Canna - Paciorecznik cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7281
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

Jolu mój Stuttgart z ogrodniczego ma z 9 odrostów, właśnie wczoraj liczyłam. Trafiło się zdrowe, odmianowe kłącze.
Większość cann mam od Janusza, po raz kolejny dzięki Janusz ;:180
Awatar użytkownika
Fafka
500p
500p
Posty: 602
Od: 3 cze 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

To gratuluję ogrodniczego ;:138 szkoda, że to ode mnie daleko. Ja w tym roku kupowałam tanio, a jak podliczyłam straty (oszukane odmiany, podsuszone rośliny w stanie agonalnym), to wyszło na to, że lepiej było zrobić jedno drogie zamówienie, ale porządne, niż rozmieniać się na drobne i ;:223
Pozdrawiam. Jola.
Awatar użytkownika
Matemax
1000p
1000p
Posty: 2281
Od: 14 sty 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

takasobie pisze:Wygląda ma Wyoming
wyoming też ma jaśniejsze kwiaty

Obrazek
http://img.bazarek.pl/109356/10770/7143 ... 848a46.jpg
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9824
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

No to jeśli kwiaty ma czerwone, to może być Red King Humbert.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

Witam wszystkich miłośników kann. Cieszę się,że pod moją nieobecność wątek ten rozwija się i przybywa co raz nowych miłośników tych roślin. Trochę byłem zmuszony do leżenia w łóżku a że i z spaniem u mnie nie najlepiej więc różne myśli przychodziły do głowy miedzy innymi to że "pojemność" wątku dobiega końca. Zamknąć i dołączyć wątek do ogrodów czy otworzyć nowy. Przeglądałem dziś ten temat "BLINY, trawy ,zioła" i o dziwo wątek Canna -Paciorecznik osiągnął największą liczbę odpowiedzi i stron i jest mi bardzo miło, że spełnił swoją role w promowaniu tej wspaniałej rośliny.
Wybaczcie mi,że nie będę odpowiadał na poszczególne posty trochę jeszcze mam zamętu w głowie ale odniosę się do dyskusji o odmianie Wyoming.
Trudno jest określić jednoznacznie odmianę ze zdjęcia,bo często zdjęcie nie odzwierciedla identycznie kolory kwiatu a są odmiany o bardzo zbliżonym kształcie kwiatu i kolorze. Trzeba brać i pod uwagę wysokość rośliny budowa liści nawet sposób w jaki się rozrasta. Jedne karpy są luźne inne skupione a odmiany podobne.
W zdjęciach przedstawionych przez Mateuszateż stawiałbym na Wyoming i liczyłbym, że zdjęcie jest przekoloryzowane ale proszę porównać z odmianą Sudfunk http://cannanews.blogspot.com/2009/08/c ... dfunk.html
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

Drodzy miłośnicy kann.
Zamykam ten wątek i myślę,że wkrótce spotkamy się w nowym wątku.
Dziękuję,że byliście ze mną przez 20 miesięcy i za Wasze piękne zdjęcia kann i wypowiedzi.
Aura obecnie nie sprzyja kwitnieniu kann więc, by się nie powtarzać w nowym wątku starymi zdjęciami zaczekam z otwarciem nowego wątku aż powrócą słonecznie dni. Taką mam nadzieję.
Do zobaczenia Janusz.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2609
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

Fakt faktem pogoda fatalna szczególnie dla samych kwiatów , wszystko oklapło , opadło i wygląda nieszczególnie.....
Jedyne pocieszenie że póki jeszcze rosną liście i pewnie kłącza , będzie co dzielić .

jeszcze przed zamknięciem wątku szybciutko pozwolę sobie podziękować za wszystkie porady , informacje i zdjęcia forumków i dla Janusz za sam wątek .... ;:138 (miło Cię widzieć naocznie..) czekam więc na otwarcie nowego :uszy

Link do następnej części wątku http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 32&t=38040 ZAPRASZAMY
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”