Ogródkowe rozmaitości cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Izka mam nadzieję ,że do tych mikstur się przekonasz ,bo ja z tamtego roku wspominam z zadowoleniem,a co teraz będzie ... :roll: nie wiem ,na ogródku mam mokradła... :evil:

Wiesiu
dzięki za troskę ;:196 ,na razie jest w porządku,ale deszczu jeszcze nie koniec,podstawiam wiadra gdzie mogę ,aby woda nie spływała pod taras...jest po prostu ohydnie,zaczął się ponownie okres grzewczy... :roll:
Aniu cała przyjemność po mojej stronie :)

Anka Ty mi nie mów ,że mam zakończyć opowieści różane :wink: ,bo tylko to mi pozostało... :?
Pytanie ...kiedy będziemy,to co na tarasie ,sadzić ,gdy ziemia totalnie mokra... :?: :roll:
Izuś na Twoje powierzchnie to trzeba by było zagotować kilkanaście takich słoi... :;230
Najprościej zalać wodą i sfermentować na 2 tygodnie ,a potem podlewać... :D
Gaga trzeba jeszcze na słońce poczekać ...a skoczki nie spływają ze strugami deszczu,woda się leje nawet pod liśćmi... :wink:
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Nelu jak dajesz sobie radę ?
Czy woda was nie zalewa ?
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Neluś współczuję takiej sytuacji.
Gdyby co, to mam wolne miejsce.
Pakuj co cenne i przyjeżdżaj.
Ale trzymam kciuki, żeby do tego nie doszło. ;:196
Grażyna.
kogro-linki
aleb-azi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3833
Od: 29 gru 2009, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krakowa okolice
Kontakt:

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Nie wiem na czym polegają kłopoty z Waszym fundamentem, ale u mnie pokazała się woda w piwnicy... Na piasku - koniec świata czy co.... Łąki tak zalane, że do skrzypu na razie nie dojdę. Ale gnojówka z pokrzywy dojrzewa.
Mekonopsy, hi hi... atakują chyba. Mi się baardzo spodobał Mekonops bukwicolistny. Jeszcze go nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Grażka dzięki za dobre ;:167 ,pakowanie najważniejszych rzeczy...czyli wszystkiego... :;230 nie chcesz tego ...na pewno ;:196
Izka na piachach zalania... :roll: to u Was gorzej niż u nas ,albo Twój dom w dołku postawiony...sprawdź dokładnie skąd woda się leje ,żeby zawczasu temu zaradzić,ja w tamtym roku spędziłam pół nocy na wykręcaniu mokrych szmat...Żałuję ,że nie mam tyle zbiorników na deszczówkę ,miałabym podlewanie za darmo do końca roku,(ogród z oczkami wodnymi ... :;230 ) podczas suszy rzecz jasna...czy takie dni nastaną... :?: :cry:
Gumiaków jeszcze sobie nie sprawiłaś...ja też wodę z wiader wylewam w klapkach ... :lol: wciąż suszę ubranie...
Ładny mekonops... ,posiałam go do gleby rok temu i ślimory go zeżarły...a zdobyłam go po ciężkich trudach... :?
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
aleb-azi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3833
Od: 29 gru 2009, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krakowa okolice
Kontakt:

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

No i czemu nie stałaś nad takim rarytasem na straży? Noc na wykręcaniu szmat można spędzić to i mekonopsa strzec przed ślimakami można, noce całe :;230
Kalosze mam, ale nasze łąki obfite w wodę - kaloszki nabierają od góry ;:47 Więc klapki lepsze - co się wleje to się wyleje... samo... A może podmakać od wód gruntowych? Bo tu piach, ale i wszędzie ludziska stawy i żwirownie kopią...
Awatar użytkownika
abeille
1000p
1000p
Posty: 5035
Od: 4 mar 2009, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: spod Paryża

