Mój ogród - steresa

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Teresko gdzie są takie obniżki??? zazdroszczę tyle roślinek :)
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Post »

Dzisiaj ,a właściwie to już wczoraj kupiłam u ogrodnika pomidory:5 koralików, po 2:żółte Ożarowskie,Bekaz,Słonka,Tukan,sadzonki bazylii,majeranku,cynii,astrów i lewkonii/po 10 szt/.
Rokrocznie kupuje po kilka sadzonek różnych kwiatów bo zawsze trochę wcześniej kwitną od moich wysianych z nasion .Jak już wcześniej pisałam nasiona kwiatów powschodziły i jak jeszcze trochę podrosną to zabiorę się za rozsadzanie.Mam już swój własny szczypiorek,rzodkiewkę,sałatę,koperek, szczaw i pietruszkę/wysianą jesienią/ no i oczywiście zioła/melisę,miętę,lubczyk,estragon, kolendrę, tymianek,hyzob,oregano/.
Nastawiłam też gnojówki z mniszka i pokrzywy/wg.przepisu Marii/ nie robiłam tego nigdy wcześniej i nie wiem co z tego wyjdzie.
Coś nie idzie mi kompostowanie.Po raz pierwszy w tym roku zdecydowaliśmy się na kompostownik i już na samym początku wpadka.Mąż po dwukrotnym koszeniu trawnika wrzucił świeżą trawę i teraz mam problem z zapachami i dodatkową pracę ponieważ muszę to przewracać bo się bardzo grzeje/a może tak ma być -zupełnie się nie znam/Mam tego pół kompostownika i nie wiem czy powinnam usypać nową pryzmę czy poczekać aż przegnije.Obiecał mi ,że teraz wstępnie będzie osuszał trawę ,a dopiero później wrzucał do kompostu.
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu
steresa
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Post »

Witaj Izo!.Takie obniżki są w Auchan w Rumii nie wiem czy w innych też, w Leroy Merlin - tu tylko o 20%
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu
steresa
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Tereniu gdzie zniknęłaś? Tęsknimy tu za Tobą i Twoim ogrodem!
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Hmm

Post »

Jestem tu nowa jednak w grzebaniu w ziemi mam już trochę doswiadczenia...
Teraz mam do reorganizacji nieco zapuszczony kawałek ziemi 600 m :D
jak doprowadzę do takiego stanu żeby pokazać to wkleję fotki...

tymczasem jednak oglądam, podglądam i podziwiam....

Tereniu masz super ogród ale coś dawno fotek nie było nowych..
pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Post »

Witam Wszystkich serdecznie po miesięcznej przerwie.U mnie przerwa związana jest z chorobą synka i nieobecnością trzytygodniową męża.Nie miałam czasu nie tylko aby zaglądać na forum ale i na prace w ogrodzie.Większość czasu przesiedziałam w domu z synem.Ogród od ostatniego mojego pobytu na forum bardzo się zmienił.Wszystko bardzo się porozrastało zwłaszcza na skarpie.Wszystko jest już zbyt duże aby przesadzać,a kwitnących kwiatów
szkoda mi wyrywać w związku z tym skarpa pozostanie "dzika" do jesieni,a ja postaram się uporać z pozostałą częścią ogrodu.Większość róż po ostatnich upałach zaczęła chorować i ma brązowe plamy na liściach no i oczywiście mszyce- czeka mnie więc oprysk.Muszę rozsadzić kwiaty ,które wysiałam na rozsadniku, a jest tego naprawdę sporo.
A teraz kilka aktualnych fotek.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu
steresa
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Post »

Fotosik znowu szwankuje.Może tym razem uda mi się wkleić kilka zdjęć z dzisiaj.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu
steresa
Awatar użytkownika
kamixsa
200p
200p
Posty: 358
Od: 12 kwie 2008, o 17:32
Lokalizacja: Lubin

Post »

Witaj Teresko piękny ogród a skalniak rewelacja :lol: :lol: masz mnóstwo roślin i tak to wszystko pasuje do siebie :P masz taki porządeczek :roll: :roll: będę często tu zaglądać
Pozdrawiam - Krystyna
Wiejski ogród - kamixsa
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Post »

Dzięki kamixsa za odwiedziny.Ja też jestem pod wrażeniem twojego ogrodu.A ta pergola rewelacja.Jeszcze raz spróbuję dołączyć kolejne zdjęcia.Takiego bałaganu na rabatach jak w tym roku chyba jeszcze nie miałam .Wszystko rośnie na żywioł.A w każde wolne miejsce dosadzam jeszcze jednoroczne,które dość dobrze w tym roku powschodziły.Jeżeli w tym gąszczu pojawiają sie chwasty to ich nawet nie widać.Tak jak wspomniałam wcześniej porządek zrobię jesienią.Został mi do uporządkowania ogródek warzywny.

ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu
steresa
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Jak miło Tereniu że pokazałaś aktualne zdjęcia. Sliczne! Zwłaszcza podobają mi się rojniki.Ja sobie ostatnio wykombinowałam nową rabatkę i tam mam wreszcie dobre miejsce na tego typu roślinki.
Czekam na więcej zdjęć i mam nadzieję że synek już zdrowy! Pozdrawiam serdecznie Maria
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Post »

Oto niektóre z kwitnących obecnie róż.Nazw nie znam ponieważ w momencie wsadzania nie zwracałam na to uwagi.
Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu
steresa
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Post »

Zakwitły już prawie wszystkie róże nawet te posadzone w tym roku.Z kilkunastu krzaczków nie przyjęły się tylko dwie.Okazało się również ,ze niektóre mają inny kolor niż było podane na opakowaniu. Niestety cześć róż zaatakował grzyb - brazowieją i opadają liście.
Opryski robiłam dwukrotnie,ale niewiele to dało.Oto zdjęcia kolejnych róż.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu
steresa
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Post »

Zakwitł już pierwszy w tym roku słonecznik oraz lilie,kwitnie lawenda,krwawnik i odętka i szereg innych bylin.Zakwitły również jednoroczne motylki wysiane przeze mnie w tym roku po raz pierwszy serdecznie polecam bo są piękne
Obrazek
lilie
Obrazek Obrazek Obrazek
motylki
Obrazek Obrazek Obrazek
byliny-gailardia,tojeść rozesłana,odętka,krwawnik,lawenda,maruna
Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu
steresa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”