;:145 , już coraz dotkliwsza i widać to, że rośliny potrzebują deszczu ;:108
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Pudło Maryniu nie znam marzanki wonnej-musze się dokształcić :D
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Maryniu masz tak dużo różnych kwiatów w ogrodzie, że oczopląsu można dostać, aż Ci trochę zazdroszczę, ale tak pozytywnie, gdyż mogę zawsze coś ciekawego wypatrzeć. :D
U mnie także smutno w wątku, no ale ja takich pięknych zdjęć nie robię.
Intryguje mnie ta biedronka- chyba nie jest prawdziwa?
Pozdrawiam serdecznie. ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11457
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Wczoraj pogoda dopisała w sensie ,że nie padało i było ciepło chociaż bez ;:3 .Takiej inwazji działkowiczów dawno nie widziałam! Plewieniom / w moim regionie się plewi / i koszeniom nie było końca!
U mnie były dzieci , każdemu coś tam zostało przypisane do zrobienia...robota poszła migiem , potem grillowanie, kaszaneczka, kiełbaski , podłoże poświąteczny mamusi... Najważniejsza atmosfera a ta była przednia ! ;:167
Piesek też był... :)
Obrazek

Stasiu ;:196 miło ,że jesteś u mnie !Przywrotnik Ci się spodobał..ja go mam od początku mojego działkowania
ale go nie darzyłam sympatią ...od kiedy param się fotografowaniem , zmieniłam o nim zdanie i toleruję go...
Za rozpoznanie powojnika dziękuję, tak przypuszczałam,że to on bo był u mnie bezimienny.. :) .
A kokoryczka zakwitła dosłownie z dnia na dzień! :) A rośnie w miejscu, które nie często odwiedzam i nie mam "podglądu" na nie... :)

Obrazek

Ruda Zaba - to p.s bonsai azaliowe jak na azalię wielkość średnia... :) powstało spontanicznie po ogryzieniu przez sarny przez kolejne zimy !
Obrazek

Obrazek

Martuś w spr. rh odpowiedziałam u Ciebie! :) Miło,że Ci się podoba u mnie!

Obrazek

Graziu czytałam coś niezbyt pochlebnego o tej "obcej" biedronie ale już zapomniałam co... jednak jej nie lubię nawet z wyglądu jest wstrętna!Dziękuje za odwiedziny! ;:168

Obrazek

Ewciu pracowita dziewczyno u mnie nie padało w dzień , zanosi się na 2 następne dni przelotnych opadów...a przydała by mi się pogoda...Właśnie zagrzmiało , dzisiaj była piękna pogoda ale spędzone popołudnie w domu.

Obrazek

Jadziu- deszcz w tej chwili bywa zbawienny ..ta zieleń soczysta , bezcenna !Chyba za chwilę przejdzie u mnie burza... :)

Obrazek

Iwonka dziękuję za miłe słowa! ;:196 U mnie trochę deszczy przeszło więc i zieleń i rośliny rosną !

Obrazek

Dorcia a jednak dałaś się zaskoczyć ;:306 jak mi miło... :) Ja ją mam i pokazuję od lat.. a może przytulia wonna jest Ci bliższa ?
Obrazek

Tereniu witaj! I Ty to mówisz ? masz chyba nie mniej roślin ode mnie.. ;:oj ;:oj .A pustki we wątkach to chyba nie do końca sprawka zdjęć...FO ostatnio zwolniło wyraźnie ;:131 ...ale to przecież MY je tworzymy skoro odwiedzamy się ;:204 raczej cichaczem , słabo się komunikujemy wzajemnie to jest jak jest i póki co nie zanosi się na lepsze ! :roll:
A biedronka jak najbardziej prawdziwa !Ona ma znacznie więcej kropek i oczy takie groźne...podobno może być bardzo inwazyjna ..to jakaś "chińczyzna" jak mawia moja wnuczka . :)
Obrazek


Właśnie się rozpadało a z daleka słychać ,że grzmi ...!
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Piekny kolor lilaka ;:oj
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”