Ogródkowe rozmaitości cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
aleb-azi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3833
Od: 29 gru 2009, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krakowa okolice
Kontakt:

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

No - i mnie nie było... Ale nie będę płakać na rozlanym mlekiem, bo to mleko się nie wylało :;230 .
Jutro powinnam pryskać mszyce wyciągiem pokrzywowym. Mam nadzieję, że nie będzie lało.
Mój bodziszek mężnieje Nelu i zaczyna wyglądać normalnie. Mówisz, że będziesz go przesadzać, bo róże zasłania... Tego się po nim nie spodziewałam. Na metce miał wzrost 30-40 cm a już ma ze 60 cm :;230 A czy tego bodziszka się przycina po kwitnieniu.
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Jadziu powiem za siebie ...już nie taka młódka ze mnie... :lol: Ale dzięki za miłe słowa... ;:196
Z Bytomia godzina jazdy...nie jest tak daleko...A teraz będą dni otwarte w Pisarzowicach ,od nas- trochę dalej w stronę Bielska.

Dni Azalii w Pisarzowicach koło Bielska odbędą się od 15-23 majaa oto program
http://www.azalia.pl/index.php?str=4&id_menu=20

Izuś widzę,że już humorek dopisuje ,czyli z psiakiem pewnie wszystko OK... :D
Bodziszek wyrósł chyba do 80 cm i już wkopany w inne miejsce,a róża odetchnęła z ulgą na widok słońca ...tzn.wciąż zachmurzonego nieba... :? Gdy przekwitnie można go przyciąć ,ale niewiele powtarza z kwitnienia,bardziej robimy to dla zmniejszenia rozmiarów.

Wczoraj dostałam zamówione clematisy ze znanej szkólki...ładne sadzonkiale kiedy sadzić ...ziemia nasączona wodą jak gąbka,pada,na razie stoją sobie w donicy

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Jeden z nich to Kielisznik-bylina Calystegia hederacea 'Multiplex'
Cl.Viticella -Justa
Cl.Viticella -Betty Corning
Cl.Integrifolia-Hendersoni
Cl.Atragene -Maidwell Hall
Prawie wszystko niebieskie,ale pomieszam z bielą lub z granatem ,lub z różem róż i będzie piknie... :D

Trochę obrazków z ogródka

Obrazek
Obrazek
Cl.Atragene Blue Berd,marny w tym roku,bardziej lila niż niebieski...z owodu zimna i braku słońca

Obrazek
Cl.Atragene Betina ,w tym roku ładniejszy służy mu deszcz...

Obrazek
Kamasja

Obrazek
Dąbrówka w towarzystwie ...roślinki zbliżonej do bukszpanu ,przyrastającej 1 cm na rok,i zawsze żółtej

Obrazek
Ta sama dąbrówka w zbliżeniu,odmiana o drobniejszych liściach i nie rozrasta się tak bardzo

Obrazek
nie wiem co mi się rozsiało ,trochę podobne do ubiorka ,ale żółtego nie ma... :?

Obrazek
pachnie wspaniale

Obrazek
Mekonops walijski ,będzie za niedługo kwitl na żółto,w ogóle to długo kwitnie,ślimaki go nie żrą ,nie wie co to choroba ...

Obrazek
RH już pęka...
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25160
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Piękny ten bez.
U mnie też rh zaczynają pękać. ;:138
Wspaniałe zakupy powojnikowe ;:63
aleb-azi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3833
Od: 29 gru 2009, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krakowa okolice
Kontakt:

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Jak patrzę na clematisy to czuję motyle w brzuchu...
Dlaczego zdjęć tak mało?!
Bodziszka też będę przesuwać... wysoki się robi.... :;230
Bez taki cudny i pachnący. U mnie Krasawica Moskwy uraczyła mnie 1 słownie jednym kwiatem.
Psidło ma się lepiej i od jutra nie muszę jeździć codziennie do veta. To znacznie poprawia nastrój.Nawet przy zmasowanym ataku mszyc. Ba, nawet oświadczę, że mszyc jakby mniej. Rano pryskałam dobową pokrzywą z mydłem ogrodniczym. Cały ogród do teraz pachnie czosnkiem z tego mydła. Albo mi zapach w nosie został :D
O i wyszło na to, że mam kamasję. Sadziłam cebulicę, nawet kawałek tabliczki znalazłam :;230 Ładna nawet ta kamasja ;:224
Ta chora róża wymagająca usunięcia to nowy, zainfekowany zakup, czy takie coś się może samo przyplątać. Będę musiała patrzyć nie tylko na wierzchołki pędów.
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Małgosiu ten bez to z tych pełnych ,tworzy rozłogi ,mimo tego ,że drzewo,tzn ,kiedyś stworzył jeden,teraz nie ma o tym mowy,dookoła pnia wciąż jakieś wykopki uskuteczniam... :;230 co nie dajke możliwości rozrostu
Mam bzika na punkcie clematisów i róż,i na widocznych nabytkach się skończy ,chyba ,że dach zagospodaruję... :;230

