Choroby i dolegliwości kaktusów.Cz.1

Zablokowany
nataliastrz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 lip 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów - PORADY

Post »

Nigdy nie lubiłam roślin - uważałam je za zbędne zielsko. Do czasu gdy dostałam ananas i ten baobab po babci.
Podlewam nieregularnie - bardzo nieregularnie. Jak sobie przypomnę. Ale mam wrażenie, że jak podlewałam choć troszkę częściej to było lepiej.
Początkowo stał na oknie - od strony zachodniej. Uznałam, że może się przypiekł ;D więc ustawiłam na półce 1,3 metra od okna. Ostatnio znów go przestawiłam pod okno - bo stwierdziłam, że jak ma za mokro, to się wysuszy ;D i w ten sposób liści w ogóle się pozbył - a przecież ostatnio wcale a wcale słońca nie było.
Też się zastanawiałam czy aby nie wystawić go na balkon - do południa będzie się wygrzewał w słonku. No i się przewietrz.
Myślałam też czy go nie odkopać - może ma robala w ziemi.
Bo chyba to, że na półce wyżej stoi duuuuża paproć nie powinno być problemem - duszy mu chyba nie wysysa, prawda? ;D

Tak to jest, jak się Natalka zabiera za uprawę roślin ;:145

p.s. kochani jesteście, że mi pomagacie :oops:
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów - PORADY

Post »

Im więcej słońca tym lepiej. Zachodni parapet może być, ale na pewno lepiej byłoby na słonecznym balkonie.
Jeśli zrzuciła wszystkie liście (co jest naturalne, gdy przechodzi w okres spoczynku) to nie powinna być podlewana praktycznie wcale do czasu wypuszczenia kolejnych. Jeśli listki robią się czarne to faktycznie lepiej zajrzeć w korzenie, bo może jednak była przelana w jakimś momencie. Sprawdź czy jest miękka. Jeśli gnije od środka to miękka byłaby tylko miejscowo.
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”