Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu pietrucha wysiana, koper też poszedł do ziemi, jak nic z niego nie będzie to wysieję drugi raz ( chociaż samosiejki rosną najlepiej i nie wymarzają).
Masz w domu dobre duszki, które w nocy jak nikt nie widzi odwalają ogrodową robotę Obrazek .
Siatki cieniówki mają różne % cieniowania, używałam kiedyś takiej 40% do cieniowania hoi na południowym tarasie i zdała egzamin, widziałam kiedyś coś takiego w Obi.
Czy ja też mogę ustawić się w kolejce po sadzonkę rozmarynu ;:180
Pozdrawiam
Ula
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Dobre duszki powiadasz? Tylko czemu sieją mi pod egzotykami pomidory ;:218 ;:306 czyżby to była jakaś sugestia allelopatyczna, może chciały wykreować odmianę pustynną ;:306
Okey, czyli sadzonkarnię muszę zrobić.
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Bo to pewnie będzie ANANAS NOIR ;:306
Pozdrawiam
Ula
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

;:218 tyle że nie miałam takich nasion ;:306 To dopiero byłby cud. Posądzam, że raczej jest to któryś z zeszłorocznych pomidorów, bo ananasy stały na tarasie pod krzakami pomidorowymi z czego wynikałoby że to koktajlówka jakaś. Chyba że jakimś dziwnym trafem zaniosłam na palcach jakieś nasionko. No nie mam pojęcia. Zagadka być może rozwiąże się za kilka miesięcy.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu ;:196 moja wdzięczność będzie Cię ścigała...nie powiem do kiedy :;230
Czy Tosiek jest nieślubnym synem ananasa ;:oj ? Będziemy śledzić jego losy :;230
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Marysiu, nic mi na ten temat nie wiadomo ;:170
Dziś był dzień pod znakiem przesadzania rozsad. Do większych kubków poszły bakłażany siane w lutym, oraz kilka ostrych papryk. Największy wzrost zanotowałam przy odmianie Penis Pepper Red, którą dostałam w tym roku od Irenki (Rzepki)
a to bakłażany Red China, też całkiem już spore. Cała reszta nieśpiesznie puszcza listki.
Obrazek
Wysiane na waciki pomidory poszły do ziemi:
Subarctic Planty
Sinyj
Sibirskiy Skorospelyj
Ace55
Manitoba
Spiridon
Early Wonder
Glacier
Blody Butcher
Cream Sausage
Pendulina Orange
Tumbling Tom Red i Yellow
Spoon
Sweet Pea
Red Currant
Dzieckyj Sladkyj
Wiszący od Krysi

Zaczynam szykować listę pomidorów do wysiania 10 marca - średniowczesne na taras. Mam spory wybór, i równie wielki dylemat, które wybrać.

