Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Zdjęcia naszych ogrodów.
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

ANNO,tulipanki batalini też bardzo lubie,nie mówiąc o irysie SDB
FIRESTORM :!: U mnie jeszcze nie kwitną :wink:
Pytanie podchwytliwe - nie masz na zbyciu jakiegoś trójlista,bo bym chętnie kupił :!:
Mój jedyny /zresztą od Ciebie ;:167 / był padł...
Pozdrawiam,
SŁA
Awatar użytkownika
Gosia1704
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 maja 2014, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Piękne zdjęcia, piękne wszystko ;:oj .
Awatar użytkownika
misia
500p
500p
Posty: 783
Od: 28 lip 2006, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

WOW ;:3 Śliczne Glaucidium Alba, trójlisty i kosaćce
Dzięki za odpowiedź teraz wiem, że nie jestem sama z tym problemem myślałam, że to ja coś nie tak zrobiłam :(
Mam trzy robinie: Frisia, Decaisneana, Pink Cascade i one również ucierpiały. Gałęzie suche w połowie co się nie zdarzało :(
Pozdrawiam, Beata
Ogród Misi
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Sławku :wit Trillium grandiflorum mam w nadmiarze i chętnie się z Tobą wymienię na coś z Twoich zasobów. Innych trójlistów chyba nie będę dzieliła w tym roku.

Gosiu - dziękuję za komplementy :oops:

Beato - białe Glaucidium debiutuje w moim ogrodzie. Cieszę się nawet tym jednym kwiatkiem.
Szkoda tych Twoich robinii - zwykle trzeba wykazać sporo cierpliwości zanim drzewka się zregenerują. Moja dorosła magnolia Susan ( wydawałoby się, że nie do zdarcia ) jeszcze regeneruje uszkodzenia zimowe sprzed czterech lat.

Dzisiejszy dzień, ciepły i słoneczny, poświęciłam oczywiście pracy w ogrodzie.
Wciąż cieszą mnie rozkwitające grupy tulipanów. Seria PRINCESS jest bardzo zdrowa a pędy są niewysokie i sztywne. Ciekawe, czy są jeszcze inne odmiany z tej serii.

Obrazek Obrazek

Na skalniaku zakwitł floks dwudzielny STARBRIGHT, który mam od Pani Ewy Witkowskiej. Przezimował z powodzeniem pod daszkiem z szyby samochodowej :D

Obrazek Obrazek

Kwiaty już przekwitły ale liście są równie piękną ozdobą rabaty.

Obrazek Obrazek

Wykwitły kolejne iryski SDB.....

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

... i różowiutkie : obuwik i moja siewka piwonii Wittmanna ( ma w tym roku cztery pąki :tan )

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Na skalniaku kolejne kolorowe poduszkowe floksy

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25162
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Nie mam pojęcia jak to konkretnie odmiana. Na plakietce było napisane Trillium cuneatum - Trójlist klinowaty
Coś podobnego do Twojego Rubrum.
Nie wiem, że dobrze go posadziłam, bo chyba słońce go za bardzo przypala. Myślałam, że za jakiś czas osłonią go hosty, ale widzę, że teraz ma za mało cienia.
A wydawało się, że tam jest tak mało słońca
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Margo :wit

Czas tak szybko ucieka. W ogrodzie dość sucho ale chwasty szaleją tak, jak gdyby ktoś je nasiał. Wysokie temperatury sprawiają, że rośliny bardzo szybko przekwitają.

W całym ogrodzie snuje się zapach bzów ale kwitną też inne drzewa i krzewy. Obiela Niagara - po raz pierwszy ale rzeczywiście niezwykle obficie.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Powolutku kończą kwitnienie irysy SDB

