Ogródkowe rozmaitości cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25160
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Nelu to ja tez miałam tego guza, ale oderawałam i wsadziłam z powrotem ;:14
Róża pięknie rośnie. Co teraz mam zrobić?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

NELU clematiskowy zakup superowy .Dziś w OBI oglądałam piękne pełne clematisy ,ale cena tez była na nich piękna ,wiec przestały mi sie podobac . Nie wiem czy w ogóle im się u mnie spodoba na razie mam2 jak przezyją to pomyślę o innych
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
abeille
1000p
1000p
Posty: 5035
Od: 4 mar 2009, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: spod Paryża

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Rozpanoszę się trochę u Neli, mam nadzieję że mi wybaczy ;:196
Gosiu, tu jest wątek o guzowatości na różach http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=41&t=23977
i jeszcze jeden bardziej ogólny http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3&start=42
ale też o niej wspominamy.
Cieplutko pozdrawiam Wiesia
Wątki Pszczółki
Wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Mekonops, moje marzonko malutkie ;:224 :lol:
Nelu, ale piękne powojniczki ;:63
Awatar użytkownika
Zabeczka101059
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4716
Od: 12 lis 2008, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

AniaDS pisze:Mekonops, moje marzonko malutkie ;:224 :lol:
;:63
Moje też , i jeszcze jakby tak upolować niebieskiego ;:224
I takie zakupy clematisów :shock:
o jak mnie korci żeby jeszcze dokupić ;:14 ;:14
:wit
Pozdrawiam -Dzidzia
aktualny,
spis wątków,
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Neluś sporo roślin musiało Ci wypaść, skoro takie zakupy zrobiłaś.
Ale powojniczki super. :uszy
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Wiesiu gdybym tylko na ten dach potrafiła wchodzić ,to nie jest powiedziane ,że nie skorzystałabym ...lęk wysokości całkowicie eliminuje ten pomysł... :;230
Czytałam o Twojej róży z guzowatością,była całkowicie opanowana przez nią... :( Wykopałam swoją i wyrzuciłam,ziemię w tym miejscu też wybrałam i na razie jest dziura...nie mam ziemi do zasypania... :roll:
Jak myślisz,nie mogę tam włożyć nową rożę,w nowej ziemi... :?: Akurat miejsce się zwolniło :?

Gabrysiu ziemię tez wymieniałaś i co w te miejsce posadziłaś.?Wiesz ...masz rację to może być pszonak,pamiętam ,że skubnęłam w tamtym roku kawałek z jakieś grządki zaprzyjaźnionej ogrodniczki... :D

Madziu mam już za mało miejsca na szykowanie wielkiej dziury dla powojników wielkokwiatowych,one są bardzo wrażliwe,a bylinowe i viticella nie potrzebują takich fanaberii :lol:
Danusiu czy to e-clematis,byłam pewna ,że kupowałam w Multiflorze ...jednak nie :lol:
Sadzonki w porządku i mieli większy wybór tych mało wrażliwych.Może napisz jakie chciałaś ,zobaczę u Tomszaka ,czy ma na stanie... :D

Gośka
:;230 ...to mnie rozbroiłaś,ja tu cuduję ,odkażam ziemię,narzędzia,ziemię wywożę w pocie czoła,...a Ty po prostu ją z powrotem ,po zdjęciu nieproszonego gościa...Swietna jesteś... ;:196
Można posmarować miejsce po kalafiorze maścią Tribiotic dostępnej w aptekach(wyczytałam na forum),kupiłam tę maść ,ale ziemi nią nie wysmaruję... :?
Jadziu ceny clematisów są różne ,gdybyś chciała mogłabym Ci kupić po 12 zł,z dobrego źródła,miałabyś okazję do przyjazdu... :D
Wiesiu bardzo dobrze ,że przypomniałaś te strony,ja też skorzystam ...,informacje od razu przed nosem :uszy

Dzisiaj przyrządzałam wywar ze skrzypu ,zerwanego wcześniej...
Izka prosiłaś o przepis na zupę skrzypową ...Tak a propos M bardzo się zdziwił,ujrzawszy 2 wielkie słoje z kompotem skrzypowym ,w piekarniku suszący się skrzyp,a obiadu niet... :;230