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Neluś, przyznam się że u nas sezon grzewczy nawet się nie skończył do tej pory. Nockami a czasami i w dnie trzeba jednak dodać trochę
stopni na domowym termometrze bo jak nie to jeszcze się sami wykończymy. ;:223
Roślinek nie pilnowałam nocami by je bronić od slimaków po nocach, ale zbierać nocą ślimaki z latarką to już nie raz zbierałam :;230
Cieplutko pozdrawiam Wiesia
Wątki Pszczółki
Wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
danutab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5172
Od: 25 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Nelu ja mam gdzieś tego Kielisznika / chwasta /wybacz że tak go nazywam ale mnie bardzo denerwował,w jednym miejscu go posadziłam a on w drugim miejscu za rok wyrósł.Przez rok go nie widziałam i już myślałam że to koniec a on w zeszłym roku znowu odbił.Więc go znowu wyrwałam.Ciekawe czy wyjdzie w tym roku.On się rozmnaża przez pędy podziemne.
Pozdrawiam Danuta aktualne
Moje linki
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Nela ja robię gnojówki ze skrzypu i pokrzyw..ale teraz mam z mlecza.. wyleję to nastawię nowa :)
ten skrzyp słoikowy na opryski chce :)
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Izka warowanie nocne ..e tam nie będę się tak poświęcać... :wink: ,trudno kupi sie nowe ,u nas są już dostępne nasiona mekonopsa,nawet sadzonki :D
A w piwnicy już woda się pojawiła,na szczęście w niewielkich ilościach :roll:
Dzisiaj jechałam samochodem z Katowic okrężnymi drogami,i byłam świadkiem ,co znaczy żywioł,z małego strumyczka tworzenie wielkiego rozlewiska ,zalewającego wszystko co spotka na swej drodze,domy w wodzie,zresztą co mam opowiadać...sama to widzisz,w Twoich stronach ... nie lepiej.. :roll:
Wiesiu u mnie również sezon grzania 4 ścian nie skończony... ,w końcu na zewnątrz 7 * :(
Nocne wyprawy na ślimaki... :;230 skąd ja to znam... :wink:
Po obecnych ulewach będzie ich dostatek ,a więc bez nocnych poszukiwań na pewno się nie obędzie :D
Danka nie strasz mnie...nigdzie nie wyczytałam ,że ma rozłogi,a Twój kwitł pełnymi różowymi kwiatami ,przypominającymi małe różyczki?Może miałaś co innego ,np. .powój...?

Izka też będę musiała nastawić skrzyp na gnojówkę,ale chęci mi odeszły ... :( a z wszystkich wiader jakie posiadam woda się przelewa,nawet nie mam w czym go nastawić... :roll:

Obrazekkocimiętka,mało ;:3 to i mało kwiatów

Obrazek penstemon,kwitnie trochę później ,ale liście jak widać w całości ...ślimaki go nie lubią...
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

A u mnie ślimaki lubią wszystko. :;230
Neluś czy woda do Ciebie nie dotarła ?
U nas już tak nie leje, choć ciągle popaduje.
Może jutro będzie lepiej.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Grażka do naszych domów nie doszła wielka woda ,ale niedaleko ludzie muszą borykać się z zalanymi domami,i nic nie mogą zrobić ,gdy na ulice wciąż wlewa się woda z rzeki,okropność,nawet parę metrów dalej w tym samym szeregu sąsiedzi mają zalane [piwnice...nam się upiekło ...na szczęście,trochę zaczęła ściana przeciekać ,ale to nic w porównaniu ,co ludzi spotkało. :?
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
aleb-azi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3833
Od: 29 gru 2009, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krakowa okolice
Kontakt:

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Całkiem kwietna ta kocimiętka. U mnie nie zbiera się do kwitnienia, pewnie odchorowuje kolejną przeprowadzkę...
Jeszcze trochę wrażeń przed nami, jeszcze ma padać... Stach patrzeć na tempo i rozmiary zniszczeń jakie potrafi zrobić woda. A my tacy malutcy jesteśmy i tak na prawdę bezradni. Więc szukam sobie zastępczych zmartwień jak na przykład łapanie ślimaków...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”