Moje rośliny - filip11

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wirtual24
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 sie 2007, o 08:37
Lokalizacja: Podkarpackie

Post »

Faktycznie było warto :)
Czekam aż moja (3 dni temu zakupiona) cytrynka zakwitnie :D
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

Sam owoc to jeszcze nic, ku mojemu zdziwieniu owoc bardzo pięknie pachnie i mam naturalny perfum :D. Moja cytryna (wygrana) zaczyna wypuszczać całe stosy pąków, zdjęcia jak tylko zakwitnie :), a mandarynka zaczyna wypuszczać nowe zawiązki liściowe :wink:. Bardzo ładny początek jesieni :P, na dworze wszystko zabiera się do spoczynku a moje roślinki tryskają energią i jeszcze nie czują zmęczenia 8). Owoce kalamondyny równierz dojrzewają. Aktualnie są żóte więc jeszcze trochę i nadadzą się do jedzenia :wink:.

Pozdrawiam!!
Awatar użytkownika
camillo1718
100p
100p
Posty: 175
Od: 27 maja 2007, o 23:37
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Post »

Zauroczyły Filipie mnie twoje owoce, ich wielkość i wygląd! Postanowiłem więc że kupię już dojrzałe drzewko cytryny na znanej nam stronie :) zanim doczekam sie owoców na swojej cytrynie to chyba osiwieje :)
Pozdrowienia dla WSZYSTKICH!!!! :)
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

Kalamondyna zrobiła mi bardzo nietypową niespodziankę . W jednym pąku kwiatowym zawiązała 2 owoce . Poniżej przedstawiam ten nietypowy owoc/owoce. Przepraszam za jakość zdjęć, zawiązane w niezwykły sposób owoce są zaznaczone kolorem czerwonym. Na dalszych zdjęciach zapodałem jeszcze prawie dojrzałe owocki kalamondyny, płotek dla mojej passiflory(własnoręcznie zrobiony, z niewielką pomocą taty :D), papryczki.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
camillo1718
100p
100p
Posty: 175
Od: 27 maja 2007, o 23:37
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Post »

Chłopie ty mnie nie załamuj!!!! :/ :) skąd masz kalmodyne? z nasion czy z szczepki? czy moze kupiłes? ? ?
Pozdrowienia dla WSZYSTKICH!!!! :)
Awatar użytkownika
g.kiecko
1000p
1000p
Posty: 1508
Od: 19 wrz 2007, o 23:19
Lokalizacja: Jasło

Post »

Witaj Filipie. Przepiękna kolekcja!! Masz moje szczere słowa uznania. Mam jedno pytanie: Jak tam Twój bananowiec?
Mam prawie te sme cytrusy jak Ty, ale żaden z nich nie dorównuje Twoi. (Może na razie - mam nadzieję). Za to mój bananowiec, 2-u letni jest o wiele większy. Mogę prosić o aktualne zdjęcie wspomnianego?
Pozdrawiam Gośka
Mój ogród
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

Nie ma problemu, zdjęcie wyślę jutro :wink: jak je tylko zrobię.

Pozdrawiam !!
Awatar użytkownika
wirtual24
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 sie 2007, o 08:37
Lokalizacja: Podkarpackie

Post »

Hehe, faktycznie ciekawa sprawa z tym podwójnym owockiem. Mam nadzieję, że się utrzyma, urośnie i dojrzeje :D
Pozdrawiam, Marcin ;)
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

Przepraszam wszystkich czekających na zdjęcia, ale niestety dzisiaj nie mam dostępu do aparatu :x. Więc zdjęcia postaram się zrobić/przesłać jutro.

Pozdrawiam !!
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

Oto obiecane zdjęcie bananowca :wink:. Zrobione dzisiaj.
Obrazek

Mam nadzieję, że się podoba :D.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Super...on ledwie mieści się juz na parapecie!
Awatar użytkownika
g.kiecko
1000p
1000p
Posty: 1508
Od: 19 wrz 2007, o 23:19
Lokalizacja: Jasło

Post »

Napisz od kiedy go masz? Z nasionka czy z sadzonki? Jak o niego dbasz. Tak dobrze idzie Ci z innymi roślinami więc myślę, że przy bananowcu też mi coś doradzisz
Pozdrawiam Gośka
Mój ogród
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

Mam go o ile dobrze pamiętam od połowy maja tego roku :). Bananowiec jest sadzonką od znajomej, której bananowiec ma 7 lat :shock:. Muszę chyba gdzieś zapisywać co od kiedy mam :D. Co Ci mogę doradzić... Bananowiec bardzo lubi wilgoć w naturalnych warunkach ma ok 80% :shock:, lecz w domowych warunkach po prostu takiej wilgoci zapewnić mu nie możemy, bananowiec lubi zbierać wodę na końcach liści i wśrodku ( tam gdzie rozwijają się młode listki). na razie nie sprawia mi kłopotów. Nawet często zapominam go nawozić a ma się świetnie, więc myślę, że jakiś większych wymagań nie ma. Jeśli masz ciepło w domu to będzie mu dobrze :wink:. W moim domu jest nawet bym powiedział bardzo ciepło bo na ogół 24 stopnie. Nie należy się przejmować gdy dolne liście schną i usychają jest to normalny proces w rozwoju bananowca.

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”