Obrazek

1/2 kg skrzypu zalałam wodą i gotowałam przez 30 min,a że pogodę mamy mokrą,postanowiłam ,że wywar pozamykam w słojach ,aby po deszczach go użyć...
Oprysk takim wywarem w rozcieńczeniu 1;20:
Można też 1 kg skrzypu zalać 10 l wody na 12 h,rozcieńczyć z wodą 1;5 i podlewać.
Tutaj są przepisy na roślinne zupki
http://pl.wikibooks.org/wiki/Ekoogrodni ... C5%9Blinne
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10858
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Nelu, ta róża rosłam tam zaledwie kilka dni, ale ziemię wybrałam i uprażyłam na ogniu.
Wysypałam ją w inne miejsce, a tam dałam dobrej ziemi i posadziłam Aphrodite.
Mam nadzieję że nic złego się nie stanie...
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Aniu mekonopsa walijskiego znajdzie się jakaś sadzonka z siewu,gdy będziesz w Pszczynie ,to dostaniesz.Bałabym się wysyłać ,ma dosyć wrażliwy korzeń ,lepiej od rączki do rączki... :D
Dzidziu wysiałam mekonopsa fioletowego,pojawiły sie małe siewki i już nawet listki wlaściwe,największy problem będzie z pikowaniem i znalezieniem mu stanowiska zbliżonego do warunków himalajskich...,nie za ciepło nie za zimno,słońce rankiem ,lub póżnym popołudniem ...ziemia trochę kwaśna ,inaczej zginie...i ochrona przed ślimakami ,które go uwielbiają... :roll: Czyli problem...ale warto... :D Będzie taki

Obrazek

Grażka czekam na słońce ,przecież w taką mokrą glebę nie będę sadzić...a gdzie tam mieszanie jej z piachem ,kompostem... :roll:Pozbywanie się niektórych kwiatów brałam pod uwagę ...niestety,coś za coś :? Dzięki.. ;:196

Gabrysiu to mnie pocieszyłaś,też tak myślałam,jeżeli dam nowej ziemi,to już nie będzie problemu...,poza tym obok rosną same róże,nie licząc parę bylin... :lol:
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
danutab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5172
Od: 25 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Nelu bardzo Ci dziękuję za propozycję ale ja już złożyłam zamówienie w Multiflori.Mam dobre kontakty z tą firmą , szefowa tej hurtowni będzie kompletować clematisy i wyśle mi więc nie będę już nigdzie szukać.
Pozdrawiam Danuta aktualne
Moje linki
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8473
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Nelusia jeszcze dziś pamiętam smak ciasta śliwkowego..... :D ;:224
A co do fotki to lepiej żebyś nie wstawiała bo ja niefotogeniczna jestech...i się zawstydziłem. :oops:
Ciągle pada ale wszystkie roślinki oprócz mekonopsa posadziłam..... śliczny ten bodziszek żałobny i tak się cieszę, że go mam i to od Ciebie w mojej zegrodce. :heja ....za pozostałe również. ;:196

Cieszę się, że otrzymałaś wspomnianą przesyłkę powojnikową. W końcu nic tak nie cieszy jak przesyłka z roślinkami. :P
Teraz słonko by się przydało żeby posadzić i porobić fotki. :D
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Danka teraz dopiero doczytałam ,że aż 12 sztuk zamówiłaś...sporo,czy wszystkie wielkokwiatowe ,czy tez inne wybrałas.. :?: Chciałam tam zamówić ,gdzie Ty,ale nie mieli Kielisznika ,na którym mi najbardziej zależało,no i przy okazji pooglądałam sobie ich clematisy ,i bez zamówienia się nie obyło... :D
Eluś miło mi ,że smakowało ;:196 ,trzeba powtórzyć ...,wykombinujemy inne smakowitości ..
Na tym zdjęciu wyglądasz bardzo ładnie i dlatego pozwoliłam sobie je wkleić...bez konsultacji...oops:
U mnie mekonops walijski za niedługo zakwitnie ,u Ciebie jak się trochę rozrośnie też będzie kwitł :D
RH już posadzony... :?:
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25160
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

To mnie zmartwiłyście.
Wiesiu dziękuję za linki. znaczy się powinnam się z nią pożegnać :(


Nelu widzisz jaka guła jestem :?
Nelu bo ja nie potrafię wyrzucić żadnej roślinki. Teraz trzeba będzie. Jak wybiorę ziemię, będę mogła posadzić nową różę? Pewnie nie :roll:
Ja odkażam, staram się, ale nie zawsze4 mi wychodzi
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”