Przedplon w zasadzie posiany. Szpinak, rzodkiewki, sałaty, rukola.
Dziś też posiałam na rozsadnik karczochy, ale one nie idą na taras, tylko do skrzyni na zalesiu.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu czy bakłażan Listada de Gandia to miałam od Ciebie? bo to jedyny, który mi ładnie wykiełkował.
Pamiętaj o zabezpieczeniu korzeni karczochów, bo to szczególny przysmak podziemnych gryzoni ;:oj
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Tak ode mnie. Z włoskiej oryginalnej torebki ;:108
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Drugi Black Bean (o ile dobrze odczytałam) niestety nie wyszedł ;:185 a Tobie wykiełkował?
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Nie mam odmiany Black Bean. To może od kogoś innego ta Gandia w takim razie też. Ale z wysianych 20 odmian mi też kilka nie wykiełkowało,co dziwniejsze takie z oryginalnych torebek :roll: Właśnie się zastanawiam czy siać jutro ponownie.
Nie wykiełkował mi Patio f1, tak na przykład, a bardzo chciałam go spróbować. Chyba podstawię na bawełnę i do inkubatora wsadzę chociaż ze 3 ziarnka.
Karczochy przysmak gryzoni ;:202 ? W tej sytuacji grządka podwyższona odpada. Pójdzie w dołek.
U mnie gryzoń to tylko może górą się dostać do takich korzeni, czyli siatkę muszę założyć od góry ;:306
Obrazek Wszystko na zalesiu sadzę taką metodą. Nawet wykopanie takiego dołka pod coś to nie lada wyzwanie :roll: i udaje się tylko wtedy jak jest mokro. Jak przeschnie to jest jak gar gliniany, możesz ewentualnie szpadel połamać ;:306 Czyli nawet jeśli mam coś w gruncie to w zasadzie mam w pojemniku :;230
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Witaj Aniu. :wit
Za radą Sebastiana wpadłam poczytać o twoich uprawach w pojemnikach i przepadłam na pół nocy. ;:306
Wpadłam nawet na twojego bloga i przeczytałam wszystko od deski do deski.
Jestem pełna podziwu dla twoich zmagań z uprawą w pojemnikach. ;:180
Mam mały ogród a potrzeby na warzywa duże, więc taka uprawa bardzo mnie interesuje.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Wybaczcie, wieki mnie nie było. Niestety dopadło mnie coś i wycięło mi z życiorysu kawał czasu :(
Grażynko witam Cię w moim zaniedbanym wątku i na blogu, równie zaniedbanym przez te zawirowania zdrowotne.
Postaram się szybciorem nadrobić zaległości.
Po długiej zimowiośnie, która nie chciała odpuścić, taras bardzo powoli nabierał zieloności.
W tym roku poszłam po bandzie i zrobiłam takie mnóstwo rozsad, że ;:306 nadal mam ich zatrzęsienie,bo nie nadążam z wysadzanem. Niestety brak światła i nie możność hartowania spowodowały, że miały moment słabości, pojawiły się nekrozy na liściach, dziwne plamy i zażółcenia. Szczególnie poszkodowane były pomidory, ale już jest lepiej.
Oto stół z tymi którzy czekają jeszcze grzecznie na swoją kolej.
Obrazek
Drugi taki stoi w lesie ;:112
Wczoraj robiłam pierwszy oprysk profilaktyczny z fito doktora, stąd to zgromadzenie.

W skrócie o odmianach i gatunkach w uprawie skrzynkowej na ten sezon:

Bób - trzy odmiany - Jankiel, Bizon i Karmazyn
Wszystkie w skrzynkach zbierają się już do kwitnienia.

ObrazekObrazek

Sałaty i inne listki - tego jest tak dużo że aż szkoda wymieniać - już powinny zniknąć ze skrzynek by dać miejsce fasolce szparagowej, ale niestety, nadal są nie zjedzone, dopiero w ostatnich ciepłych dniach nabrały ciałka

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Oczywiście pomidory i papryki
ObrazekObrazek

Okra dzięki Darii-Elizie w nowych czerwonych odmianach
Obrazek

Bakłażany- tych mam ok. 20 odmian po jednej sztuce. Oczywiście nie zmieszczą się wszystkie na tarasie, ale wszystkie będą chowu skrzynkowego. Tutaj odmiana Patio F1
Obrazek

Na wysadzenie czekają arbuzy o miniaturowych owocach i batat
Obrazek

Były oczywiście rzodkiewki
Obrazek
Dziś wyrwę ich resztkę i w to miejsce pójdą bazylie
Obrazek

Ogórki wysiane w dwóch odmianach: Gracjus Gładki i Apple, na razie nie wyszły z ziemi, wysieję jeszcze Mauritusa i wężowego oraz Barę.

Dynie też oprócz jednej nie pokazały się z ziemi: Jack by Little, i Baby Pam bedą godnie reprezentować swój gatunek w skrzyniach

Obrazek

Rzecz jasna jest Cyklantera, i nowość - Malabar.
Szczypiory, cebule, poziomki, truskawki i inne... W wolnej chwili jak wszystko sfotografuję będę dodawać po kolei z opisami.
Na dziś tyle, pozdrawiam wszystkich, którzy zaglądali tu z nadzieją :)
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

No wreszcie Anulka obudziłaś się ze snu zimowego. :wink: ;:215
Czekamy na dogłębniejsze fotorelacje na temat poszczególnych warzywek. ;:108
Przesyłam buziaki i życzę dużo zdrówka. ;:196
Zmykam do ogrodu, bo też mam nieziemskie zaległości w pracach polowych.
:wit
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”