Kroplik tygrysi,figlarz(Mimulus tigrinus)

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rotos
1000p
1000p
Posty: 1383
Od: 7 mar 2009, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie - Rewa

Re: Figlarny - Kroplik Figlarz

Post »

Też mnie zauroczył. Zdecydowanie najładniejszy ten biały z czerwonymi "dodatkami" :)
Cieszę się, ze będzie można go przezimować!

Obrazek
kasia_072
50p
50p
Posty: 77
Od: 15 maja 2010, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chicago

Re: Figlarny - Kroplik Figlarz

Post »

Mnie również zauroczyły,kupiłam bo zaciekawiła mnie nazwa w stanach nazywają się małpki.Są śliczne,każdy inny.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5427
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: Figlarny - Kroplik Figlarz

Post »

Kropliki są przesliczne i na pewno chcę je mieć również na drugi rok!

Ciekawe, czy wysieją siesame...

Obrazek
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3807
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Figlarny - Kroplik Figlarz

Post »

Witam. Ja uprawiałem kropliki nie w ziemi a w bieżącej wodzie. Miałem na działce oczko wodne ze strumieniem. W tym strumieniu pięknie się rozrastał i kwitł wiosną i jesienią. Rozsiewał się po brzegach oczka, ale siewki w wodzie stojącej były słabe.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
Agrokasia
200p
200p
Posty: 497
Od: 14 kwie 2010, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Figlarny - Kroplik Figlarz

Post »

Moim zdaniem lepiej przygotować rozsadę w domu, bo nasiona są bardzo małe. Wysiew: koniec marca lub początek kwietnia.
Jeśli chodzi o "pokładanie" - to jest to cecha charakterystyczna kroplików. Zaleca się uszczykiwanie wierzchołków w celu lepszego rozkrzewienia. I tu jest pies pogrzebany ... Taki mocno rozkrzewiony kroplik nie dość, że pokłada się nieznośnie, to jeszcze plącze. Wiatr przeczesuje pędy, które szybko się wyłamują. Na zdjęciach powyżej widzę kroplika, któremu chyba nie przycinano pędów. Może to jest dobry sposób na uzyskanie trwałej rosliny.
Awatar użytkownika
Agrokasia
200p
200p
Posty: 497
Od: 14 kwie 2010, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Figlarny - Kroplik Figlarz

Post »

Niesamowite! Kropliki w wodzie. Może to i dobry pomysł. Moje gubiły szybko kwiaty - podobno z braku wody.
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3807
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Figlarny - Kroplik Figlarz

Post »

Zaobserwowałem, ze lepiej się czują jak jest zimno. W upalne lato mocno marnieją (ciepła woda). Jeszcze w grudniu wyglądają dużo lepiej niż latem. Wykorzystywałem kropliki jako rośliny filtrujące wodę w strumieniu.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Figlarny - Kroplik Figlarz

Post »

Śmieszny ten kroplik. :) Kupiłam nasionka, bo zwróciło moją uwagę zdjęcie kwiatów. Jeszcze nic o nim nie wiem poza tym, że jest ładny. ;:108 Jak polecacie go hodować? w gruncie czy w donicach? Jeśli, tak jak pisała Argokasia, pokłada się, to można go wsadzić do wiszącej donicy i będzie się tam ładnie prezentował?
Awatar użytkownika
Agrokasia
200p
200p
Posty: 497
Od: 14 kwie 2010, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Figlarny - Kroplik Figlarz

Post »

Kropliki nadają się do skrzynek balkonowych i pojemników. W wiszących pojemnikach pewnie prezentowałyby się super.
Jednak będę uparcie podkreślać, że taka mocno rozkrzewiona rozsada nie poradzi sobie z silnym wiatrem.
Jeśli zdecyduję się wysiać kropliki ponownie, to posadzę je w brzegowej części rabaty, w zacisznym i mokrym miejscu.
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Figlarny - Kroplik Figlarz

Post »

Ale te, prezentowane przez Was na zdjęciach nie wyglądają na płożące, a raczej na sterczące. Tak się dopytuję, bo nigdy ich sama nie widziałam i nie wiem, do czego się one w ogóle nadają. :oops: A ogród mam raczej zaciszny.
_fox_

Re: Figlarny - Kroplik Figlarz

Post »

U mnie wczoraj zakwitł :) z wiosennej wymiany, podobno bylina :) kopany był z gruntu.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12420
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Figlarny - Kroplik Figlarz

Post »

Pozazdrościć. Moje mają dopiero z pięć centymetrów. No ale one są z siewu.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Figlarny - Kroplik Figlarz

Post »

Wow. :shock: Ja się swoimi z siewu nie opiekowałam zbyt dobrze. :roll: Zbyt dużo tego wszystkiego nabrałam i np. nie chciało mi się już tych kroplików pikować, zwłaszcza że wykiełkował mi straszny gąszcz, kilkaset sztuk. To na pewno opóźniło ich wzrost, też mają coś ok. 5 cm. W zeszłym tygodniu obsadzałam kwietnik i po prostu wyciągnęłam ten las z mojej wysiewowej tacki (korzenie tak się rozrosły, że to wszystko stanowiło z ziemią jedną spójną całość) i rozdzielając fragmenty sadziłam całe kępki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”