Pomidory ? siew i rozsada sezon 2012 r. cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
arty
500p
500p
Posty: 501
Od: 6 kwie 2012, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa

Re: Pomidory ? siew i rozsada sezon 2012 r. cz.3

Post »

MENA515 pisze:
arty pisze:kilka jest oklapniętych, niektóre maja przemarznięte czubki ,
czy można wazie czego uciąć czubek.? i puścić wilki od dołu.? bo wilczki maja sie dobrze
Czyli, jak po moich nic nie widać, to jest ok?
z pewnością tak , to widać jak są zmarznięte
Awatar użytkownika
moonniiaa
100p
100p
Posty: 183
Od: 13 sty 2012, o 08:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pomidory ? siew i rozsada sezon 2012 r. cz.3

Post »

Miałam w planie dziś wysadzać cześć pomidorków do gruntu (bo wszystkich nie dam rady), ale widze w prognozie, że jeszcze w okolicach 25-29.05 ma byc u nas w okolicy 0 przy gruncie. Obawiam się, że nie znajde tyle wiader do oslony, no a z drugiej strony tak czekać i czekac z wysadzeniem w nieskończoność?
Awatar użytkownika
Aniusia
50p
50p
Posty: 84
Od: 18 mar 2012, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Pomidory ? siew i rozsada sezon 2012 r. cz.3

Post »

Ja miałam w planach wysadzać wczoraj,ale wstrzymałam się i wysadzam jutro.Też już nie mogę czekać,bo mi się uduszą :roll: ,a od jutra w/g pogody w moim rejonie powinno być ok :)
Nie oglądaj się za siebie-może Coś właśnie Cię dogania.
sirrah
100p
100p
Posty: 119
Od: 5 lut 2011, o 23:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Pomidory ? siew i rozsada sezon 2012 r. cz.3

Post »

U mnie koło 0 ma być jeszcze 29-30.05. Ale tak długo czekać nie dam rady i w ten weekend pójdą z parapetu (i połowy podłogi w salonie :wink: )
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1328
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Pomidory ? siew i rozsada sezon 2012 r. cz.3

Post »

mam nadzieję, że Wy i wasze pomidorki przetrwały tę zimną noc bez większych strat.

U mnie ok. Pomidorki w foliaku, pod agrowłókniną przetrwały. Tylko szczerze wam powiem, że widać że są już wymęczone tym ciągłym zakrywaniem na noc i odkrywaniem nad ranem. Cieszę się, że już wkrótce agro nie będzie potrzebna :) pomidorki odsapną, dostaną sznurki.. i ruszą już tak jak trzeba

Pisałam w drugim wątku
agaM pisze:kozulo powiedz mi czy to możliwe by megagron F5 mógł mieć takie kwiatostany? w zeszłym roku miał całkiem inne, takie jak u większości, ogromną ilość a ten zapowiada się jak widać:

Obrazek Obrazek Obrazek

zachodzę już w głowę czy to ja coś pomyliłam przy sianiu, czy dzieci mi przełożyły plakietki :( [
Chcę uspokoić wszystkich, bo okazało się że trafił mi się wyjątkowy megagronek :D właśnie dostałam info od Kozuli, że raczej nie pomyliłam i że jeszcze ma prawo coś takiego zrobić(to przecież dopiero pokolenie F5) , bo do ustalenia odmiany jeszcze daleko. Będzie miał trochę większe owoce i ... że wszystkie jego wariacje są smaczne.

Także będziemy próbować, a na akcji 2013 będzie dodatkowy wybór przy nr 14 ;) :D
sylwana85 pisze:(...) dziś postaram się wieczór prysnąć czymś, spróbuję początkowo gnojówką z pokrzyw, jak coś poważniejszego będzie się działo to miedzianem prysnę. I dziś czekam na pszczółki bo już dawno nie widziałam ich, za zimno chyba :)
sylwano miedzian jest interwencyjny, tzn. że jeśli już coś się dzieje na pomidorkach, to nie za wiele Ci pomoże.
Ja właśnie teraz, jak wsadzę ostatnią turę pomidorków zamierzam zapobiegawczo - nie czekając na to czy coś się zadzieje - nim popryskać.

cantati oby twe obawy się nie sprawdziły.. może krzaczki i drzewkai ich owoce jakoś się utrzymają, może nie dały się mrozowi..
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Pomidory ? siew i rozsada sezon 2012 r. cz.3

Post »

Aga, dzięki, też mam taką nadzieję... Niby opatuliłam białą agro, ale cieszyć się będę dopiero jak za kilka dni zawiązki będą nadal na krzaczkach... Buu :(
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13422
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidory ? siew i rozsada sezon 2012 r. cz.3

Post »

Kontynuacja wątku - w 4 częsci.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”