Izka po opryskach ,moi tylko nieufnie wystawiaja nos poza okno i wciąż słyszę ...znowu ten czosnek... :;230 ,nie rozumieja jednego...,że nie truję ich oparami chemicznymi,ale przyjemną wonią natury... :wink:
Wpisywałyśmy się o identycznej godzinie do swych wątków... :D
Powiem ,że mszyc mam niewiele,szkoda niszczyć roślinę z powodu tych żyjątek,one aż takie groźne nie są,najgorsze są grzyby...tego nie da się zlikwidować i dlatego walczę profilaktycznie.
Pomiędzy fazami deszczu opryskałam to co wrażliwe na grzyba ,mlekiem chudym z wodą i mydłem...Za tydzień powtórka.Dzisiaj moja radość była wielka ,gdyż znalazłam poletko rosnącego skrzypu...przy sklepie.
4 siatki tego nieocenionego chwastu udało nam sie zebrać(Ania też szczęśliwa...)
Będzie warzenie(tzn.gotowanie),kolejne pryskanka...czasu to zajmuje trochę
Róża sadzona była w 2008 jesienią,guz wyrósł ,gdy już u mnie w ziemi była...Teraz nie wiem ,czy nie mam ziemi z bakterią...i w tym cały szkopuł... :?
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
aleb-azi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3833
Od: 29 gru 2009, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krakowa okolice
Kontakt:

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Psiakostka i chorercia z tą różą.
Ataku grzybów chyba przy tej mokrej pogodzie nie unikniemy. Dziś zobaczyłam na liliach plamska na grzyba wyglądające. Muszę się dokształcić w chorobach lilii....
Skrzyp gotujesz? Co na obiad kochanie? Skrzypowa skarbie :;230 Czytałam o gnojówce ze skrzypu.
To ja poproszę o przepis na skrzypową. Będzie na weekend jak znalazł ;:3
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Masz skrzyp na swoim...to skarb nieoceniony posiadasz,trzeba go ścinać ,suszyć,gotować,moczyć... :;230
Jutro muszę sobie przypomnieć i poczytać w moich zapiskach ...w końcu mikstury ostatnie warzone były w ubiegłym roku ,mogłam zapomnieć... :D Jak jest pokrzywowa,to może być i skrzypowa,a co... :wink:
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13422
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

To żółte przy dąbrówce to może być trzmielina.
Mam w ogrodzie taką właśnie żółciutką, choć czasem wybija zielonymi liśćmi ( które zaraz obcinam ).
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Mariolu może to jakaś odmiana trzmieliny...hodowcą tej roślinki jest Tomszak ,z pobliskiej szkółki ,mówił mi nazwę,ale zapomniałam ,trzeba zapytać ... :D On ma ją u siebie posadzoną jako obwódki rabaty,gdyż urasta do niewielkich rozmiarów.
Dzięki za sugestie ;:196
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
abeille
1000p
1000p
Posty: 5035
Od: 4 mar 2009, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: spod Paryża

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Neluś, możesz spokojnie zagospodarować dach na clematisy, będzie im się tam podobało :uszy na pewno ;:108
Masz guzowatość na róży? Szybko ja wyrzuć, spal i nic nie sadź na jej miejscu ;:223 ta cholera bardzo się rozprzestrzenia
ja straciłam tak w tym roku moją ukochaną 'The Fairy' na pniu. ;:223 Całe szczęście że była w donicy. Wszystko poszło
na śmietnik ;:224
Cieplutko pozdrawiam Wiesia
Wątki Pszczółki
Wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10858
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Ja w zeszłym roku też wyrzuciłam różę z guzowatością...
Nelu, to co Ci się rozsiało, to może być Pszonak...
Awatar użytkownika
mag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4355
Od: 20 mar 2008, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pod Wrocławiem

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Neluś, zakupy powojnikowe wspaniałe ;:138 Też poluję na odmiany botaniczne, bo wielkokwiatowe jakoś się u mnie nie sprawdzają. Zaraz poczytam sobie coś więcej o Twoich nowych nabytkach :lol:
Pozdrawiam cieplutko. Magda
Spis treści.Wizytówka.
Awatar użytkownika
danutab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5172
Od: 25 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Nelu piękne kupiłaś clematisy czy czasem nie w mojej ulubionej hurtowni.Mam też zamówione 12 sztuk niestety wielu z moich zamówionych nie ma na stanie ale do sierpnia mam je wszystkie obiecane, a zawsze dotrzymują słowa.Kupuję już od 3 lat w tej samej hurtowni.
Pozdrawiam Danuta aktualne
Moje linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”