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Na skalniaku

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Gosia1704
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 maja 2014, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Prześliczne sasanki i iryski i floksiki.
Podglądanie twojego ogródka to sama przyjemność.
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu cudowne te królowe, naprawdę takie tulipanki lubię. ;:215 Irysy pięknie kwitną, wszystko podziwiam. Wiesz, że Twoje-moje ;:306 piwonie mają pąki ;:oj , ciekawa jestem czy zakwitną.
U mnie dużo roślin poszło, róże pisałam od kopczyka odbijają, niektóre chyba nie odbiją, obiela - Twoją podziwiam, moja nawet listka nie ma, albo uschła, bo chyba nie przemarzła. Krzewuszki miałam trzy - nie mam żadnej, budleja miałam już pięć, pięknie kwitły- nie mam żadnej, floksy poduszkowe- mizerne w tym roku, muszę dokupić. A żeby było tego mało to kolejne drzewo, świerka za domem w pół złamało, świerk poleciał na sosnę i też ją złamał. Teraz kolejna robota, wycięcie tych drzew 30 letnich blisko domu nie będzie łatwym zadaniem. Do tego jeszcze reszta świerków chyba przegrała z zarazą, więc wszystko z tyłu mi wyleci. Więc trzeba będzie rośliny lubiące cień przesadzać. I taki o to żywot niedzielnego ogrodnika :;230 . Buźki
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Gosiu - a mi bardzo miło, że zaglądasz ;:108

Dorotko - cieszę się, że moje-Twoje piwonie przetrwały zimę i , że mają pąki. Wkrótce główny okres kwitnienia piwonii i na Mazowszu się rozpocznie ;:65 ;:65 :D Susza, która nas dopadła w ubiegłym roku , bardzo osłabiła moje rośliny a przecież były codziennie podlewane. Twoje musiały sobie radzić bez wody przez wiele dni więc nic dziwnego, że niektóre sobie nie poradziły.
Nieźle musiało u Ciebie wiać, jeśli kolejne drzewa połamane ;:218 . Znowu czekają Cię korowody urzędnicze i dużo pracy w usuwaniu szkód. Oj , Dorotko - współczuję Ci.

Tymczasem ochłodziło się i z niepokojem oglądałam gwiazdy i brak zachmurzenia dzisiejszej nocy; bałam się przymrozków ale, mimo prawie czystego nocnego nieba, temperatura była dodatnia.

Wciąż jeszcze kwitną irysy SDB i zaczynają IB .

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Ciut zieloności z cienistej rabaty...

Obrazek Obrazek

... i pierwsze kwiaty piwoniowych hybryd

Obrazek Obrazek
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

O tak znowu urzędy, ale na razie jak i tak szanowny eM nic nie będzie z tym robił, nie śpieszę się. Cudowne irysy a jakie kolorki, już piwonie u Ciebie ;:167 . Nawet nie wiesz jak ja się cieszę, że przetrwały u mnie. Najbardziej mi żal roślin podarowanych z serca , które straciłam, nie tych co kupiłam i straciłam pieniądze. Bo z tymi podarowanymi mam wrażenie , że ktoś się dzieli , a ja zaniedbałam i zmarnowałam. Całe szczęście mam tylko kilka takich i to malutkich. Aniu a powiedz mi piwonia od Ciebie ( nie wiem która) ma na jednej łodyżce po trzy pąki, jeden wysoko większy i np. jeden czy dwa małe po nim , czy mam je obrywać?. Pytam bo moja mama wpadła na taki pomysł, a może nie trzeba i będzie więcej kwiatów.
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Dorotko - pąki boczne u piwonii wydłużają kwitnienie. Hodowcy, którzy uprawiają piwonie na kwiat cięty, zwykle je obrywają ale ja zawsze zostawiam. Rozwijają się z nich mniejsze kwiaty i po opadnięciu płatków z kwiatów głównych ( ja te główne po opadnięciu płatków ścinam). Myślę, że w tym roku zostaw je i zobaczysz, czy Ci takie kwitnienie odpowiada. Mam dwie odmiany piwonii, u których główne i boczne pąki rozwijają się równocześnie. Nieoficjalnie nazywam je bukietowymi i bardzo je lubię. Niestety, jedna bardzo ucierpiała w czasie ostatniej zimy i w tym roku nie zakwitnie. Dobrze, że przeżyła.

Gosiu
- sporo osób zagląda nie pisząc komentarzy; wiem to obserwując licznik odwiedzin :D
Awatar użytkownika
Iw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 942
Od: 4 sie 2008, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Potwierdzam, bo ja wpadam często nacieszyć oczy ;:oj . Ale robię to cichutko, tak aby nie robić hałasu ;:306
Aniu, cały czas podziwiam. U mnie deszcz jak wszędzie i rośliny zrobiły wielkie uffff.....
Może teraz rośliny zaczną rosnąć, bo do tej pory nie wyglądało to ciekawie :(
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”